Editörler : gubaz
06 Aralık 2019 16:36

t800
Genel Müdür

Sayın Okulsporları.... Şu 8 yıl şartı yönetmeliğin hangi maddesinde yazıyor...

yigidim19, 6 gün önce - Alıntıya git

yönetmelikte yazmıyor. 657 68/b de yazar. 3 ve 4 derece için 8 yıl şartı aranır. Ayrıca Şube Müdürlüğüne memurlar ve antrenörler giremiyor. Şef, Uzman, Yurt Müdür Yrd. vs olmak gerekiyor

07 Aralık 2019 17:08

saos
Memur

yönetmelikte yazmıyor. 657 68/b de yazar. 3 ve 4 derece için 8 yıl şartı aranır. Ayrıca Şube Müdürlüğüne memurlar ve antrenörler giremiyor. Şef, Uzman, Yurt Müdür Yrd. vs olmak gerekiyor

t800, 5 gün önce - Alıntıya git
Yurt müdürü, şube müdürü, gençlik merkezi müdürü, sporcu/spor eğitim merkezi müdürü, basın ve halkla ilişkiler şube müdürü, kuruluş müdürü, kamp müdürü, spor tesisi müdürü, Türkiye olimpik hazırlık merkezi müdürü kadrolarına atanabilmek için; 1) En az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak, 2) 5 inci maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) ve (3) numaralı alt bentlerinde, (b) ve (c) bentlerinde sayılan kadrolarda veya aynı maddenin ikinci fıkrasında sayılan ve en az dört yıllık mesleki veya teknik eğitim ve öğretim veren fakülte veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranan unvan değişikliğine tabi kadrolarda asaleten en az iki yıl görev yapmış olmak, 5. Madde de belirtilen 2. Fıkrasında sayılan kadrolar; 2) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliğine tabi kadrolar aşağıda belirtilmiştir: a) Avukat, antrenör, biyolog, çocuk eğiticisi, diyetisyen, fizyoterapist, hemşire, tabip, daire tabibi, diş tabibi, kimyager, laborant, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, mimar, mütercim, mühendis, öğretmen, psikolog, programcı, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, teknik ressam, tekniker, teknisyen, matematikçi, şehir plancısı. Yani antrenörler de bu sınava girerek şube müdürü vb. Kadrolara atanabilir
07 Aralık 2019 17:09

saos
Memur
5. Maddenin 2. Fıkrasına göre antrenörler atanabilirler
08 Aralık 2019 17:01

yigidim19
Aday Memur

ŞİMDİ SORU ŞU.

657 nin 68 maddesine göre 8 yıl şartı var...

Yönetmeliğin 6. maddesinin a bendi de 657/68 e atıfda bulunuyor. Bu da tamam.

Ancak, 7.maddenin 1.fıkrasının a bendindeki görevler için, 2. alt bendinde 2 yıl görev yapmış olmak diyor.

Şimdi 657/68 e göre mi işlem olacak, yoksa yönetmeliğin 7.maddesinin 1.fıkrasının a bendinin 2. alt ben mi dikkate alınacak...????

08 Aralık 2019 19:14

saos
Memur
Gençlik spor bakanlığında nerdeyse lise mezunları müdür oldu. Biz a bendi C bendi diye boş yere düşünürüz olmaz deriz birileri koşulsuz şartsız amir olur memur olur müdür olur olur da olur...
08 Aralık 2019 19:28

güneş023
Aday Memur

Yurtlarda bütün sıkıntıyı çek bütün iş yükünü yüklen kadrolu memur çalışmadan maaş alsın üzerine birde sınavda yükselme hakkı alsın sözleşmeli personel yine üvey evlat yine amele..

08 Aralık 2019 19:29

saos
Memur
Sözleşmeli personel sadece yurtlarda yok tüm kurumlarda var. Keşke bu ayrım hiç olmasa
08 Aralık 2019 19:33

güneş023
Aday Memur
Sözleşmeli personel sadece yurtlarda yok tüm kurumlarda var. Keşke bu ayrım hiç olmasa
saos, 3 gün önce - Alıntıya git

Mesele sadece yurtta olması değil ki 657 ye tabi kadrolu memurun bana bir şey olmaz zihniyeti.. Lisans üzerine yüksek lisans yapmış olmam hiçbir şey ifade etmiyor onlar her zaman 3-0 daha önümde ve her türlü özlük hakkından yararlanmakta..

09 Aralık 2019 13:17

talsona
Aday Memur

Yurtlarda bütün sıkıntıyı çek bütün iş yükünü yüklen kadrolu memur çalışmadan maaş alsın üzerine birde sınavda yükselme hakkı alsın sözleşmeli personel yine üvey evlat yine amele..

güneş023, 3 gün önce - Alıntıya git

Sözleşmeli personel için ödül yok ama yanlış bir işinde hemen ceza var. Bunları söyleyince de istersen istifa edebilirsin diyorlar. Sözleşmelilerin unvan değişikliği sınavına neden giremedğinin mantıklı bir açıklaması yok. Kaldı ki diğer bakanlıklarda ve KİT'lerde girebiliyorlar.

09 Aralık 2019 14:07

nicksosyal
Şef

ŞİMDİ SORU ŞU.

657 nin 68 maddesine göre 8 yıl şartı var...

Yönetmeliğin 6. maddesinin a bendi de 657/68 e atıfda bulunuyor. Bu da tamam.

Ancak, 7.maddenin 1.fıkrasının a bendindeki görevler için, 2. alt bendinde 2 yıl görev yapmış olmak diyor.

Şimdi 657/68 e göre mi işlem olacak, yoksa yönetmeliğin 7.maddesinin 1.fıkrasının a bendinin 2. alt ben mi dikkate alınacak...????

yigidim19, 3 gün önce - Alıntıya git

anladığım kadarıyla atamaya esas olan kadroda 68/b şartı sağlanmalı, fakat 7.maddenin 1.fıkrasının a bendindeki görevler için, 2. alt bendinde 2 yıl görev yapmış olmak için de asalet şartı demesi örneğin kişi;

6 yıllık memurdur 2 yıllık da yurt müdür yardımcısıdır. (toplam 8 yıl) bu kişi bulunduğu kadroda 2 yıl asalet geçirmiş ve 68/b deki 8 yıl şartını da sağlamıştır.

açılacak kadronun derecesi en çok 3 derece şartını sağlarsa başvurabilir zannımca

Toplam 50 mesaj