Editörler : gubaz
18 Ekim 2019 10:27   

4B'den 399a (DHMİye) geçişte yıllık izin kullanımı??

merhaba arkadaşlar. size bir konuda danışmak istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim:

ben 3 yıl 4bli olarak çaliştktan sonra Kpss ile dhmi ye geçtim. 4b'li olarak çalıştığım önceki kurumumda 2019a AİT YILLIK İZNİMİ KULLANMADAN DHMİ YE GELDİM. bu durumda dhmi de 2019 yılının yıllık iznini kullanma hakım var mı? resmi görüş falan var mı? ya da bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

teşekkür ederim.

18 Ekim 2019 12:08

Zey006
Memur
DHMİ ye atandıktan sonra mı istifa ettiniz? DHMİye geçmeden kaç gün önce istifa ettiniz haber verdiniz mi
18 Ekim 2019 17:05

ahrari
Aday Memur

Evet DHMİ ye atandıktan sonra G.soruştuemasini da bekledim.. soruşturma açıklaninca istifa edip 1 gün sonra gidip DHMİ de iş başı yaptım.

18 Ekim 2019 18:39

Zey006
Memur

Evet DHMİ ye atandıktan sonra G.soruştuemasini da bekledim.. soruşturma açıklaninca istifa edip 1 gün sonra gidip DHMİ de iş başı yaptım.

ahrari, 4 ay önce - Alıntıya git
İstifa edeceğinizi 1 ay önceden haber verdiniz mi? Öyle bir zorunluluk var diyorlardı
18 Ekim 2019 18:47

ahrari
Aday Memur

Hocam sözlü bir şekilde kuruma haber vermiştim aylar öncesinden. Ama yazılı bir şekilde usulen verilmesi gerekir derler ama ben güvenlik soruşturması açıklanmadan dilekçe vermedim. Kurumuna bağlı anlayacağın. Benim Üniversiteydi, sorun çıkarmadılar. Soruşturma açıklaninca 20 güne başlamam gerekiyordu. Ben o esnada dilekçe verdim. 10 gün sonra da çıkış verdim. 10'nun da istifa ettim.11 inde DHMİ ye giriş yaptım.

18 Ekim 2019 19:30

Zey006
Memur

Hocam sözlü bir şekilde kuruma haber vermiştim aylar öncesinden. Ama yazılı bir şekilde usulen verilmesi gerekir derler ama ben güvenlik soruşturması açıklanmadan dilekçe vermedim. Kurumuna bağlı anlayacağın. Benim Üniversiteydi, sorun çıkarmadılar. Soruşturma açıklaninca 20 güne başlamam gerekiyordu. Ben o esnada dilekçe verdim. 10 gün sonra da çıkış verdim. 10'nun da istifa ettim.11 inde DHMİ ye giriş yaptım.

ahrari, 4 ay önce - Alıntıya git
Çok teşekkür ederim bu arada ünide büro memuru muydunuz?
19 Ekim 2019 00:02

ahrari
Aday Memur

Yok hocam, Üniversite Hastanesinde 4B li Sağlık Teknikleri olarak çalışıyordum

28 Ekim 2019 12:05

wanting1905
Aday Memur

399 daki hizmet süresi 4/B sözleşmeliye geçince hizmet süresinden sayılmıyormuş yıllık izin hesabında. Tam tersini bilmiyorum.

30 Ekim 2019 10:15

ahrari
Aday Memur

Yeni Gelişme: arkadaşalr yıllık iznim Dhmi'de onaylandı. sorun çıkmadı.

Toplam 8 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?