Editörler : E.Kayı Han
22 Ekim 2019 10:28

Muhabere üzerinden adliyeye nasıl dilekçe gönderebilirim?

Merhaba...

Bilmediğim için sizlerin yardımına ihtiyacım var.

2018/xxxxx dosya numaralı soruşturmam ile ilgili takip eden savcıya dilekçe yazmak adına katibi ile telefonda görüştüm. Kendisi dilekçemi muhabere üzerinden göndermem gerektiği ve savcı beye ulaştıracağını söyledi. Muhabere üzerinden dilekçe gönder derken tam olarak ne demek istediğini anlayamadım. Muhabere üzerinden adliyeye nasıl dilekçe gönderebilirim? Ayrıca malum soruşturma Büyükçekme Adliyesinde yürütülüyor. Dilekçe başlığına tam olarak ne yazmam gerekiyor. T.C. Büyükçekmece Adalet Sarayı mı?

Dilekçemi sağlıklı bir şekilde gönderebilmem için lütfen bana yardımcı olun.

ng93
Kapalı
22 Ekim 2019 10:43

Merhabalar, muhabere derken işte posta yoluyla ıslak imzalı şekilde demiştir. İLGİLİ MAKAMA diye başlık atarak '' .... tarih ve ... esaslı dosyamın '' şeklinde giriş yapabilirsin.

ahmet-ahmet-001
Aday Memur
22 Ekim 2019 10:54

Bende katip hanım muhabere üzerinden dilekçenizi yollayın derken faks çekmem gerektiğini anlatmaya çalıştı diye yorumlamıştım. Yani Büyükçekmece Adalet Sarayı'na PTT üzerinden posta atmam gerekiyor doğrumu anladım.

Bugrahan Beyim
Yasaklı
22 Ekim 2019 11:12

kardeş sen şaka mısın ya adliyedesin ve muhabereyi bilmiyor musun bakanlık muhabere bürosu üzerinden yollucan sizin gibi adamları kim alıyor anlamak mümkün değil

ahmet-ahmet-001, 4 yıl önce

Bende katip hanım muhabere üzerinden dilekçenizi yollayın derken faks çekmem gerektiğini anlatmaya çalıştı diye yorumlamıştım. Yani Büyükçekmece Adalet Sarayı'na PTT üzerinden posta atmam gerekiyor doğrumu anladım.

bsrsdr
Aday Memur
22 Ekim 2019 15:10

Bulunduğunuz yerin adliyesine gidin, savcılık muhabere bürosundan dilekçenizi Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına gönderin.

Başlık olarak;

Bulunduğunuz yer Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına

yazın.

Altına dilekçenizi yazın ve muhabere bürosu çalışanlarına verin. Muhaberedeki arkadaşlar hem UYAP üzerinden hem de fiziken gönderilecektir.

bsrsdr
Aday Memur
22 Ekim 2019 15:16

Arkadaş adliyede çalışıyorum dememiş ki, yardım istiyorum dosyamla ilgili demiş. Okumadan nasıl yorum yapıyorsunuz anlamak mümkün değil...

Ayrıca bu tarz dilekçeler Bakanlık Muhabere üzerinden değil direk Savcılık Muhabere bürosu üzerinden gönderilir, bakanlık muhabere direk bakanlıkla alakalı yazışmalar içindir.

İyi günler.

Bugrahan Beyim, 4 yıl önce

kardeş sen şaka mısın ya adliyedesin ve muhabereyi bilmiyor musun bakanlık muhabere bürosu üzerinden yollucan sizin gibi adamları kim alıyor anlamak mümkün değil

ahmet-ahmet-001
Aday Memur
22 Ekim 2019 15:59

Beni kimse almadı ki personel değilim :)

Ben sıradan bir vatandaşım bilmediğim bir şeyi sormak adına konu açtım

Bugrahan Beyim, 4 yıl önce

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi