Editörler : crops35
11 Ekim 2019 20:44

İkm'yim sorusu olan sorabilir

Öncelikle mülakatları biten arkadaşlar inşallah hakkınızda hayırlısı olur. Mülakat sonrası yaşanacaklar işe çağırılma ve işle ilgili sorunuz varsa cevaplayabilirim.Bende geçen yıl bu zamanlar forumda çok zaman harcıyordum meslekle ilgili bilgi alabilmek için size mativasyon olsun diye elimden geldiğince sorularınızı cevaplarım.

ysnceylan
Aday Memur
11 Ekim 2019 20:57

Merhaba. Benim ocakta askerlik tecilim bitiyor. Eğer ikm yi kazanırsam nasıl olur

dalton01
Aday Memur
11 Ekim 2019 21:13

Merhaba bende askerlikle alakalı sorayım dedim. Kasım ayında 21 gün bedelli askerlik yapacağım mülakat sonucunu olumsuz etkiler mi?

Örneğin;

Bu adam şuan asker bunu almayalım diyebilirler mi? Çünkü tahminim sonuç açıklanması Kasım ayı içerisinde olabilir sadece benim tahminim.

Şimdiden teşekkür ederim

adayadayikm
Aday Memur
11 Ekim 2019 21:19

mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi bağlı mülakatı kazanırsan 10gün içinde askerlik durum belgesi alacaksın orda yoklama kaçağı ya da bakaya kalmazsan sorun olmaz. imkanın varsa tecil ettirmeni öneririm

adayadayikm
Aday Memur
11 Ekim 2019 21:30

mülakatı kazandığında 10gün içinde askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge vermen lazım. kazandığında askerde olmaman lazım ama komisyon değerlendirirken askerde olmanın pek etki edeceğini sanmıyorum

dalton01, 5 yıl önce

Merhaba bende askerlikle alakalı sorayım dedim. Kasım ayında 21 gün bedelli askerlik yapacağım mülakat sonucunu olumsuz etkiler mi?

Örneğin;

Bu adam şuan asker bunu almayalım diyebilirler mi? Çünkü tahminim sonuç açıklanması Kasım ayı içerisinde olabilir sadece benim tahminim.

Şimdiden teşekkür ederim

Teabhr
Memur
11 Ekim 2019 21:45

Hangi şehirdesiniz ben Sincan cezaevi için kadın mülakata girdim çalışma şartları nasıl merak ediyorum

Mersimen
Aday Memur
11 Ekim 2019 22:52

merhaba kardeşim benimde merak ettiğm ve bır turlu sağlıklı bı cvp bulamadığım bı sorum var bu ikmmaaşı ne kadardır sozleşmeli bekar lise onlisan ve lisans yada sözleşmeli evli bi çocuk lise onlisan ve lisan hepsini yazabılırmısın acaba yanı net bankaya yatan maaşınız ne kadar

dalton01
Aday Memur
11 Ekim 2019 23:07

Hocam yani biliyorum biraz uçuk bir düşünce gibi gelebilir ama yani askerliğimin 11. gününde mülakat sonuçları açıklanırsa ben 1 gün ile ikm olmayı kaçırmış olacağım bu durumda bedelli askerlik yapanların yani benim müthiş bir hak kaybı olacağını düşünüyorum.

Çünkü milli savunma bakanımız Hulisi Akarın bu konudaki açıklamaları var "Bedelli askerlik yapacak olanların iş başvurularında askerliğini yapmış gibi sayılabileceklerini" söylemişti.

Cevabı belirsiz bir soru sormuş olabilirim ama acaba bu durumla karşı karşıya kalan olmuşmudur.

Açıkçası biraz moralim bozuldu.

adayadayikm, 5 yıl önce

mülakatı kazandığında 10gün içinde askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge vermen lazım. kazandığında askerde olmaman lazım ama komisyon değerlendirirken askerde olmanın pek etki edeceğini sanmıyorum

adayadayikm
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:27

Ben silivri 1 noludayım. Sincan T tipi cik tutukevi olduğu için yoğun bir yerdir ama bayan personeller erkek cezaevi olduğu için mahkum görmezler bile genelde, ziyaretçi arama, nizamiye ve idari katta olurlar buda cezaevi içinde rahat yerlerdir çalışma saatleride 8 - 5

Teabhr, 5 yıl önce
Hangi şehirdesiniz ben Sincan cezaevi için kadın mülakata girdim çalışma şartları nasıl merak ediyorum

adayadayikm
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:34

Sözleşmeli bekar lise mezunu maaşı 3500tl, önlisans; +45-50tl arası birşey lisans; +55-60 arası. evli eş çalışmıyorsa; +300- 330 tl, çocuk başıda +60tl para. Kadro farkıda +450 - 500 tl arası olması lazım.

