Editörler : hopaliSafak Vaktii
14 Ekim 2019 11:49   

Öğretmenin cimere yazması suç olur mu?

Öğretmenin cimere yazması suç olur mu?

14 Ekim 2019 12:53

Dünyadansesler
Aday Memur

zannetmem ben yazdım şahsen

14 Ekim 2019 15:24

Ahmet Kaleli
Aday Memur

müdür, ilçe vs. hepsini görüyor yazdıklarını

14 Ekim 2019 18:10

hugo.almeida
Daire Başkanı

Nasıl yazdığına, kime yazdığına bağlı.

Örnek: okul müdürü bana ek ders vermiyor, hakkımı yiyor, şikayetçiyim, böyle müdür olmaz olsun! diye arkası sağlam bir arkadaş hakkında yazarsan silsile falan derler.

O yüzden şikayet değil bilgi alma hakkınızı kullanacak şekilde düzenlenirse daha sağlıklı olur.

15 Ekim 2019 20:56

Melodi.34
Aday Memur

zannetmem ben yazdım şahsen

Dünyadansesler, 1 ay önce - Alıntıya git
Bi sorun yasadınızmı peki hocam
15 Ekim 2019 21:43

Bilginmemur
Aday Memur

Hocam yazınız ilçe milli eğitime geliyor. Benim hizmet puanım fazlaydı. İlçe ve il meb düzeltemedi. Ben de bakanlık düzeltsin de tayin döneminde haksızlık olmasın diye yazdım. Ama yazı ilçe MEBe geldi. Belki de oraya yönlendirildi. Neden yazdın dediler ben de iyi niyetimi ve tayin döneminin yakın olduğunu hemen çözülsün diye yazdığımı söyledim tamam dediler. Fakat o an sorunum çözülmedi.

15 Ekim 2019 23:07

Melodi.34
Aday Memur

Hocam yazınız ilçe milli eğitime geliyor. Benim hizmet puanım fazlaydı. İlçe ve il meb düzeltemedi. Ben de bakanlık düzeltsin de tayin döneminde haksızlık olmasın diye yazdım. Ama yazı ilçe MEBe geldi. Belki de oraya yönlendirildi. Neden yazdın dediler ben de iyi niyetimi ve tayin döneminin yakın olduğunu hemen çözülsün diye yazdığımı söyledim tamam dediler. Fakat o an sorunum çözülmedi.

Bilginmemur, 1 ay önce - Alıntıya git
Anladım hocam tesekkür ederim
16 Ekim 2019 00:11

yalnizzlink
Daire Başkanı

ben özel bir okuldan çocuğumun kaydını iptal ettirdim . özel okul paramı iade etmedi cimere yazdım. bilgilendirme geldi muhakkik atanmış bunun için ceza gelmez umarım

16 Ekim 2019 00:43

Moliere
Memur

ben özel bir okuldan çocuğumun kaydını iptal ettirdim . özel okul paramı iade etmedi cimere yazdım. bilgilendirme geldi muhakkik atanmış bunun için ceza gelmez umarım

yalnizzlink, 1 ay önce - Alıntıya git
Size niye ceza gelsin hocam, yazdığınız durum için muhakkik atamışlardır.
16 Ekim 2019 07:54

rıfkı35
Aday Memur

Hocam niye ceza gelsin.Ceza gelecekse karşı tarafa gelir

16 Ekim 2019 23:29

klc16
Aday Memur
Bi sorun yasadınızmı peki hocam
Melodi.34, 1 ay önce - Alıntıya git

Ben aynı konuda 3 kere yazdım bilgi almayla başladım şikayete çevirdim hemde bakanlık atama daire başkanlığını şikayet ettim. Neden problem olsun. Her vatandaş gibi hakkımız.

17 Ekim 2019 06:24

balarest
Genel Müdür

cimer yazdıgınız ıcın hesap sorulamaz. ancak asılsız ıfadelerle ıle basvurursanız ancak gercegı yansıtmyan suclayıcı ıfadeler kullanırsanız ılgılı kısı/kısler dava acabılır

17 Ekim 2019 10:11

ng93
Aday Memur

Öğretmenin CİMER' e yazması eskiden soruşturma konusu olabiliyordu şimdi kanunen değil. İsmim saklı kalsın yaparsanız idareciniz göremez ilden gelen muhakkikler de kişiyi gizli tutuyor. Lakin hakkında yazacağınız kişi siyasi olarak güçlü bağlantılara sahipse uğraşabilir, psikolojik çökertmelere oynar.

19 Ekim 2019 12:59

Akmanrs
Aday Memur

Hocam okulla alakalı bir şikyetse benim bildiğim hiyerarşik sırayı takip etmek lazım önce idare sonra ilçe milli eğitim sonra il milli eğitim bakanlık vs. Siz direkt cimere yazarsanız sıkıntı oluşabilir

Toplam 13 mesaj

ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?