Editörler : smtvs
30 Ekim 2019 08:05   

2020 kpss sınavında lisans mi ortaöğretim mi
işletme son sınıf öğrencisiyim meslek lisesi metal teknolojisi mezunuyum ikiside 85puan ve üzeri atıyor sizce hangisyle girmek mantıklı .sanırım bu sene ikisininde girebiliyoruz fakat ikisinden de tercih yapabiliyor muyuz
06 Kasım 2019 23:04

kaplumbaga155
Daire Başkanı

ikisi de aynı puan istiyorsa liseden girmek daha mantıklı çünkü daha kolay. lisans kurtlar sofrası bi nevi. aynı sene hem lisans hem lise kpss giremezsiniz. işletmeden mezun olmadığınız sürece lise kpss den girebilirsiniz.

12 Kasım 2019 16:49

abdurrahim38
Aday Memur

ikisi de aynı puan istiyorsa liseden girmek daha mantıklı çünkü daha kolay. lisans kurtlar sofrası bi nevi. aynı sene hem lisans hem lise kpss giremezsiniz. işletmeden mezun olmadığınız sürece lise kpss den girebilirsiniz.

kaplumbaga155, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam aynı durum benim başımda da var makine mühendisliği son sınıf öğrenciyim.Lisede makine teknolojileri bölümünden mezun oldum.Ortaöğretim mantıklı mı? Lisansa göre ortaöğretimde alımlar çok az oluyor riske girme diyenler var.Tavsiyeniz nedir?

12 Kasım 2019 17:00

umut aaa
Aday Memur

hocam aynı durum benim başımda da var makine mühendisliği son sınıf öğrenciyim.Lisede makine teknolojileri bölümünden mezun oldum.Ortaöğretim mantıklı mı? Lisansa göre ortaöğretimde alımlar çok az oluyor riske girme diyenler var.Tavsiyeniz nedir?

abdurrahim38, 1 ay önce - Alıntıya git
evet risk var fakat tek bir tane ders bırak ben öyle yaptım sınava girdikten sonra o dersi verirsin biraz uğraştırır ama eger yüksek puan cikartabilirsek çok iyi olur ilk atamada gideriz
13 Kasım 2019 00:26

abdurrahim38
Aday Memur
evet risk var fakat tek bir tane ders bırak ben öyle yaptım sınava girdikten sonra o dersi verirsin biraz uğraştırır ama eger yüksek puan cikartabilirsek çok iyi olur ilk atamada gideriz
umut aaa, 1 ay önce - Alıntıya git

Atama gerçekleşene kadar üniversiteden mezun olmamalısın aksi taktirde lisans diploması görüldüğünde ataman iptal olur diyenlerde var bu doğru mu sizce?

03 Aralık 2019 11:42

Ahmetknt

abdurrahim38, 1 ay önce - Alıntıya git
benim sana tavsiyem mühendislik için çabala statün iyi olur hem hemde orası daha çok alım yapıyor
Toplam 5 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?