Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Ekim 2019 17:04

Dyk kurs nöbeti
Merhaba, orta okulda görev yapiyorum, okulumuz 8.50de basliyor 15.45te bitiyor ama kurslarla beraber her gün 17.30 da bitiyor. Okulumuzda kursu olmayan nöbetci ogretmen 17.30a kadar kurslarin bitene kadar bekletiyor idaremiz. Bu yasal midir? Kursu olan ögretmenin beklemesi gerekmez mi?

skramz
Daire Başkanı
13 Ekim 2019 18:05

bildiğim kadarıyla nöbetçi öğretmenlerin dersten yarım saat önce okulda bulunmaları ve ders bittikten sonra da yarım saat okulda kalmaları gerekiyor böyle bir şey yapılabilir mi bilmiyorum ama 1 saatten fazla kalmış oluyolar bu şekilde kurs için ayrı nöbet çizelgesi hazırlanmasını önerebilirsiniz mesela

rıfkı35
Aday Memur
14 Ekim 2019 01:09

Kurs için ayrı görevlendirme yapılabilmesi için 5 sınıf açılmalı en az diye biliyorum.

teachereast
Aday Memur
14 Ekim 2019 10:45

Okulumuzda en az 8 veya 9 kurs oluyor bir günde, 1.5 saat okulda nöbet icin fazladan beklemis oluyoruz.
rıfkı35, 5 yıl önce

Kurs için ayrı görevlendirme yapılabilmesi için 5 sınıf açılmalı en az diye biliyorum.

RaSKaH
Daire Başkanı
14 Ekim 2019 13:41

Kurslardaki öğretmenlerden görevlendirilmesi lazım.

teachereast, 5 yıl önce
Okulumuzda en az 8 veya 9 kurs oluyor bir günde, 1.5 saat okulda nöbet icin fazladan beklemis oluyoruz.

b3rn4
Müsteşar
14 Ekim 2019 15:02

Son yönetmelik değişikliğiyle kurslarda artık nöbet tutuluyor. Kursta nöbeti sadece kursa giren öğretmen tutar diye bi madde yok. Yani nöbet gününüzde kalacaksınız hocam. Bu durumun sene başı kurul toplantısında size bildirilmiş olması gerekir.

historiann78
Aday Memur
14 Ekim 2019 16:10

Ne demek "kursta nöbeti sadece kursa giren öğretmen tutar diye bi madde yok." Olur mu öyle şey. Hafta sonu kurs açmayan öğretmene kimse gel de hafta sonu nöbet tut diyemez.

b3rn4, 5 yıl önce

Son yönetmelik değişikliğiyle kurslarda artık nöbet tutuluyor. Kursta nöbeti sadece kursa giren öğretmen tutar diye bi madde yok. Yani nöbet gününüzde kalacaksınız hocam. Bu durumun sene başı kurul toplantısında size bildirilmiş olması gerekir.

b3rn4
Müsteşar
14 Ekim 2019 17:02

Hocam haftasonu zaten öğretmenin mesaisi dışıdır o durum farklı. Ama hafta içi 3 e kadar başka 5 e kadar başka öğretmen mi nöbet tutar? Ya da haftaiçi kursu olan öğretmen sayısı sınırlıysa o öğretmebler birden fazla nöbet tutmak zorunda mı? Hiç kursu olmayan öğretmen hiç mi nöbet tutmasın

historiann78, 5 yıl önce

Ne demek "kursta nöbeti sadece kursa giren öğretmen tutar diye bi madde yok." Olur mu öyle şey. Hafta sonu kurs açmayan öğretmene kimse gel de hafta sonu nöbet tut diyemez.

teachereast
Aday Memur
14 Ekim 2019 21:40

Kursa özel nöbetci ögretmen olmasi gerekmez mi?

rıfkı35
Aday Memur
15 Ekim 2019 16:46

Durum muallakta.Kurs nöbeti diye bir uygulama var artık.Ama hafta içinde nasıl bir düzenleme olur bilmiyorum açıkçası

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
15 Ekim 2019 21:55

Kim tutacak özel güvenlik mi tutsun
historiann78, 5 yıl önce

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi