Editörler :
18 Ekim 2019 10:22   

Acill yardım

Merhaba kolay gelsin Ben subaylık ve astsubaylık alımına başvurdum ama dilimde hafif bir pelteklik var sadece -r harfini söyleyemiyorum bazen çıkartamıyorum bu arada sporda sorunum yok KPSS puanım da 70 acaba sözlü Mülakatta veya sağlıkta ya da okulda bir sıkıntı olur mu olacaksa hiç gitmeyeyim bile

20 Ekim 2019 17:39

TheGodfather05
Şef

Sağlık yönetmeliğini bulabilirsen oku. Ön sağlıkta seni zaten konuşturuyorlar eğer bu sorunsa orada farkedip red yazarlar. Araştır iyice.

20 Ekim 2019 19:35

Pesetme.asla
Aday Memur

Gecen sene subayliga giden arkadaşimin kpss 70 fyt91 di r leri söylerken dili sdönmüyordu tam subaylikta elendi sozlude astsubaylikta da elendi komisyon başkani soylemiş bire bir bu eksikliğini onun için geçirmediklerini belirtmiş ama bu iş tamamen nasip işi sen yinede şansını dene bence

20 Ekim 2019 20:35

alone1903
Aday Memur

R harfleri olan kelimeleri soylememye calis. Bu biraz zor olacak ama simdiden alternatif kelimeler bul. Ama sana sozlude tutupta direkt olarak cevanin icinde r harfi gecen bir soru sorarsa kismet kardesim.

Samsunda piyade yuzbasi vardi oda pektekti hafif s harflerini diyemiyordu pek.. Harbiyeliydi ustelik. Zamaninda girmis demekki. Yeni alimlarda nedir bilmem.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?