Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Ekim 2019 11:49

Mordecai33
Aday Memur

Ayrıca şu fhurghan denen adamı dikkate almayın. "Bu hayatta hiç yanılmadıysan senin kpss'de 1. olman gerekiyordu." Dedikleri çıkacak olsa bile dinlemeyin arkadaşlar. Yok mu ya bunun kapatma tuşu falan.

17 Ekim 2019 11:52

fhurghan
Daire Başkanı

Ayrıca şu fhurghan denen adamı dikkate almayın. "Bu hayatta hiç yanılmadıysan senin kpss'de 1. olman gerekiyordu." Dedikleri çıkacak olsa bile dinlemeyin arkadaşlar. Yok mu ya bunun kapatma tuşu falan.

Mordecai33, 2 ay önce - Alıntıya git
gercekler acitir. Sunu da ekledi naci agbal KAMUYA 60 BİN PERSONEL 2020 yılında kamuya 60 bin personel alınacak. Ancak ihtiyaca göre bu rakam artırılabilecek. tamamen maliyenin keyfindeyiz.
17 Ekim 2019 11:53

Max weber
Şube Müdürü

60 bin alınması çok düşük bir ihtimal ama bu işin 20 binle kalması düşünülümez. Ortada bu denlı yüksek ihtiyaç varken ve daha da artacakken en kötü şartlarda 20 binin üstü olucağı nerdeyse yüzde yüz.

17 Ekim 2019 11:53

utachi
Aday Memur

Fhurghan kankam , eğitime ayrılan bütçe konusunda az verilmiş en az 135 milyar tl verilmeliydi demiştin. Eğitime verilen bütçe bugün 176 milyar tl olarak açıklandı. Napcaz şimdi kankam :))) Haberden alıntıyı da yapayım;

"BÜTÇENİN YÜZDE 16'İ EĞİTİME GİTMİŞ OLACAK"

"Büyüme hedefi yüzde 5, enflasyon hedefi yüzde 8,5. İhracat hedefi 190 milyar dolar. Bütçeden eğitime ayrılan kaynağı artırıyoruz. 2020'de 176,1 milyar lirayı eğitime ayırıyoruz. Bütçenin yüzde 16,1'i eğitime gitmiş olacak. Öğrencilerimize eğitim desteği olarak toplam 26,4 milyar lira ayrıldı. Bunun 12,5 milyar lirası burs ve öğrenim kredisi olacak."

17 Ekim 2019 11:54

fhurghan
Daire Başkanı

Fhurghan kankam , eğitime ayrılan bütçe konusunda az verilmiş en az 135 milyar tl verilmeliydi demiştin. Eğitime verilen bütçe bugün 176 milyar tl olarak açıklandı. Napcaz şimdi kankam :))) Haberden alıntıyı da yapayım;

"Büyüme hedefi yüzde 5, enflasyon hedefi yüzde 8,5. İhracat hedefi 190 milyar dolar. Bütçeden eğitime ayrılan kaynağı artırıyoruz. 2020'de 176,1 milyar lirayı eğitime ayırıyoruz. Bütçenin yüzde 16,1'i eğitime gitmiş olacak. Öğrencilerimize eğitim desteği olarak toplam 26,4 milyar lira ayrıldı. Bunun 12,5 milyar lirası burs ve öğrenim kredisi olacak."

utachi, 2 ay önce - Alıntıya git
yokle birlikte yavru kus o burslarla falan, git once butceleme nedir onu ogren.
17 Ekim 2019 11:56

fhurghan
Daire Başkanı

utachi, 2 ay önce - Alıntıya git
mebe ayrilan sadece ve sadece 126 milyar tl.
17 Ekim 2019 11:57

yusuf471
Aday Memur
20bini gecmez ogretmen, o beni linc edenler gelsin bir suraya goreyim. Bakin bunun su anda 10bini polis egitiliyor su anda. Saglikci var 8000 alinacak bekliyor. Bu sene yuksek atama beklemeyin.
fhurghan, 2 ay önce - Alıntıya git
sen citen mal misin heryere yorum yapıyorsun başka işin yok mu senin bin famı diyecez senin fikrin sende kalsin

iras
Daire Başkanı

bak hepiniz öğretemnsiniz ama ülkenize yabancısınız ülkenin ekonomisinden hiç haberiniz yokmuş gibi 40 bin 60 bin istiyoruz diyorsunuz genç arkdaşları rüyalara daldırıyorsunuz.haberlere sürekli çıkıyor araç satış sayıları onlara bari bakın 2017 de 2018 de kaç araç satılmış 2019 da kaç araç satılmış devlet ne kadar ötv toplamış buradan yarısı bile değil geçmiş yılların ötv de indirim yapılmasına rağmen.birde üzerine uçulmayan hava limanlarına ödenen geçilmeyen köprülere ödenen tedavi edilmeden ücret ödenen şehir hastaneleri ni koyunca geriye de kamu ya bir şey kalmıyor zaten arkdaşlar.

Mordecai33
Aday Memur
gercekler acitir. Sunu da ekledi naci agbal KAMUYA 60 BİN PERSONEL 2020 yılında kamuya 60 bin personel alınacak. Ancak ihtiyaca göre bu rakam artırılabilecek. tamamen maliyenin keyfindeyiz.

