Editörler : ayşegül bgm
15 Ekim 2019 07:00

Maaş ödemesi

Merhabalar maaş ödemeleri parça parça mı oluyor ben binay ilk maaşımı aldım da yatan miktar biraz az geldi döner sermaye falan sonradan mı yatıyor ki

Civan.6321
Aday Memur
15 Ekim 2019 07:41

Hangi gün başladınız işe

Hayalperesthemşire
Müsteşar
15 Ekim 2019 08:11

Toplam ne yattı ayrı ayrı söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz, neyden nekadr yattı, bide sabit döneri bazıları öğleden sonra yatırır

Hayalperesthemşire
Müsteşar
15 Ekim 2019 08:18

Bide Bak 1 yıllık çalışanım nerdyse, okadar çok vergi dilimine girip kestiler ki herkes 4 bin üstü maaş alıyoruz sanıyor, yatan toplam maas 3800 siz yeni başladıgnz için biraz daha yüksek alırsınız, şükret yani bu ay yatan maasa :)

15 Ekim 2019 08:21

Acilde çalışıyorum 4380 TL yattı ama ben işe 8 inde başladım. Beklediğimden eksik geldi. Normal mi ?

Bluenursee
Aday Memur
15 Ekim 2019 08:29

4 ekimde girişim yapıldı 1100 küsür 11 günlük maaşım 3500 küsürde tam maaş

15 Ekim 2019 09:05

Sanki sizinkide az gibi

Bluenursee, 5 yıl önce

4 ekimde girişim yapıldı 1100 küsür 11 günlük maaşım 3500 küsürde tam maaş

paramedik97
Aday Memur
15 Ekim 2019 09:15

2 ekimde girişim yapıldı, 112 de çalışıyorum. Toplam da 5,385 tl yattı.

Medicallahs
Aday Memur
15 Ekim 2019 09:51

Nedenini bilen var mı neden bu kadar az yatmış ilk maaş parça parça mı yatıyo acaba?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
15 Ekim 2019 09:57

Normal sayılır zTen acil için şuan ek para almıcaksn, diğer ay almaya başlıcaksn

birinfazcıydıkendisi, 5 yıl önce

Acilde çalışıyorum 4380 TL yattı ama ben işe 8 inde başladım. Beklediğimden eksik geldi. Normal mi ?

15 Ekim 2019 10:05

Yani bana pek normal gelmedi normal 30 günlük hesapladığımda 3550 TL gibi bir miktara denk geliyor.

Bluenursee
Aday Memur
15 Ekim 2019 10:07

Arkadaşlar yeni başladığımız için döner sermayeden faydalanamıyoruz galiba sadece maaş yatıyor anladığım kadarıyla ek ödeme döner sermaye sonraki ay galiba

15 Ekim 2019 10:46

Bu mantıklı olabilir

Bluenursee, 5 yıl önce

Arkadaşlar yeni başladığımız için döner sermayeden faydalanamıyoruz galiba sadece maaş yatıyor anladığım kadarıyla ek ödeme döner sermaye sonraki ay galiba

murat_29
Daire Başkanı
15 Ekim 2019 11:09

belki yazdıklarım faydalı olur size sorunun içinde yaşayan biri olarak maaş ve ek ödeme birimleri ayrı çalışır ve malesef çoğu yerde personel sanki bir çalışıyorlarmış gibi başlayan personelin yazısını sadece maaşa atar ve maaş haberi olduğu için hesaplar yatırır ama sonra eksik yattı neden diye sorup araştırdığınızda ek ödemenin sizden haberi olur ve ondan sonra başladığınız aydan 14 ekime kadar olan kısmı kıst olarak 15 ekim 14 kasım arasınıda tam olarak hesaplayıp hesabınıza yatırır ayrıca 112 de çalışanlara tayın bedeli de aynen kıst ve tam olarak hesaplanır hesabınıza yatırılır sizin yapmanız gereken ek ödemeye yazınızın ulaşıp ulaşmadığı performans ise çalıştığınız aydan sonra ki ay yatar yani çalıştıktan sonra. umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.

Psikolog76
Aday Memur
15 Ekim 2019 11:11

2 ekim girisim yapıldı. il saglik müdürlüğü. 5300 yatti
15 Ekim 2019 11:18

Çok teşekkürler. Öyleyse biz mutemetlik ile görüşerek ek ödememizin yatıp yatmadığını teyit ettirmemiz gerekir.

murat_29, 5 yıl önce

belki yazdıklarım faydalı olur size sorunun içinde yaşayan biri olarak maaş ve ek ödeme birimleri ayrı çalışır ve malesef çoğu yerde personel sanki bir çalışıyorlarmış gibi başlayan personelin yazısını sadece maaşa atar ve maaş haberi olduğu için hesaplar yatırır ama sonra eksik yattı neden diye sorup araştırdığınızda ek ödemenin sizden haberi olur ve ondan sonra başladığınız aydan 14 ekime kadar olan kısmı kıst olarak 15 ekim 14 kasım arasınıda tam olarak hesaplayıp hesabınıza yatırır ayrıca 112 de çalışanlara tayın bedeli de aynen kıst ve tam olarak hesaplanır hesabınıza yatırılır sizin yapmanız gereken ek ödemeye yazınızın ulaşıp ulaşmadığı performans ise çalıştığınız aydan sonra ki ay yatar yani çalıştıktan sonra. umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.

murat_29
Daire Başkanı
15 Ekim 2019 11:33

evet en büyük sorun bu personelden başlayış yazılarınız ek ödemeye zamanında ya da hiç ulaşmıyor. mutemetinizle bir görüşün.

birinfazcıydıkendisi, 5 yıl önce

Çok teşekkürler. Öyleyse biz mutemetlik ile görüşerek ek ödememizin yatıp yatmadığını teyit ettirmemiz gerekir.

Bluenursee
Aday Memur
16 Ekim 2019 07:03

Arkadaşlar dün mutemetlik ile görüştüm ama bir türlü anlayamadım şimdi bana 1117 lira denge tazminatı diye bir şey yatmış 3457 lirada 4 b maaş için şeklinde bir ödeme var bu durumda benim 11 günlük ödemem yapılmamış oluyor değil mi birde kadın 400 tl de ek ödeme yatacak başka bir şey yok dedi

16 Ekim 2019 15:01

Bende mutemet ile görüştüm. 7 günlük çalışmamızı eksik girmişler ilerleyen günlerde yatacakmış.

murat_29
Daire Başkanı
16 Ekim 2019 15:32

EK ÖDEME MUTEMETLİĞİ MAAŞ MUTEMETLİĞİ gibi değildir maaş tek kalem ödeme çıkarken ek ödeme 8-10 kalem ödeme çıkar birde başlayış ayrılış askere giden doğum iznine çıkanlar personel tarafından bildirilmez ya da geç bildirilirse iş yükü 2 katına çıkar üzmeyin ek ödeme mutemetlerini geç olur temiz olur işiniz ama neden geç olduğunu az çok anlamışsınızdır umarım.

Bluenursee
Aday Memur
16 Ekim 2019 20:42

Anlamadım

murat_29, 5 yıl önce

EK ÖDEME MUTEMETLİĞİ MAAŞ MUTEMETLİĞİ gibi değildir maaş tek kalem ödeme çıkarken ek ödeme 8-10 kalem ödeme çıkar birde başlayış ayrılış askere giden doğum iznine çıkanlar personel tarafından bildirilmez ya da geç bildirilirse iş yükü 2 katına çıkar üzmeyin ek ödeme mutemetlerini geç olur temiz olur işiniz ama neden geç olduğunu az çok anlamışsınızdır umarım.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi