Editörler : gubaz
20 Ekim 2019 22:23   

Kapalı
müdürün derse girmemesi adli soruşturma

değerli arkadaşlar

okulumuz ilçenin 2. büyük okulu ve aktif bir okul her sene en az 2 gezi yapılıyor 11 proje gerçekleştirildi ilçede sadece bizde tubitak fuarı yapıldı bahçeye şehitler korusu yapıldı fidanlar dikildi yarışmalarda 1.ler çıktı falan filan

yani bu işler masa başında oturarak yapılmadı

okuldaki öğretmenler de pek istekli olmadılar daha çok program istedikleri gibi olsun nöbet olmasın derslere geç girsinler gibi standart işler de istekliydiler

bu durumda müdür ile anlaşmazlıklar çıktı

bu öğretmenler müdürü derse girmediği için şikayet ettiler

müfettiş geldi müfettiş birçok öğretmen ve öğrenciden ifade aldı bende derse zaman zaman görev nedeniyler okulda olmadığını ifade verdim ve müfettişler takipsizlik verdi

daha sonra öğretmenler müfettişler müdürü koruyor diye savcılığa görevi kötüye kullanma ve haksız kazançtan şikayet ettiler savcılık soruşturma başlattı

bu esnada okula ilçe milli eğitimden şube müdürleri önceden haber alarak baskına geldiler müdür yoktu ben de kamera kayıtlarını açtım gösterdim.

sonra okula jandarma geldi defterlere el koydu müdürün imzalamadığı ders defterini delil gösterdiler.

kaymakamlık şube müdürünü müfettiş atadı ve bizi soruşturma için ifade aldı ifademde yine işler nedeniyle müdürn gelmediğini okulu benim idare ettiğimi söyledim

bende arkadaşlar bakın müdür yoğun çalışıyor bazen derste olmayabilir idare edelim gelin projeler yapalım derse zamanında girelim nöbet tutalım dediğim için sende müdürü koruyup kolluyorsun deyip beni de şikayete dahil ettiler.

ben de müdür yardımcısı olarak müdürün derse girmediği halde derse girmiş gibi imza ettirmişim ve müdürü koruyup kollamışım diye suçlanıyorum.

buna göre adli durumdan ceza alma ihtimalim varmıdır

ceza alırsam müdür yardımcılığı görevinden alınır mıyım ?

teşekkürler

20 Ekim 2019 22:44

murattkucukk
Genel Müdür

Umarım görevden alınırsınız ikiniz de,hem ful ek ders al hem derse girme istediğin zaman okula gelme öğretmen ilaç yazdırmaya gitse ek dersini kes ama senin her türlü işinde ek dersin kesilmesin birbirinizi idare edin,ne güzel ya,bir de dmişsiniz ki öğretmenler derse geç girsinler nöbet tutmasınlar programları iyi olsun istiyorlar sanki programı iyi yapmak lütuf olabiliyorsa yapılır ne var bunda ayrıca derse geç girsinler dediğiniz kişilerin yaptığı sizin gibi misafirim geldi ayağına drse girmemekten daha erdemlidir bence,okullar idareicilerin at koşturma mekanları oldu resmen helal olsun oradaki öğretmenlere,beter olmanız dileğiyle!..(görevini rahatlık olarak kullananları kastediyorum)

20 Ekim 2019 22:51

onurblackeye
Kapalı

teşekkürler hocam başka fikri olan var mı ?

20 Ekim 2019 23:20

muallim_34
Daire Başkanı

Sinifci mudur be mudur yardimcilari derse girmezken branscilarin girmesi bastan haksizlik zaten.

20 Ekim 2019 23:22

muallim_34
Daire Başkanı

Kanaatimce herkes farkli okullara gonderilir.

20 Ekim 2019 23:25

onurblackeye
Kapalı

Kanaatimce herkes farkli okullara gonderilir.

muallim_34, 1 ay önce - Alıntıya git

şikayet eden öğretmenlerin biri başka ilçeye müdür yardımcısı oldu diğeri o ilçeye proje sorumlusu oldu bir diğeri başka ile tayin istedi bir diğeri ilk 2si ile aynı ilçeye gitti yani gitmeden ne olacaksa olsun dediler

bu sene okulda eski kadrodan bir ben bir müdür kaldık :D

21 Ekim 2019 00:36

hugo.almeida
Daire Başkanı

1. Paragraf: Okulumuz büyük çok işimiz var, acayip çalışıyoruz kafamızı kaldıracak vaktimiz yok.

2. Paragraf: oturmadık valla bak.

3. Paragraf: öğretmenler kötü niyetli. Çok hem de çok.

4-5.Paragraf: benim alakam yok, müdürle öğretmenler kavga etti.

6-7. Paragraf: müfettiş geldi ifade aldı falan filan takipsizlik çıktı. (nasıl oluyorsa) tabi müfettişe ayar çekildi, sonuçta kara kaşımıza kara gözümüze bizi merkeze atamadılar. Ama öğretmenler yemedi.

8. Yalandan baskın yedik.

9. Öğretmenler akıllı. Delileri var. Biz o kadar rahatız ki yani. Yalandan baskın yedik ve puan kazandık.

10. İfade bla bla. İşler. Bla bla. Siz bilmezsiniz işleri. Toplantı imza alışveriş fişi görev bla bla, sonuçta acil iş o gün okula yara bandı almasak bir çocuk çok kan kaybedebilirdi. Bla bla. Siz bilmezsiniz anlamazsınız.

