Editörler :
16 Ekim 2019 11:01   

4B mi / İşçilik mi ??

Daha önce 4/b olarak çalışmaktaydım. Sonra işçilik sınavlarını kazanıp istifa ettim ve kamu iscisi oldum. Maddi anlamda işçilik daha iyi. Ama çalıştığım yerde herşey çok kısıtlı işçilere iyi anlamda bakilmiyor. 3.sinif insan muamelesi yapılıyor zoruma gidiyor acikcasi vs vs. Uzun yıllar yapılır mı tartışılır. Neyse ki hepimiz paranın kolesiyiz sabrediyoruz ama sorum şudur.

Eğer geri dönüş şansım olsa geri donmeli miyim. Siz döner misiniz.Sadece akıl almak istiyorum. Geri dönebilir miyim diye sormuyorum.

Fikirlerinizi merak ediyorum.

16 Ekim 2019 11:09

masmavi denizzz
Aday Memur

bizim burdaki işçi çok rahat aldığı ücrette keza öyle üstelik yüzdelik dilimi de yüzde 27 de ona rağmen iyi ücret alıyor ama mevki dersen o başka kişiye göre değişir kişiye göre değişir yapabileceğin işe göre değişir

16 Ekim 2019 11:23

keskin15
Aday Memur

Evet yıllık kazanç da ortalama 2 katı farkı var. Bunun farkındayım. Ama bazen para herşey demek değil diyorum. Öyle saçma davranışlarla karşılaşıyorum ki. Beşeri ilişkilerin yerlerde gezdiğini gördükçe üzülüyorum. 4/bye kadro geldikten sonra keşke geri donseydim dermiyim diyede korkuyorum. Kafam çok karışık...

16 Ekim 2019 11:34

masmavi denizzz
Aday Memur

mevki mi para mı emekli olduklarında aldıkları ikramiye maaş para yönünden iyi dediğiniz gibi işçi olan kişiler biraz rahat kafada olmalılar ki böyle şeylere takılmasınlar.zor karar hayırlısı olsun hakkınızda

16 Ekim 2019 12:55

keskin15
Aday Memur

mevki mi para mı emekli olduklarında aldıkları ikramiye maaş para yönünden iyi dediğiniz gibi işçi olan kişiler biraz rahat kafada olmalılar ki böyle şeylere takılmasınlar.zor karar hayırlısı olsun hakkınızda

masmavi denizzz, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim. Evet emeklilikte önemli bir etken ama zaten 65 yaşında emeklilik var. Yasalar değişmezse tabi. 65 yaşından sonra 10bin TL maaş alsam ne farkeder. Gerçekten zor bir karar aşaması. Bir yerde para bir yerde huzur.

27 Kasım 2019 11:46

Saceva
Aday Memur
Bende 4a'lıyım işçi kadrosunda. Sosyal haklarınız 4b'de daha iyi . Bende 4b'ye geçmeye çalışıyorum. Memurluk daha iyi oldugunu düşünmekteyim. Maaş konusunda işçilik daha iyi olabilir.
Toplam 5 mesaj