Mersimen, 5 yıl önce

merhaba kardeşim benimde merak ettiğm ve bır turlu sağlıklı bı cvp bulamadığım bı sorum var bu ikmmaaşı ne kadardır sozleşmeli bekar lise onlisan ve lisans yada sözleşmeli evli bi çocuk lise onlisan ve lisan hepsini yazabılırmısın acaba yanı net bankaya yatan maaşınız ne kadar

adayadayikm
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:37

Bozma moralini kardeşim ben bildiğimi söylüyorum 18gün kısa bir süre mülakatın açıklanması 1-2 aydan önce imkanı yok yapar gelirsin askerliğini.

dalton01, 5 yıl önce

Hocam yani biliyorum biraz uçuk bir düşünce gibi gelebilir ama yani askerliğimin 11. gününde mülakat sonuçları açıklanırsa ben 1 gün ile ikm olmayı kaçırmış olacağım bu durumda bedelli askerlik yapanların yani benim müthiş bir hak kaybı olacağını düşünüyorum.

Çünkü milli savunma bakanımız Hulisi Akarın bu konudaki açıklamaları var "Bedelli askerlik yapacak olanların iş başvurularında askerliğini yapmış gibi sayılabileceklerini" söylemişti.

Cevabı belirsiz bir soru sormuş olabilirim ama acaba bu durumla karşı karşıya kalan olmuşmudur.

Açıkçası biraz moralim bozuldu.

İnfazkoruma123
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:44

Erkek cezaevine kadın ikm olarak atanırsam eğer koğuş bölümü dısındaki alanlarda calısırlar dediniz 8-5. vardiyalı calısmak istersek öyle bi seçeneğimiz olurmu isteğe baplı ?

bt.42
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:47

Mülakat açıklandığında askerde olunursa ne gibi sıkıntı olabilir hocam?
adayadayikm, 5 yıl önce

mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi bağlı mülakatı kazanırsan 10gün içinde askerlik durum belgesi alacaksın orda yoklama kaçağı ya da bakaya kalmazsan sorun olmaz. imkanın varsa tecil ettirmeni öneririm

adayadayikm
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:54

Kısacası elenirsin

bt.42, 5 yıl önce
Mülakat açıklandığında askerde olunursa ne gibi sıkıntı olabilir hocam?

adayadayikm
Aday Memur
12 Ekim 2019 01:58

Malesef erkek ceza infaz kurumlarında bayan personeller vardiyada çalışmaz.Bide ciklerde isteğe bağlı çalışma olayı yok nereye verilirsen orda çalışıyorsun.Vardiya güzeldir biraz uyku problemi çekiyorsun ama ben seviyorum

İnfazkoruma123, 5 yıl önce
Erkek cezaevine kadın ikm olarak atanırsam eğer koğuş bölümü dısındaki alanlarda calısırlar dediniz 8-5. vardiyalı calısmak istersek öyle bi seçeneğimiz olurmu isteğe baplı ?

berkay91
Şef
12 Ekim 2019 03:33

2020 yılında maaslar ne kadar olur peki tahmininiz varmı

adayadayikm, 5 yıl önce

Sözleşmeli bekar lise mezunu maaşı 3500tl, önlisans; +45-50tl arası birşey lisans; +55-60 arası. evli eş çalışmıyorsa; +300- 330 tl, çocuk başıda +60tl para. Kadro farkıda +450 - 500 tl arası olması lazım.

Teabhr
Memur
12 Ekim 2019 12:59

Sincan kadın cezaevi için mülakata girdim L tipi ya da yüksek güvenlikli için göreve başlatılacak yani erkek cezaevinde çalışılmayacak
adayadayikm, 5 yıl önce

Ben silivri 1 noludayım. Sincan T tipi cik tutukevi olduğu için yoğun bir yerdir ama bayan personeller erkek cezaevi olduğu için mahkum görmezler bile genelde, ziyaretçi arama, nizamiye ve idari katta olurlar buda cezaevi içinde rahat yerlerdir çalışma saatleride 8 - 5

alioz51
Aday Memur
12 Ekim 2019 13:16

mrb bende sılıvrıye basvurdum. sılıvrı de yasıyorum evlıyım cocugum var esım calısmıyor. mulakatta belırttım bunları. ama bır soru sordular bılemedım onu. sızce kazanma ıhtımalım nedır var mı? bır de eger kazanırsam 8-5 çalışmak ıstersem kabul olur mu benım ısteğımle

zaza88
Aday Memur
12 Ekim 2019 15:15

selam kardeşim bende ikm mülakatına girdim sağlık mezunuyum ilerleyen yıllarda kendi alanıma geçiş hakkı var mı bu konuda bilginiz var mı? cevabınız için şimdiden teşekkürler

Madsizzle
Genel Müdür
12 Ekim 2019 15:53

ben mulhakattan yeni ciktim askere gidecegim 6 ay sureli.bu konuyu da detaylica arastirdim.cte genel mudurlugune de komisyona da yazdim.iletisimlerime cevap alamayinca cimer araciligiyla bakanliga yazdim.geri donusu oldu dolayisiyla.ise baslama geldiginde evraklar teslim edilip sozlesme imzalanip dilekce verip ucretsiz izne ayriliyormusuz.
adayadayikm, 5 yıl önce

Madsizzle
Genel Müdür
12 Ekim 2019 18:06

yani kazaninca askerde olmanin bi onemi yok.
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi