Editörler : "eskiyara"Pangaea
31 Ekim 2019 22:53

Öğretmenlere Önlük konusu!

Ünlü tasarımcılara bakanlığımız önlük tasarlatmış Bundan sonra önlükler beleş

bulaşıkkk
Yasaklı
02 Kasım 2019 17:43

Finlandiya bizi kıskanır artık

memurolm
Genel Müdür
02 Kasım 2019 19:07

Sayin ziya selcugun finlandinya ve guney kore egitim sistemleri gibi iki birbirine zit sistem hakkinda konusmasi var orda anlatiyor finlandiyayi. Ayrica onluk zorunlu degil ve cok guzel hem psikolojik olarak ogretmenide ogrenciyide derse hazirlar. Ogretmende ogrencide davranislarina dikkat eder bence. Zaten gonullu

bulaşıkkk, 4 yıl önce

Finlandiya bizi kıskanır artık

hugo.almeida
Kapalı
02 Kasım 2019 20:28

Zaten gönüllü mü? :)

İddiasına girerim okullardan önlük giyen öğretmen öğretmen sayısı isterler, önlük gitmeyenlerin neden gitmediğini sorarlar, okul ziyaretleri yapıp alttan alttan önlük baskısı yaparlar. :)

memurolm, 4 yıl önce

Sayin ziya selcugun finlandinya ve guney kore egitim sistemleri gibi iki birbirine zit sistem hakkinda konusmasi var orda anlatiyor finlandiyayi. Ayrica onluk zorunlu degil ve cok guzel hem psikolojik olarak ogretmenide ogrenciyide derse hazirlar. Ogretmende ogrencide davranislarina dikkat eder bence. Zaten gonullu

balarest
Genel Müdür
03 Kasım 2019 10:53

hersey bitti onluk kaldi. o beyaz onlugu giydiniz diye hayatiniza beyaz bir sayfa açılmayacak. 3600 gosterge meslek kanunu siddete hayir atamalar ve tayinler ucret adaletsizligi
05 Kasım 2019 08:31

25 yıllık eğitimci 11 yıllık Şube Müdürü olarak kılık kıyafet yönetmeliği acilen değişerek çıkmalıdır. Öğretmenlerimizin okul ziyaretlerinde gördüğüm hali pek iyi değil önlük mutlaka ama mutlaka zorunlu tutulmalıdır.Sakal bırakmaya saç uzatmaya kesinlikle izin verilmemelidir.

RaSKaH
Daire Başkanı
05 Kasım 2019 09:30

Her rengi boyandık 1 fıstık yeşili kaldıydı zati

melankoly1990, 4 yıl önce

25 yıllık eğitimci 11 yıllık Şube Müdürü olarak kılık kıyafet yönetmeliği acilen değişerek çıkmalıdır. Öğretmenlerimizin okul ziyaretlerinde gördüğüm hali pek iyi değil önlük mutlaka ama mutlaka zorunlu tutulmalıdır.Sakal bırakmaya saç uzatmaya kesinlikle izin verilmemelidir.

ng93
Kapalı
05 Kasım 2019 10:51

Buna bütçe ayrılana kadar çocuklara bir şeyler yapılabilirdi.

hugo.almeida
Kapalı
05 Kasım 2019 12:05

Bunca yıllık eğitimci ve eğitim kademesinde makam mevki sahibi biri olarak bu söylediğinizin eğitim açısından nasıl değerlendiriyor, hangi gözlem, hangi araştırma ve hangi analiz sonucunda eğitimle bağdaştırıp bu değerlendirmeyi yapıyorsunuz?

Mesela ben profesyonel bakıyorum sizin gibi önemli insanların düşüncelerine. Şöyle bir şey mi yaptınız? Pilot iki bölgede öğretmenlerin bir kısmına önlük giydirip saçını sakalını kestiğinizde oradaki öğrenci başarısının ve öğretmen mutluluğunun çok üst seviyelere ulaştığını,disiplin probleminin bittiğini mi buldunuz? Ya da öğretmenlerin rahatça giyindiği bölgede çocukların başarılarının hızla düştüğünü ve disiplin sorunlarının tamamen öğretmenin çenesinde çıkan 3 parça kıldan olduğunu mu keşfettiniz? Nedir hocam bunca yıllık eğitim hayatınızda ve şube müdürlüğünüzde sizi bu yoruma iten?

Yok hocam eğitim açısından değil ben kendime hoş gelmesi açısından söylüyorum diyorsanız o ayrı tabi.

catcus
Aday Memur
05 Kasım 2019 16:44

Erkek değilim bayan olarak daha rahat giyiniyoruz, ama kesinlikle yorumlarınıza katılıyorum,

gözümüze hoş görünsün derdinden başka birşey değil bu karar. Ayrıca takım elbiseden hoşlanmayan öğretmen olamaz mı? ne değişik bir bakış açısı bu, ne zaman aşacağız bu şekilciliği anlamıyorum. Her insan gibi çocuklar da evet ilk intibada kıyafete bakar, ama çocuklar yetişkinlerden daha akıllı inanın, bizim gibi kalmazlar orda, kendisine insan gibi davranan her öğretmene saygı da duyar, disipline de olur.

hugo.almeida, 4 yıl önce

Bunca yıllık eğitimci ve eğitim kademesinde makam mevki sahibi biri olarak bu söylediğinizin eğitim açısından nasıl değerlendiriyor, hangi gözlem, hangi araştırma ve hangi analiz sonucunda eğitimle bağdaştırıp bu değerlendirmeyi yapıyorsunuz?

Mesela ben profesyonel bakıyorum sizin gibi önemli insanların düşüncelerine. Şöyle bir şey mi yaptınız? Pilot iki bölgede öğretmenlerin bir kısmına önlük giydirip saçını sakalını kestiğinizde oradaki öğrenci başarısının ve öğretmen mutluluğunun çok üst seviyelere ulaştığını,disiplin probleminin bittiğini mi buldunuz? Ya da öğretmenlerin rahatça giyindiği bölgede çocukların başarılarının hızla düştüğünü ve disiplin sorunlarının tamamen öğretmenin çenesinde çıkan 3 parça kıldan olduğunu mu keşfettiniz? Nedir hocam bunca yıllık eğitim hayatınızda ve şube müdürlüğünüzde sizi bu yoruma iten?

Yok hocam eğitim açısından değil ben kendime hoş gelmesi açısından söylüyorum diyorsanız o ayrı tabi.

akarakas78
Memur
05 Kasım 2019 18:30

önlük eğitimin ve eğitimcilerin sorunlarını çözmez....3600 ve meslek kanunu çıkmadan eğitimde iyileşmeden söz etmek zor

bulaşıkkk
Yasaklı
05 Kasım 2019 18:38

Sen bi an önce emekli olda git

ivan.snath
Kapalı
05 Kasım 2019 19:21

25 yıldır çalışan 36 yaşındaki eğitimci :) doğar doğmaz kımız da içtin mi :D

hugo.almeida
Kapalı
05 Kasım 2019 20:06

Her şey şekilden ibaret dediğiniz gibi.

catcus, 4 yıl önce

Erkek değilim bayan olarak daha rahat giyiniyoruz, ama kesinlikle yorumlarınıza katılıyorum,

gözümüze hoş görünsün derdinden başka birşey değil bu karar. Ayrıca takım elbiseden hoşlanmayan öğretmen olamaz mı? ne değişik bir bakış açısı bu, ne zaman aşacağız bu şekilciliği anlamıyorum. Her insan gibi çocuklar da evet ilk intibada kıyafete bakar, ama çocuklar yetişkinlerden daha akıllı inanın, bizim gibi kalmazlar orda, kendisine insan gibi davranan her öğretmene saygı da duyar, disipline de olur.

Kagiş
Müsteşar
05 Kasım 2019 21:41

Mesele şekilcilik olayı değil, öğretmenin itibarını yükseltme olayıdır. Devlet memuruyuz; kafamıza estiği gibi giyinemeyiz. Okuldayken, sınıftayken, makamdayken, anma, kutlama ve etkinliklerde, protokollerde... vatandaşın ve amirlerimizin önünde kılık kıyafette bir standartımız olmalı.Resmiyet işimizin bir parçasıdır.Okula protokol mensubu amirler geldiğinde karşısına kirli sakal, kot pantolon, kazak, hırka ile rengar

enk çıkmak çok hoş olmasa gerek.Öğrenci nazarında da öğretmenin kılık kıyafeti önemlidir. Veliler bu konuda size notu verirler. Kravat, ceket, gömlek, pantolon öğretmenin üniforması gibidir ve kişisel bakıma da özen göstermek gerekir.

yalnizzlink
Genel Müdür
05 Kasım 2019 23:05

niçin pilot bölgede başlıyor anlamış değilim uygulayın tüm yurtta.

hugo.almeida
Kapalı
05 Kasım 2019 23:40

Neden hocam? Hangi haklı sebeplerden benim öyle giyinmem gerektiğini söylüyorsunuz? Sakalın ne hikmeti var mesela? Koskoca bakanlar bırakıyor devlet töreninde uluslararası diploması yapıyor da ben neden bırakamıyorum?

Şeyi de merak ediyorum Mayıs 15'inden sonra düşen itibarımızı nasıl toplamalıyız? Malum 15'i sonrası ceket ve kravat serbest.

Sonra şeyi de merak ediyorum; neden veli bana not veriyor? Ben iki dirhem bir çekirdek giyinsem, çok çok şık olsam bile 6 dersten 5'inden zayıfı olan çocuğunun sınıfı geçmesine o karar veriyor? İtibar? Eğitim konusunda bana yetki vermiyorsun, disiplin konusunda vermiyorsun, çocuk gelmiyor yok yazıyorum bir dilekçe ile sildiriyorsun, çocuk gelmezse beni ayağına yolluyorsun, bir sıkıntı olursa velinin peşinden beni koşturuyorsun ve o adamdan bana saygı duymasını bekliyorsun. Her fırsatta öğretmenler yatıyor diyorsun, her fırsatta öğretmenleri eğitiyoruz diyorsun, verdiğin ücret ile tercih edilmeyen bir meslek konumuna düşürüyorsun ve saygı bekliyorsun. Dövüyorsun kimse sahip çıkmıyor ama en ufak bir şikayette başına 10 tane müfettiş yolluyorsun ve itibar diyorsun.

Kusura bakma da kimse böyle mesleğe saygı falan göstermez.

Gerçekleri saptırarak, insanların dikkatini başka yöne çekerek, sorunların üstünü örterek bir yere varılmaz.

Gerçek sorunlara eğilin.

Kaç gündür bilgi istiyorlar. Hangi zil çalıyor hangi melodi çalıyor, hayvan sahiplendiniz mi, aşılarını yaptınız mı? Adını ne koydunuz? Köyün her yeri kedi köpek tavuk hindi inek koyun adamlar bana çocuklar hayvan sevsin köpek sahiplenin diyor. :)

Kagiş, 4 yıl önce

Mesele şekilcilik olayı değil, öğretmenin itibarını yükseltme olayıdır. Devlet memuruyuz; kafamıza estiği gibi giyinemeyiz. Okuldayken, sınıftayken, makamdayken, anma, kutlama ve etkinliklerde, protokollerde... vatandaşın ve amirlerimizin önünde kılık kıyafette bir standartımız olmalı.Resmiyet işimizin bir parçasıdır.Okula protokol mensubu amirler geldiğinde karşısına kirli sakal, kot pantolon, kazak, hırka ile rengar

enk çıkmak çok hoş olmasa gerek.Öğrenci nazarında da öğretmenin kılık kıyafeti önemlidir. Veliler bu konuda size notu verirler. Kravat, ceket, gömlek, pantolon öğretmenin üniforması gibidir ve kişisel bakıma da özen göstermek gerekir.

Kagiş
Müsteşar
06 Kasım 2019 10:54

Herkesin mesleğe bakış açısı ve bu meslekten beklentileri farklı olabilir. Haa şartlar tabi ki çok elverişli değil! Öğretmenlik benim gözümde idealize ettiğim bir meslektir;çünkü ben bir öğretmen çocuğuyum. Annem ve babam şu an emekli. Gözümü açtım açalı öğretmen bir ailenin içindeyim. İki dayım da emekli öğretmen ve eşim de akademisyen. Benim dedem bile emekli memurdu ve evde gömlek kravat gezerdi. O yüzden herkesin bu işten anladığı farklı. Benim gözümde öğretmen karizmatik olmalıdır. Bu da bakımlı olmaktan geçer. Sonra da genel kültürü ve zekasıyla çevresinde dikkat çekebilmelidir. Şöyle uzaktan bakınca kim öğretmen kim değil belli olmalıdır.İşin ekonomik kısmına girmiyorum;çünkü durum belli. Getirisi çok olan bir meslek değil belki ama olduk bir kere ne yapalım? İçimizde memnun olmayanlar olabilir. Bu arkadaşlara tavsiyem kendilerine güveniyorlarsa daha mutlu olacakları işlere yönelsinler. Ben de çok mutlu değilim;ama başka bir iş yapamam, kendimi tanıyorum. Öğretmenliği özel sektörde de yaptım ve şu an yaşım 40. Allah nasip ederse 60 yaşında emekli olabileceğim)) . Saygılar.

promete1911
Aday Memur
06 Kasım 2019 21:43

E protokoldekilere ,amirlere ayıp olurmus.

Gitsinler egolarını baska yerde tatmin etsinler,

ögretmeni tedirgin etmekten başka na halta

yarıyorlarki gelmesinler gerek yok.

4yıldır fotokopi cektiremiyoruz,hala kara tahta

ile uğraşırken

bi gidin işinize

Hititistanbul
Aday Memur
06 Kasım 2019 22:23

Sorun çok önemli evet,önlük işte şimdi artık eğitimde çözüm başlayacak.Şİmdiye kadar bu düşünülememişti.Yalnız asıl önemli konu renk mesela ben şeffaf olmasını isterim.

M Y T H
Daire Başkanı
06 Kasım 2019 22:53

Pilot çalışma, masa başı bürokrasinin yapılacak bir uygulamayı hukuka uygunluk kazandırmak için icat edilmiş bir prosedürüdür..Özellikle eğitimde tepki vermesi muhtemel yada yararı fazla olmayacak işlerin önce pilot denemesi bir yada birkaç ilde yapılır.Sonra bu pilot çalışmanın raporları kamuya yayımlanır ki, sonuç raporları kesinlikle yüzde yüz olumlu çıkar. Sonra tüm Türkiye'de uygulamaya geçer.

Yani bir nevi, sonradan verilecek her türlü olumsuz tepkiye " Pilot çalışmaları yapıldı" diye cevap verebilmek için.

yalnizzlink, 4 yıl önce

niçin pilot bölgede başlıyor anlamış değilim uygulayın tüm yurtta.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi