Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Ekim 2019 13:53

Herkes haftada 1 gün,ben haftada 3 gün nöbet tutmak zorunda mıyım,lütfen acil cevap

Arkadaşlar merhaba. Ben merkez bir ilkokulda anasınıfı öğretmeniyim.okulda 30 civarı öğretmen var ve biz 2 anasınıfçıyız. Müdürümüz bu yıl yeni geldi.2 hafta önce müdürle bir tartışmamız oldu.konu da bizim gıyabımızda iş arkadaşlarımızın yanında "bunlara söyleyin 15 dk erken gelsinler" dediğinden üslubuyla ilgili tartıştık.saygı sınırlarını aşmadan tabi yani biz.bu arada bizim çalışma saatlerimiz 5 saat kesintisiz.8:30-13:30.bu 15 dk erken gelmeyi dediğinde de biz nöbetçi olmadığımız hâlde her gün zaten 8:20 gibi okulda olurduk.tartışmada ben istesem size her gün nöbet veririm değil mi dedi.zaten erkenden çıkıp gidiyorsunuz dedi.erken dediği de diğer sınıfçılar bizden sonra çıkıyorlar teneffüsleri olduğu için biz 13:30 da yönetmelik gereği çıkınca erken diyor. Neyse biz iyi niyetimizden nöbetçi olmadığımız halde her gün 15 dk erken geldik sınıfa.

Aynı gün çıkış saatinden 10 dk önce bir öğrencim gözümün önünde arkadaşına vurarak gözlüğünü camını kırdı.çocuğun gözünde birşey olmadı şükür.vuran da aynı okuldan bir öğrt arkadaşımın sakin oğlu,gözlüğü kırılan da raporlu el bebek gül bebek bir öğrencim.annelerine haber verdim tabi olay tatlıya bağlandı sandım.

Meğer çocuğun babası gözlüğün fotosunu çekip müdüre göndermiş,sizin okuldan öğrt oğlu nasıl kırar diye....müdür de bana aynı gün bana niye haber vermiyosunuz diye azar dolu bir mesaj çekti.gözlük cami kırıldı diye ona haber verecekmişim.bu arada okulda kimse ufak tefek olayları haber vermez müdüre, anca büyük olaylar

Neyse aradan bir hafta geçti müdür nöbet listesine bizi anasınıfçılar 2 günde bir yazmış,oysaki geçen ay adımız dahi yoktu.diğer arkadaşlar haftada bir gün biz 2 günde bir nöbetiyiz yani.yönetmelikte öğretmen yetersizse öğretmenlere birden fazla nöbet verilebilir diyor ama neden sadece ikimize diğerlerine değil.kaldı ki öğrt ve idareci sayımız yeterli.şimdi ben haftada bir gün nöbetçi tutmak istiyorum diğer günler tutmasam müdür ne yapabilir sizce? 15 dakikasında değilim ama haksızlığa dayanamıyorum.onun keyfini yetkisiyle karıştırması yüzünden 2 günde bir 15 dk geç çıkmak ağrıma gidiyor.çocuklsr için veya eğitim için olsa koşa koşa gşderim 1 saat bile olsa ama bu tutunda tutmak istemiyorum. Lütfen bana bir akıl verin ne yapabilirim?

Nisan1717
Aday Memur
19 Ekim 2019 13:56

Bu arada müdürden herkes çekiniyor,herkesle arası bozuk,daha önceki okullarında da bu konuda ünü epe

kaganim
Şef
19 Ekim 2019 18:14

Arkadaşım öğretmen sayınız yeterli.evet yönetmelik o şekil der .eğer idarecı ve öğretmen sayısı yetersizse haftada bir den fazla nöbet verilebilir.hemen okulunuza bir dilekçe yazınız.iİkinci nöbeti tutmak istemedıgınızi.yonetmelikte bu sekılde oldugunu.sayınız yeterlıoldugunu belirtiniz.size cevap yazmak zorunda

Nisan1717
Aday Memur
19 Ekim 2019 18:50

Öncelikle çok teşekkürler cevabınız için. Dilekçe yazınca cevap olarak da bir bahane bulabilir mi acaba? Çünkü altta kalmayı seven biri değil. Ama dilekçe en makulu dediğiniz gibi .bir de o dilekçe ve onun yazdığı cevap sadece bizim okulda mı kalıyor yoksa milli eğt de gidiyor mu bilginiz var mı?

kaganim, 5 yıl önce

Arkadaşım öğretmen sayınız yeterli.evet yönetmelik o şekil der .eğer idarecı ve öğretmen sayısı yetersizse haftada bir den fazla nöbet verilebilir.hemen okulunuza bir dilekçe yazınız.iİkinci nöbeti tutmak istemedıgınızi.yonetmelikte bu sekılde oldugunu.sayınız yeterlıoldugunu belirtiniz.size cevap yazmak zorunda

E K S E L A N S
Müsteşar
20 Ekim 2019 11:39

Hocanım mecburen nöbetçi olacak anasınıfında..

Hafta 5 gün siz iki kişi.

Haftada 3 birinize geri kalan 2 gün diğerine

Öbür hafta tersi

Zaten nöbet sahanız çocukların bulunduğu sınıf

Olay bu. Uğraşmaaaaaaaa KAL YERİNDE

E K S E L A N S
Müsteşar
20 Ekim 2019 11:42

Sizinki birşey değilde.

Bir müdür duydum. Allah uzun ömürler versin ona.. ŞAHSEN İYİ GÜLDÜRDÜ BENİ:

ORTAOKUL MÜDÜRÜ

ORTAOKULDA BULUNAN ÖZEL ÖĞRETİM ÖĞRETMENİNE BAHÇE NÖBETİ YAZMIŞ:

GEL DE GÜLME:

BAŞKA ÜLKEDE YAŞAYAMAM

Nisan1717
Aday Memur
20 Ekim 2019 18:06

Hocam neden çocuklar gittikten sonra anasınıfında nöbetçi mecbur olacak anlamadım inanın

E K S E L A N S, 4 yıl önce

Hocanım mecburen nöbetçi olacak anasınıfında..

Hafta 5 gün siz iki kişi.

Haftada 3 birinize geri kalan 2 gün diğerine

Öbür hafta tersi

Zaten nöbet sahanız çocukların bulunduğu sınıf

Olay bu. Uğraşmaaaaaaaa KAL YERİNDE

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi