Editörler :
20 Ekim 2019 01:24   

Göreve iade

Arkadaşlar 26 ay görevden uzaklaştırılma sonucu göreve başlama tebligatı personel şubeye gönderilmiş. Sorum şu : 26 ay 1/3 alacak nasıl hesaplanıyor? Dipnot: konu malum sebepler değil

20 Ekim 2019 04:49

Mekmeke
Şube Müdürü
26 ay başka sebepten açıkta mi kalanı hiç duymamıştım
20 Ekim 2019 08:51

ng93
Kapalı

Bildiğin 26 aylık maaşının almadığın 3/1 kısmını hesaplayacaksın. Eskiden net kaç para alıyordun gerçi almış olunan zamlarda var onu mutemet hesaplar sana.

20 Ekim 2019 10:12

Mekmeke
Şube Müdürü

Bildiğin 26 aylık maaşının almadığın 3/1 kısmını hesaplayacaksın. Eskiden net kaç para alıyordun gerçi almış olunan zamlarda var onu mutemet hesaplar sana.

ng93, 2 ay önce - Alıntıya git
aynen öyle doğru
20 Ekim 2019 10:50

Mekmeke
Şube Müdürü

ng93, 2 ay önce - Alıntıya git
ama bir takım tazminatlar kesiliyor bire bir hesaplama tutmaz
21 Ekim 2019 01:23

Punisher0606
Aday Memur

Teşekkür ederim arkadaşlar

21 Ekim 2019 01:24

Punisher0606
Aday Memur

Evet başka sebeplerden de 26 ay açıkta kalınabiliyor

27 Ekim 2019 13:50

sedatyigit
Aday Memur

göreve döndükten sonra bütçe şb hukuk daire başkanlığına bir yazı göndererek hakkında devam eden bir dosya olup olmadığını soruyor eğer devam eden bir süreç var ise karar çıkana kadar ödeme yapılmıyor karar çıktıktan sonra kesilen miktarı hesaplayıp yatırıyorlar sonra istersen ki isteyin yasal faiz talep ediyorsunuz emniyet ya red veriyor yada cevap bile vermiyor cevap vermediği durumlarda 60 gün sonra idari mahkemeye red verdiği durumdada idari mahkemeye dava açıp yasal faizi alıyorsunuz. kesinti yapılmış ise mahkemeden aynı dilekçede bu kesintileride talep edebilirsiniz

27 Ekim 2019 13:54

sedatyigit
Aday Memur

Anayasa Mahkemesinin Başvuru Numarası 2015/4812

Karar Tarihi 07.02.2019 tarihli YASAL FAİZ İLE İLGİLİ MÜLKİYET HAKKININ İHLAL edildiğine yönelik vermiş olduğu kararı da dilekçenize eklerseniz yeterli olacaktır

27 Ekim 2019 13:58

Mekmeke
Şube Müdürü

göreve döndükten sonra bütçe şb hukuk daire başkanlığına bir yazı göndererek hakkında devam eden bir dosya olup olmadığını soruyor eğer devam eden bir süreç var ise karar çıkana kadar ödeme yapılmıyor karar çıktıktan sonra kesilen miktarı hesaplayıp yatırıyorlar sonra istersen ki isteyin yasal faiz talep ediyorsunuz emniyet ya red veriyor yada cevap bile vermiyor cevap vermediği durumlarda 60 gün sonra idari mahkemeye red verdiği durumdada idari mahkemeye dava açıp yasal faizi alıyorsunuz. kesinti yapılmış ise mahkemeden aynı dilekçede bu kesintileride talep edebilirsiniz

sedatyigit, 2 ay önce - Alıntıya git
Bu adli ya da idari sonuç belli olana kadar kalan 3/1 kısım odenmiyor fakat bunun yasal dayanağı nedir ? kalan parayı Neden neye göre bekletip vermiyorlar
29 Ekim 2019 21:25

sedatyigit
Aday Memur
Bu adli ya da idari sonuç belli olana kadar kalan 3/1 kısım odenmiyor fakat bunun yasal dayanağı nedir ? kalan parayı Neden neye göre bekletip vermiyorlar
Mekmeke, 2 ay önce - Alıntıya git

657 sayılı kanunun şuan hatırlayamadığım bir maddesine istinaden ödemiyorlar davalar sonuçlanmadan ben 18 ay açıkta kaldım 69 ay ihraçta iptal kararı ile göreve döndüm ihraç taki maaşlar ödendi açıktakiler için ödeme yapılmadı talep ettim yukarıdaki cevabı aldım dava açtım şaçma bi durum ama neyaıkki böyle

29 Ekim 2019 21:51

Punisher0606
Aday Memur

657 sayılı kanunun şuan hatırlayamadığım bir maddesine istinaden ödemiyorlar davalar sonuçlanmadan ben 18 ay açıkta kaldım 69 ay ihraçta iptal kararı ile göreve döndüm ihraç taki maaşlar ödendi açıktakiler için ödeme yapılmadı talep ettim yukarıdaki cevabı aldım dava açtım şaçma bi durum ama neyaıkki böyle

sedatyigit, 1 ay önce - Alıntıya git

Benim idari soruşturma neticelendi. Bakanlık Yüksek Disiplin Kurul'u kınama cezası verdi. Kaç gün içinde yatırılır? Birde karar Ekim 18 de açıklandı fakat halen başlamam için haber bekliyorum.

30 Ekim 2019 02:03

iMAJJJ TURK
Daire Başkanı

azmine hayran kaldim

saygilar sunuyorum

02 Kasım 2019 12:41

sedatyigit
Aday Memur

Benim idari soruşturma neticelendi. Bakanlık Yüksek Disiplin Kurul'u kınama cezası verdi. Kaç gün içinde yatırılır? Birde karar Ekim 18 de açıklandı fakat halen başlamam için haber bekliyorum.

Punisher0606, 1 ay önce - Alıntıya git

sizi göreve başlatmak için 30 sün süreleri var bu süre içinde başlatırlar başladıktan sonra aynı prosüdür sizede uygulanacak istanbul için ortalama 4-5 ay gibi bi süre sonra ödeniyor

02 Kasım 2019 12:47

sedatyigit
Aday Memur

azmine hayran kaldim

saygilar sunuyorum

iMAJJJ TURK, 1 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ediyorum insan kendini biliyor sonuçta iddia edilen suçlamaları yapıp yapmadığı konusunda ben o dönemin hoca efendisinin bu dönemin terör örgütü kadrosunun tasfiysine maruz kaldım ve gerçeğin ortaya çıkacak olmasına olan inancım sayesinde ayakta kaldım. ve allahın adaleti tecelli etti çok şükür bana hiç bir faydası olmasa da dosyada adı geçen savcı polis hakim idari mahkeme heyeti yani aklınıza kim gelirse hepsi ceza evinde ve çoğu müebbet yedi ben görevime geri döndüm rabbime şükür

03 Kasım 2019 02:51

Janis66
Şef

teşekkür ediyorum insan kendini biliyor sonuçta iddia edilen suçlamaları yapıp yapmadığı konusunda ben o dönemin hoca efendisinin bu dönemin terör örgütü kadrosunun tasfiysine maruz kaldım ve gerçeğin ortaya çıkacak olmasına olan inancım sayesinde ayakta kaldım. ve allahın adaleti tecelli etti çok şükür bana hiç bir faydası olmasa da dosyada adı geçen savcı polis hakim idari mahkeme heyeti yani aklınıza kim gelirse hepsi ceza evinde ve çoğu müebbet yedi ben görevime geri döndüm rabbime şükür

Vardır bir hayır şef. Allah yardımcın olsun her daim.
Toplam 15 mesaj