11. Arabuluculuk yapayım dedim sonuçta idareciyiz, gelin proje yapın çalışın biz de çalışıyormuş gibi sunalım dedim. Kendi işimizi yapmadığımız halde idareci olduğumuz için hem suçlayıcı hem üst perdeden konuşabilirim.

12. Siz anlamazsınız da yine de söyleyim aslında yapmadım öyle şeyler. Sonuçta sözel durumlar. Kamera yok, kayıt yok, imza yok, öğrenciler yok. Siz anlamazsınız suçladılar beni.

13. İşte bu anlatmadıklarım kapsamında bu müdür yüzünden ben de arada kaynar mıyım? :) sonuçta o müdür yani ben yap dediğini yaptım ehehe.

14. Kaynarsam çok mu kaynarım, az mı kaynarım? :)

Sizi oraya müdür yapanların yardımı ile maaştan kesme alırsınız. Sonra sizi oraya müdür yapanların yardımı ile itiraz eder bir alt cezaya düşersiniz.

Normalde olması gereken her hatanız için ayrı dosya açılmasıdır.

1. Mazeretsiz olarak göreve gelmemek.

2. Görevi kötüye kullanmak.

3. Kasıtlı olarak devleti zarara uğratmak.

Buradan da en hafif kademe ilerleme + maaştan kesmeler gelmesi lazım. Aramızda kalsın normalde meslekten ihraç ama pek uygulanan bir ceza değil. Kimse kimsenin ekmeği ile oynamak istemiyor.

21 Ekim 2019 00:41

onurblackeye
Kapalı

1. Paragraf: Okulumuz büyük çok işimiz var, acayip çalışıyoruz kafamızı kaldıracak vaktimiz yok.

2. Paragraf: oturmadık valla bak.

3. Paragraf: öğretmenler kötü niyetli. Çok hem de çok.

4-5.Paragraf: benim alakam yok, müdürle öğretmenler kavga etti.

6-7. Paragraf: müfettiş geldi ifade aldı falan filan takipsizlik çıktı. (nasıl oluyorsa) tabi müfettişe ayar çekildi, sonuçta kara kaşımıza kara gözümüze bizi merkeze atamadılar. Ama öğretmenler yemedi.

8. Yalandan baskın yedik.

9. Öğretmenler akıllı. Delileri var. Biz o kadar rahatız ki yani. Yalandan baskın yedik ve puan kazandık.

10. İfade bla bla. İşler. Bla bla. Siz bilmezsiniz işleri. Toplantı imza alışveriş fişi görev bla bla, sonuçta acil iş o gün okula yara bandı almasak bir çocuk çok kan kaybedebilirdi. Bla bla. Siz bilmezsiniz anlamazsınız.

11. Arabuluculuk yapayım dedim sonuçta idareciyiz, gelin proje yapın çalışın biz de çalışıyormuş gibi sunalım dedim. Kendi işimizi yapmadığımız halde idareci olduğumuz için hem suçlayıcı hem üst perdeden konuşabilirim.

12. Siz anlamazsınız da yine de söyleyim aslında yapmadım öyle şeyler. Sonuçta sözel durumlar. Kamera yok, kayıt yok, imza yok, öğrenciler yok. Siz anlamazsınız suçladılar beni.

13. İşte bu anlatmadıklarım kapsamında bu müdür yüzünden ben de arada kaynar mıyım? :) sonuçta o müdür yani ben yap dediğini yaptım ehehe.

14. Kaynarsam çok mu kaynarım, az mı kaynarım? :)

Sizi oraya müdür yapanların yardımı ile maaştan kesme alırsınız. Sonra sizi oraya müdür yapanların yardımı ile itiraz eder bir alt cezaya düşersiniz.

Normalde olması gereken her hatanız için ayrı dosya açılmasıdır.

1. Mazeretsiz olarak göreve gelmemek.

2. Görevi kötüye kullanmak.

3. Kasıtlı olarak devleti zarara uğratmak.

Buradan da en hafif kademe ilerleme + maaştan kesmeler gelmesi lazım. Aramızda kalsın normalde meslekten ihraç ama pek uygulanan bir ceza değil. Kimse kimsenin ekmeği ile oynamak istemiyor.

hugo.almeida, 1 ay önce - Alıntıya git

teşekkürler hocam son yazdıkların müdürün yaptıkları ben kendim için soruyorum

21 Ekim 2019 01:06

hugo.almeida
Daire Başkanı

Müdür okula gelmediği derse girmediği halde nöbetçi müdür yardımcısı olarak tutanak altına aldın mı?

Almadın. Alamazsın da. Böyle bir işleyiş yok. Böyle bir kanun var ama. Tutanak tutarsan müdürle işin biter, tutmazsan böyle olur. Siz de kendi çapınızda haklısınız aslında.

22 Ekim 2019 15:13

yönetici61
Şube Müdürü

"... ben de müdür yardımcısı olarak müdürün derse girmediği halde derse girmiş gibi imza ettirmişim ve müdürü koruyup kollamışım diye suçlanıyorum." Bu eyleminizle müdürünüze ve kendinize zarar verdiğinizi biliyor musunuz? Sadece bu eyleminizle bence;

1-Okul müdürü derse girmediği halde derse girmiş gibi ders defterini doldurmakla yersiz harcama yapmak suretiyle devleti zarara uğrattığınızı ikrar etmişsiniz, Tahakkuk edilen ücretler faizleriyle birlikte tarafınızdan tahsil edilecektir.

2-Yöneticilikle bağdaşmayacak eylem nedeniyle yöneticiliğiniz üzerinizden alınacaktır.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?