Editörler :
07 Kasım 2019 00:06

yalnizzlink
Genel Müdür

Pilot çalışma, masa başı bürokrasinin yapılacak bir uygulamayı hukuka uygunluk kazandırmak için icat edilmiş bir prosedürüdür..Özellikle eğitimde tepki vermesi muhtemel yada yararı fazla olmayacak işlerin önce pilot denemesi bir yada birkaç ilde yapılır.Sonra bu pilot çalışmanın raporları kamuya yayımlanır ki, sonuç raporları kesinlikle yüzde yüz olumlu çıkar. Sonra tüm Türkiye'de uygulamaya geçer.

Yani bir nevi, sonradan verilecek her türlü olumsuz tepkiye " Pilot çalışmaları yapıldı" diye cevap verebilmek için.


M Y T H, 9 ay önce - Alıntıya git

teşekkürler hocam

07 Kasım 2019 21:48

14'lü
Aday Memur
Bence her renkten birer tane verilsin Öğretmen anadır babadır hizmetlidir boyacıdır inşaatçıdır kalorifercidir
08 Kasım 2019 12:28

yalnızlıksenfonisi
Daire Başkanı

Önlük çok iyi fikir yalnız biz kışın doğuda sobalı okulda çalışanlar o önlüğün altına mont giymemiz gerekecektir.Valla kışın kalın giyinince kendime geliyorum.

08 Kasım 2019 16:28

dehneliler
Daire Başkanı

Gidip almam da armağan edebilirler. Üzerinde de Eski Türkçe yazılar olsun ki branşımız belli olsun.

08 Kasım 2019 19:47

aliertan
Aday Memur

Çok ayıp ediyorsunuz,eğitimde sorunlarımız elbette var.Ama bakanlık içi böyle düzenlemeler olsun

09 Kasım 2019 09:43

dekan
Şef

Neden hocam? Hangi haklı sebeplerden benim öyle giyinmem gerektiğini söylüyorsunuz? Sakalın ne hikmeti var mesela? Koskoca bakanlar bırakıyor devlet töreninde uluslararası diploması yapıyor da ben neden bırakamıyorum?

Şeyi de merak ediyorum Mayıs 15'inden sonra düşen itibarımızı nasıl toplamalıyız? Malum 15'i sonrası ceket ve kravat serbest.

Sonra şeyi de merak ediyorum; neden veli bana not veriyor? Ben iki dirhem bir çekirdek giyinsem, çok çok şık olsam bile 6 dersten 5'inden zayıfı olan çocuğunun sınıfı geçmesine o karar veriyor? İtibar? Eğitim konusunda bana yetki vermiyorsun, disiplin konusunda vermiyorsun, çocuk gelmiyor yok yazıyorum bir dilekçe ile sildiriyorsun, çocuk gelmezse beni ayağına yolluyorsun, bir sıkıntı olursa velinin peşinden beni koşturuyorsun ve o adamdan bana saygı duymasını bekliyorsun. Her fırsatta öğretmenler yatıyor diyorsun, her fırsatta öğretmenleri eğitiyoruz diyorsun, verdiğin ücret ile tercih edilmeyen bir meslek konumuna düşürüyorsun ve saygı bekliyorsun. Dövüyorsun kimse sahip çıkmıyor ama en ufak bir şikayette başına 10 tane müfettiş yolluyorsun ve itibar diyorsun.

Kusura bakma da kimse böyle mesleğe saygı falan göstermez.

Gerçekleri saptırarak, insanların dikkatini başka yöne çekerek, sorunların üstünü örterek bir yere varılmaz.

Gerçek sorunlara eğilin.

Kaç gündür bilgi istiyorlar. Hangi zil çalıyor hangi melodi çalıyor, hayvan sahiplendiniz mi, aşılarını yaptınız mı? Adını ne koydunuz? Köyün her yeri kedi köpek tavuk hindi inek koyun adamlar bana çocuklar hayvan sevsin köpek sahiplenin diyor. :)


hugo.almeida, 9 ay önce - Alıntıya git

Sen nasıl bir kralsın ,söylesene.İmreniyorum ufku açık olan insanlara

Toplam 26 mesaj