Editörler : swat3410
«141516171819202122232425»

meet63
Aday Memur
16 Haziran 2020 12:03

ben Mart 2019da açığa alındım Eylül'de adli bitti Mart 2020de bir yıl daha uzatıldı. adli bittikten sonra açığa alınma tarihinden itibaren başlıyor iki yıllık süre
Sfsnn, 4 yıl önce
O iki yıl ilk açığa alındıktan sonra mı yoksa adli dosyanın kapandığından sonra mı odasına ben de çok bi karar veremedim. Ama adlisi açık olupta bir yılı dolana uzatma kararı geldi mi ? Orasıda önemli. Benim bir yıl dolmadan savcılıktan kyok kararım çıkmıştı. Uzatmada açığa alındıktan bir yıl sonra yapıldı. Ayrıca adli soruşturma açıldığında idari soruşturmada açılmıştı benim biri bitip diğerine geçmemişlerdi ikiside aynı zamanda açılmıştı nerdeyse

meet63
Aday Memur
16 Haziran 2020 12:06

7145 sayılı kanunun süresi temmuz 2021de bitiyor devre en fazla o tarihe kadar bekletebilirler
Mehmetmert19, 4 yıl önce
benim il hatay devre 5 mart 2020 de açığa alındım 11 martta kyok kararı çıktı savcılıktan ama idari soruşturma açılmış bekliyoruz tüm arkadaşlar gibi

Mehmetmert19
Aday Memur
16 Haziran 2020 12:10

teşekkür ederim devrem herkesin Allah yardımcısı olsun adalet bi gün yerini bulur elbet
meet63, 4 yıl önce
7145 sayılı kanunun süresi temmuz 2021de bitiyor devre en fazla o tarihe kadar bekletebilirler

meet63
Aday Memur
16 Haziran 2020 12:18

İnşallah devrem
Mehmetmert19, 4 yıl önce
teşekkür ederim devrem herkesin Allah yardımcısı olsun adalet bi gün yerini bulur elbet

Mekmeke
Genel Müdür
16 Haziran 2020 17:39

ohal öncesi açıkları için yine adres güncellemesi istenmiş sanırım var mı ohal sonrası bu tür gelişmeler arkadaşlar gelişme yaşayan yada yasayani duyan varsa bilgilendirme yapabilir mi

Sfsnn
Memur
16 Haziran 2020 17:56

Mart 2021 de bitmesi lazım yani sizin
meet63, 4 yıl önce
ben Mart 2019da açığa alındım Eylül'de adli bitti Mart 2020de bir yıl daha uzatıldı. adli bittikten sonra açığa alınma tarihinden itibaren başlıyor iki yıllık süre

Sfsnn
Memur
16 Haziran 2020 17:57

Ohal sonrası açığa alınan kimseye gelmedi heralde duymadık hiç zaten burda 3-5 kişi var onlar yazıyor başka yok heralde birde idari olarak müfettişe hiç ifade falan verdiniz mi veya başka bişi
Mekmeke, 4 yıl önce
ohal öncesi açıkları için yine adres güncellemesi istenmiş sanırım var mı ohal sonrası bu tür gelişmeler arkadaşlar gelişme yaşayan yada yasayani duyan varsa bilgilendirme yapabilir mi

Mekmeke
Genel Müdür
16 Haziran 2020 17:59

iki arkadaş vermişti ohal sonrası olup müfettişe ifade veren onlarda hala açıkta bekliyor .
Sfsnn, 4 yıl önce
Ohal sonrası açığa alınan kimseye gelmedi heralde duymadık hiç zaten burda 3-5 kişi var onlar yazıyor başka yok heralde birde idari olarak müfettişe hiç ifade falan verdiniz mi veya başka bişi

Sfsnn
Memur
16 Haziran 2020 18:05

Bir buçuk sene oldu bizim müfettiş napıyor acaba çok merak ediyorum adli kyok alalıda 5 ay oldu hala ses soluk yok
Mekmeke, 4 yıl önce
iki arkadaş vermişti ohal sonrası olup müfettişe ifade veren onlarda hala açıkta bekliyor .

Mekmeke
Genel Müdür
16 Haziran 2020 18:07

bizler için yasal süre 24 ay ve 36 ay ile sınır çizilmiş . müfettişler ise aktif calisan ancak soruşturması olanlarlar ilgileniyor çünkü onlarda soruşturmaya başlama süresi diye kanuni şartlar var
Sfsnn, 4 yıl önce
Bir buçuk sene oldu bizim müfettiş napıyor acaba çok merak ediyorum adli kyok alalıda 5 ay oldu hala ses soluk yok

Sfsnn
Memur
16 Haziran 2020 18:15

36 ay derken? 24 ayda bitmesi gerekmiyor mu? Birde ben öğrenmiştim benim müfettiş adli soruşturmada ne kararı çıkmış karar çıkmışsa taruafıma gönderilmesi diye yazı yazmıştı ama o zaman adli olarak savcı karar vermemişti bazı yazıları bekliyorum demişti. Demekki soruşturmaya başladı başlamasa yazmazdı ama o yazının üstüne bir sene olacak nerdeyse
Mekmeke, 4 yıl önce
bizler için yasal süre 24 ay ve 36 ay ile sınır çizilmiş . müfettişler ise aktif calisan ancak soruşturması olanlarlar ilgileniyor çünkü onlarda soruşturmaya başlama süresi diye kanuni şartlar var

Mekmeke
Genel Müdür
16 Haziran 2020 20:12

henüz canlı kanlı bir örnek Yok önünüzde bu 24 aylık süre adlı bitince mi başlıyor direk mi başlıyor bilmiyoruz . kanun süresi 3 yıl olduğu için 36 ay demiştim . müfettiş yazışma yapmıştır ama karar vermesi için bu muallak süreyi nasıl kullanacaklar acaba
Sfsnn, 4 yıl önce
36 ay derken? 24 ayda bitmesi gerekmiyor mu? Birde ben öğrenmiştim benim müfettiş adli soruşturmada ne kararı çıkmış karar çıkmışsa taruafıma gönderilmesi diye yazı yazmıştı ama o zaman adli olarak savcı karar vermemişti bazı yazıları bekliyorum demişti. Demekki soruşturmaya başladı başlamasa yazmazdı ama o yazının üstüne bir sene olacak nerdeyse

Sfsnn
Memur
16 Haziran 2020 20:58

Allah yardımcımız olsun ne diyelim. Hiç birimiz bişi bilmiyoruz kimden ne duyarsak bi ümit diye bakıyoruz. Ney bekleniyor onuda bilmiyoruz. Sırayla desekkk kimseden bi haberde yok dönen de yokk
Mekmeke, 4 yıl önce
henüz canlı kanlı bir örnek Yok önünüzde bu 24 aylık süre adlı bitince mi başlıyor direk mi başlıyor bilmiyoruz . kanun süresi 3 yıl olduğu için 36 ay demiştim . müfettiş yazışma yapmıştır ama karar vermesi için bu muallak süreyi nasıl kullanacaklar acaba

dostum yaşar
Daire Başkanı
17 Haziran 2020 06:15

.

beni Ahmer
Şef
17 Haziran 2020 09:59

AYNI SUÇTAN İKİ KEZ YARGILANMAMA VE CEZALANDIRILMAMA HAKKI Aynı suçtan iki kez yargılanmama ve cezalandırılmama hakkı/ilkesi (Non bis in idem) evrensel hukukun en önemli ilkelerinden biridir. İlke, hukuk dallarının cezalandırılmaya ilişkin hükümlerine uygulanabilir durumdadır. 7 no.lu Ek Protokolün 4. Maddesinin Türkçe çevirisi aşağıda verilmiştir. ''Madde 4 - Aynı suçtan iki kez yargılanmama ve cezalandırılmama hakkı 1 Hiç kimse bir devletin ceza yargılaması usulüne ve yasaya uygun olarak kesin bir hükümle mahkum edildiği ya da beraat ettiği bir suçtan dolayı aynı devletin yargısal yetkisi altındaki yargılama usulleri çerçevesinde yeniden yargılanamaz veya mahkum edilemez. inşallah bu kanun maddesini unutmazlar. 657 ye göre olsaydı şimdi görev başında olurduk diye düşünüyorum.
Mekmeke, 4 yıl önce
2021 temmuz son senin için ... çünkü 7145 o zaman son buluyor . akabinde 657 devre ye girer adlin yoksa iade olursun adlin hala deva m ederse 3 aylık uzatma olur .

Sfsnn
Memur
17 Haziran 2020 14:19

Benim korkum 7125i arar olmayalım da her yeni bir şey eskisini aratıyor. 657 olsaydı şu anda hepimiz başlamıştık malesef
beni Ahmer, 4 yıl önce
AYNI SUÇTAN İKİ KEZ YARGILANMAMA VE CEZALANDIRILMAMA HAKKI Aynı suçtan iki kez yargılanmama ve cezalandırılmama hakkı/ilkesi (Non bis in idem) evrensel hukukun en önemli ilkelerinden biridir. İlke, hukuk dallarının cezalandırılmaya ilişkin hükümlerine uygulanabilir durumdadır. 7 no.lu Ek Protokolün 4. Maddesinin Türkçe çevirisi aşağıda verilmiştir. ''Madde 4 - Aynı suçtan iki kez yargılanmama ve cezalandırılmama hakkı 1 Hiç kimse bir devletin ceza yargılaması usulüne ve yasaya uygun olarak kesin bir hükümle mahkum edildiği ya da beraat ettiği bir suçtan dolayı aynı devletin yargısal yetkisi altındaki yargılama usulleri çerçevesinde yeniden yargılanamaz veya mahkum edilemez. inşallah bu kanun maddesini unutmazlar. 657 ye göre olsaydı şimdi görev başında olurduk diye düşünüyorum.

kenann1453
Şef
17 Haziran 2020 20:15

fisleme ve kriterler neydi devrem
Sfsnn, 4 yıl önce

Sfsnn
Memur
17 Haziran 2020 21:42

Fişleme yok bende herhangi bir kod falan yok abi zaten 2017 girişliyim mesleğe ifadede isim geçmesi
kenann1453, 4 yıl önce
fisleme ve kriterler neydi devrem

dostum yaşar
Daire Başkanı
17 Haziran 2020 22:07

hayırlı akşamlar

Sfsnn
Memur
19 Haziran 2020 11:35

Ohal sonrası açığa alınıpta adlisi bitmeyen var mı acaba ?
Toplam 575 mesaj
«141516171819202122232425»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi