Editörler : Mehmet Balci
15 Ekim 2019 22:00   

Güvenlik soruşturması hk.

Güvenlik soruşturmanızda sorunlar var yazışmalar devam edecek denildi süre belli değil sorunun adı belli değil kimden kaynaklı o da belli değil. Bundan sonraki süreçte olumsuz yanıt alırsak dava yoluna gitmek fayda sağlıyormu? daha önce bu yollardan geçmiş birileri varsa yazıp umut olursa cok sevinirim..

15 Ekim 2019 22:08

samurayınız
Aday Memur

Arkadaşımın arkadaşı güvenlik sorusturması olumsuz geldikten sonra dava açıp kazanmış kuruma ataması yapılmış. Çok da uzun sürmemiş hatta 1,5 ay

15 Ekim 2019 22:10

Zulemma
Aday Memur

Arkadaşımın arkadaşı güvenlik sorusturması olumsuz geldikten sonra dava açıp kazanmış kuruma ataması yapılmış. Çok da uzun sürmemiş hatta 1,5 ay

samurayınız, 1 ay önce - Alıntıya git
anladım hocam peki olumsuz olma sebebini biliyormuydunuz kendi ile mi yoksa aile bireyleri ile mi alakalı bi sorundu?
15 Ekim 2019 22:13

samurayınız
Aday Memur

Aile bireyleri hakkında fetö ile ilgili demişti

15 Ekim 2019 22:22

ilhanmansiz2610
Aday Memur

Aile bireyleri hakkında fetö ile ilgili demişti

kaçıncı derece akraba acaba ? 3.derece (amca dayı hala teyze ) hala sorun oluyor mu ?

15 Ekim 2019 22:24

Sselinibbf
Aday Memur

Kurum ne hocam, bende de aynı sorun var.

15 Ekim 2019 22:27

Zulemma
Aday Memur
ben sordum benden mi kaynaklı yoksa aileden mi dedim onun bilgisini de veremiyorum dedi öğrenen nasıl öğreniyor onu neticelenince mi söylüyorlar acaba
15 Ekim 2019 22:28

Zulemma
Aday Memur

Kurum ne hocam, bende de aynı sorun var.

Sselinibbf, 1 ay önce - Alıntıya git
eüaş hocam sizin kurum?
15 Ekim 2019 22:32

mforart
Aday Memur

Kendinizde sıkıntı yoksa başlarsınız geçte olsa, siz kendinizi bilirsiniz herhalde.

15 Ekim 2019 22:39

ilhanmansiz2610
Aday Memur
eüaş hocam sizin kurum?
Zulemma, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam tahmin yürütebildiğiniz ailenizde falan herhangi bir durum söz konusu mu ? aklınıza gelen bi şey var mı azcık da olsa şüphelendiğiniz ?

15 Ekim 2019 22:47

Zulemma
Aday Memur

hocam tahmin yürütebildiğiniz ailenizde falan herhangi bir durum söz konusu mu ? aklınıza gelen bi şey var mı azcık da olsa şüphelendiğiniz ?

ilhanmansiz2610, 1 ay önce - Alıntıya git
yok hocam fetöden yana ne kendimde ne ailemde hiç bir bağ yok olmadıda başka neyden olabilir hiç bisey gelmiyo aklıma
15 Ekim 2019 23:00

samurayınız
Aday Memur

Uzaktan akrabasıymış ,kurum teiaştı

16 Ekim 2019 00:31

sonersonersoner
Memur
adli sicil kaydınızda ne yaziyor
16 Ekim 2019 04:55

Zulemma
Aday Memur
adli sicil kaydınızda ne yaziyor
sonersonersoner, 1 ay önce - Alıntıya git
temiz sicil kaydım hiç bir cezam filan olmadı ki
16 Ekim 2019 10:33

ilhanmansiz2610
Aday Memur

Sebep öğrenirseniz buraya yazar mısınız hocam

16 Ekim 2019 12:26

mforart
Aday Memur

Uzaktan akrabasıymış ,kurum teiaştı

Uzaktan akrabaya bakılır mı sizce gerçekten, inanmayın, teiaş 1 . derece akrabalarda herhangi sıkıntı varsa soruşturmayı uzattı, ama kendisinde sıkıntı olmayanı başlattı, mahkemelik olma durumu söz konusu olmadı, o yüzden lütfen burda insanların moralini bozmayın.

16 Ekim 2019 13:00

samurayınız
Aday Memur

Uzaktan akrabaya bakılır mı sizce gerçekten, inanmayın, teiaş 1 . derece akrabalarda herhangi sıkıntı varsa soruşturmayı uzattı, ama kendisinde sıkıntı olmayanı başlattı, mahkemelik olma durumu söz konusu olmadı, o yüzden lütfen burda insanların moralini bozmayın.

mforart, 1 ay önce - Alıntıya git

ne moral bozması, duyduğum bir olayı yazdım ve 1,5 ay sonra göreve başladığını yazdım konuyu açan arkadaşın rahatlaması için.

16 Ekim 2019 14:02

EkonomistZiraatci
Memur

kaçıncı derece akraba acaba ? 3.derece (amca dayı hala teyze ) hala sorun oluyor mu ?

ilhanmansiz2610, 1 ay önce - Alıntıya git
Güvenlik soruşturması formunda bilgilerini verdiğiniz anne baba kardeşler için yapılıyor soruşturma. Amca dayı hala vs emsal kararlarda görmedim. Tabi mitin yaptığı soruşturmayı bilemiyorum asker polis hakim savci ve ust duzey atamalarda mit bakiyodur belki.
16 Ekim 2019 14:09

ilhanmansiz2610
Aday Memur
Güvenlik soruşturması formunda bilgilerini verdiğiniz anne baba kardeşler için yapılıyor soruşturma. Amca dayı hala vs emsal kararlarda görmedim. Tabi mitin yaptığı soruşturmayı bilemiyorum asker polis hakim savci ve ust duzey atamalarda mit bakiyodur belki.
EkonomistZiraatci, 1 ay önce - Alıntıya git

Forumda 3.derecesinden dolayı sorun yaşayan da olmuş. Ama genelde 2016 2017 dönemlerini okudum. Biraz daha hassas davranıyolar sanırım son zamanlarda. Ama yine de son karar kuruma bağlı olduğu için genel geçer konuşamıyor insan.

16 Ekim 2019 15:56

hacer75
öğretmen arkadaşların gs si devam eden varmı hala
17 Ekim 2019 21:37

Son çıkış
Memur

Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanması hakkında aşağıdaki linki olan sitede epey bir bilgi bulunmakta

https://avukatmehmetsepin.com/guvenlik-sorusturmasi/

Toplam 20 mesaj

ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?