Hacı madem gerçekler acıtır. Bizim canımızı acıtıp durma be ya. Senin yüzünden her yerimiz acır oldu.

17 Ekim 2019 11:59

fhurghan
Daire Başkanı

Hacı madem gerçekler acıtır. Bizim canımızı acıtıp durma be ya. Senin yüzünden her yerimiz acır oldu.

Mordecai33, 2 ay önce - Alıntıya git
daha sustum. Yazmam bir ara da subat ilanda gelecegim buraya, hos kalin.
17 Ekim 2019 12:01

utachi
Aday Memur

https://www.cnnturk.com/ekonomi/2019-yilinda-60-bin-memur-ve-personel-alimi-yapilacak?page=2

aynı haber 2019da da verilmiş,meb bunların dışında tutulmuş raad olun şu furkanada itibar etmeyin :)

17 Ekim 2019 12:01

Mordecai33
Aday Memur

Dostum, senin dediklerin gerçekleşecek olsa bile bırak herkes kendi umudunu veya karamsarlğını içinde yaşasın.

17 Ekim 2019 12:02

yusuf471
Aday Memur
yürü git adamsan sözünde durasın bidaha yazmasin
17 Ekim 2019 12:15

eray1818
Kapalı

arkadaşlar fikrini belirtenleri bu kadar linç etmeyin ya bence.. ben de 40 bin bekliyordum ama ümidim giderek azaldı 40 bini zor görür oldum artık inşallah 40 bin olur allah hepimizin yüzüne baksın :/

17 Ekim 2019 12:23

kateksis147
Aday Memur

arkadaşlar fikrini belirtenleri bu kadar linç etmeyin ya bence.. ben de 40 bin bekliyordum ama ümidim giderek azaldı 40 bini zor görür oldum artık inşallah 40 bin olur allah hepimizin yüzüne baksın :/

eray1818, 2 ay önce - Alıntıya git

sen bu adamı tanımıyorsun kardeşim her formun altında direk damlar bu ekonomi kötü mötü diye ağlar sürekli milletin moralini bozar git gir diğer başlıklara hepsinde görürsün

bide yanılmam diyor ulan adam senin dediklerini 3 hafta önce demiş bu inkar etmiş şimdi geliyor iinkar ettiği şeyleri her gün ısrarla yazıyor

17 Ekim 2019 12:36

Borgholz
Aday Memur
Öğretmenler ayrı diye bir ss dolaşıyor nedir doğruluğu
17 Ekim 2019 12:49

hsybroaaa
Memur

2 gün önce 7 bin polis alım başvuruları başlamış,60 bin personel alımı ÖNGÖRÜLÜYOR daha kesin bir şey yok ayrıca ihtiyaç halinde artırılabilir demiş bakan,biz herkesi bu sayının içine katıyoruz.2019 60 bin personel alım haberleri var açıp bakın,içinde öğretmen ve polis yok.Bizim bilmediğimiz farklı bir durum var belliki,polis,asker,öğretmen bu sayıya dahil değil muhtemelen.Meb kendi bütçesi dahilinde atamalarını kendi yapıyor olabilir.

17 Ekim 2019 12:50

pnrakm
Memur

Çoğu kişi boş konuşuyor atama bütçeye bağlı olduğu kadar bakanada bağlıdır. Bakanda ata ma yapma taraftarı. Ben çoğunluğun mağdur edilmeyeceği bir sayı verileceğine eminim. 2012den beri atama peşindeyim sözüme güvenin ilk atama 20bin olsa bile sonrasında ek atama olacaktır.

17 Ekim 2019 12:57

Cenk911
Şef

Çoğu kişi boş konuşuyor atama bütçeye bağlı olduğu kadar bakanada bağlıdır. Bakanda ata ma yapma taraftarı. Ben çoğunluğun mağdur edilmeyeceği bir sayı verileceğine eminim. 2012den beri atama peşindeyim sözüme güvenin ilk atama 20bin olsa bile sonrasında ek atama olacaktır.

pnrakm, 2 ay önce - Alıntıya git

Geçmiş yıllarda ne güzel atamalar oluyordu dimi hocam:)

17 Ekim 2019 12:57

hsybroaaa
Memur

2 gün önce 7 bin polis alım başvuruları başlamış,60 bin personel alımı ÖNGÖRÜLÜYOR daha kesin bir şey yok ayrıca ihtiyaç halinde artırılabilir demiş bakan,biz herkesi bu sayının içine katıyoruz.2019 60 bin personel alım haberleri var açıp bakın,içinde öğretmen ve polis yok.Bizim bilmediğimiz farklı bir durum var belliki,polis,asker,öğretmen bu sayıya dahil değil muhtemelen.Meb kendi bütçesi dahilinde atamalarını kendi yapıyor olabilir.

hsybroaaa, 2 ay önce - Alıntıya git

Bir parti milletvekilimiz 60 bin personel sorusuna,öğretmen atamalarının ayrı olduğunu söylemiş bilginize.

Toplam 56 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;