Editörler : gubaz
10 Ekim 2019 11:43   

Görevi kötüye kullanma

2014 yilinda memuriyete başladim.kurum yeni açildiği için surekli malzeme geliyordu.beni de ambar biriminde ambar memuruna yardimci olmak icin gorevlendirdiler.yaklaşik 3 yil calistiktan sonra tayinim cikti.aradan gecen 5 yildan sonra kuruma mufettiş gelmiş beni aradilar bazi demirbaş malzemelerin eksik olduğunu sordular bende yerlerini soyledim ama yinede sayilar birbirine tutmuyor.ben kurumdan ayrilinca ambar memuru kurumdaydi bana herhangi bir teslim tesellum belgesi imzalatmadi.ambar memuruda kurumda değil onunda tayini çikmiş.Korku ve panik içindeyim acaba gorevi kotuye kulanma veya zimmet suçundan ceza verirler mi ?

Ne yapmam gerekiyor?

13 Ekim 2019 02:53

aslantug2017
Memur

Neden korku ve panik içindesin....yanlışın yoksa hakkını sabun...eksiklik var mı evet var...yayının çıkmış,ilişik kestiğini gün demirbaş tanı sorumlu olduğun ne kadar eşya varsa başka birinin gözetiminde hepsini tespit edip tutanağa bağlamalıydın,ilişik kesme kağıdında da belirtmelşydin....yapmadıysan mutlaka ceza yersin idari yönden adli olarak da işlem yapılır hakkında ama çok bişey çıkmaz.?.tabi eksik olan eşyaların değeri önemli

17 Ekim 2019 11:25

ng93
Aday Memur

Yok bundan sana bir şey olmaz, evraklarda imzası olan senin üstüne sorulur madem eksikti neden imzaladın der. Soruşturma geçirsen de canın sıkılmaz. Görevlendirmen resmi olarak mı yapıldı?

Toplam 2 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;