Editörler : supporters.
14 Ekim 2019 20:30

KPSS A

Merhabalar arkadaşlar tekrar. daha önce bir konu açmıştım, ama bir şart değişti.

benim durumum şu:

2020 1. Sınıf

2021 2. Sınıf

2022 3. Sınıf ( 20.10.1987 Doğumluyum ve 35 Yaşından gün alıp henüz doldurmadım.)

zira şöyle bir mevzuat var: "sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü 35 yaşını doldurmamış olmak"

anadolu aöf'te 3 senede mezun olunabiliyor. eger bunu başarabilirsem, yani 2022'de mezun olursam maliye'den, bu varsayım ile soru sormak istiyorum. Üni boyunca aynı zamanda kpss a kadro sınavlarına da hazırlanmayı planlıyorum. haziran ve yaz okuluna kalırsam agustos aylarında mezun durumda olabilirim anca 2022'de... bu durumda sınavlara girip tercih yapabilir miyim 35 yaşını doldurmadan? sonuçta 2022'de sınavı ve aynı sene içinde tercih işlerini halletmem gerek o bakımdan sordum. KPSS A sınav süreçleri, sonrasında tercih işlemleri ve en nihayetinde sözlü ve yazılı mülakatlar konusunda, 35 yaş sınırı açısından kronolojik bilgi eksikliğim var kısaca. üstten ders alıp erken bitiremezsem zaten normal kpss'ye girerim. teşekkürler.

Yalçınnnnnnnn
Aday Memur
14 Ekim 2019 20:35

yani sınava 2. sınıftada girebilirim, ama olmadı en kötü senaryo'da öyle sordum.

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi