Editörler :
07 Kasım 2019 16:43

maksimusua
Aday Memur

8. mülakatında zabıt katipliğini kazanan birisi olarak konuyu açan arkadaşa selamlarımı

gönderiyorum.

07 Kasım 2019 17:05

muhendisgaliba
Aday Memur

8. mülakatında zabıt katipliğini kazanan birisi olarak konuyu açan arkadaşa selamlarımı

gönderiyorum.

maksimusua, 2 hafta önce - Alıntıya git
artvini mi kazandın? 8 mülakat derken 8 farklı mi yoksa hepsi adalet bakanlığı mi.
07 Kasım 2019 17:30

Nykssss
Aday Memur

Bu sistem sizin gibi anlama kapasitesi kıt, hakkını böyle yerlerde aramaya çalışan insanlardan sebep böyle. Hala daha diyor torpili meşrulaştırıyor. Torpile kılıf uyduruyor. Bu kadar anlama kapasitesi kıt gerizekalı insanları ben bu forumdan başka bir yerde görmedim. Psikolojik hasta gerizekalı insanlar devlete memur olmak için sıraya girmiş. Alınmayınca da burda ağlıyorlar. Özel sektörde doğru düzgün işlere kabul edilmeyen insanlar gelmiş devlet memuru olmaya çalışıyorlar. İşe alınmayıncada sisteme, insanlara bu mecralardan küfür ediyorlar. Dönüp kendine bakan yok. Ben ne anlatıyorum, bu kalkmış yine ne konuşuyor. Yok klavyesi düşük, yok puanı düşük, yok 3 kelimeyi bir araya getiremez. Anlama kapasiten bu kadar düşük olduğunu belli etme bari. Kendimi savunayım derken rezil ediyorsun kendini deyyus. Sen burda insanların hakkında ileri geri konuşma hakkını kendinde nerden buluyorsun. Var 80 81 kpss puanın, belkide o kadar bile değil sen buna puan mı diyorsun. Sen önce okuduğunu anlamakta kendini geliştir. Yoksa böyle rezil olmaya devam edersin.

İkmrize53, 2 hafta önce - Alıntıya git
Haddini bilerek konuş DEYYUS GERIZEKALI. Sen kimsin benkm hakkimda boyle ileri grri konusuyorsun terbiyesiz hadsiz . Sen kimsin de benim anlama kapasitemi olcmeye kalkiyorsun terbiyesiz. O TORPILLERINIZ BIR GUN ELINIZDE PATLASIN DA YEDIGINIZ YEMEKLER TEK TEK BOGAZINIZDA DIZILSIN. S.KTIR GIT . !
07 Kasım 2019 17:35

Nykssss
Aday Memur
Hakkimi da boyle yerlerde aradigim falan yok sayin gerizekali bey. Ben gerekli merciilerde aradim zaten. 2 3 insan bilinclensin diye yaziyorum. senin gibi kul hakki yiyenler rahat rahat yiyemesin diye yaziyrum.tek tek hepinizden hakkimi arayacagim zamanlar geldiginde mal gibi kalmayin simdidrn haberiniz olsun diye yaziyorum. Simdi defol git haddini takın . Millete kufur ederek asagilayarak memur olunur zaten demi. Siz gecersiniz bilgisayarin basina karsinizdakini insan yerine koymaz suratina bakmazsiniz karsinizdaki adamin.. sonra gelir burda milletin kapasitesini elestirirsiniz. Gerizekali sen kimsin ya. Terbiyesiz. Bir daha sakın benim hakkimda birsey yazma . Defol git milletin gptunde dolan sen vaktini buralarda harcama . HADSİZ !!!
07 Kasım 2019 18:08

Mamii76
Aday Memur
Hakkimi da boyle yerlerde aradigim falan yok sayin gerizekali bey. Ben gerekli merciilerde aradim zaten. 2 3 insan bilinclensin diye yaziyorum. senin gibi kul hakki yiyenler rahat rahat yiyemesin diye yaziyrum.tek tek hepinizden hakkimi arayacagim zamanlar geldiginde mal gibi kalmayin simdidrn haberiniz olsun diye yaziyorum. Simdi defol git haddini takın . Millete kufur ederek asagilayarak memur olunur zaten demi. Siz gecersiniz bilgisayarin basina karsinizdakini insan yerine koymaz suratina bakmazsiniz karsinizdaki adamin.. sonra gelir burda milletin kapasitesini elestirirsiniz. Gerizekali sen kimsin ya. Terbiyesiz. Bir daha sakın benim hakkimda birsey yazma . Defol git milletin gptunde dolan sen vaktini buralarda harcama . HADSİZ !!!
Nykssss, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kardeşiim sakin belkide ölünceye kadar yüzleşmeyeceğin insanlarla tartışıyorsun, ne gerek var abi bırakın kimin elinden ne geliyorsa gelsin boş konuşup burda insanları galeyana getirmenin anlamı yok. Ne yapılıyorsa karşılığı öteki tarafta, gönüllerimiz ferah olsun...
07 Kasım 2019 18:12

Nykssss
Aday Memur
Kardeşiim sakin belkide ölünceye kadar yüzleşmeyeceğin insanlarla tartışıyorsun, ne gerek var abi bırakın kimin elinden ne geliyorsa gelsin boş konuşup burda insanları galeyana getirmenin anlamı yok. Ne yapılıyorsa karşılığı öteki tarafta, gönüllerimiz ferah olsun...
Mamii76, 2 hafta önce - Alıntıya git
Öyle yaptim kardeşim artık istedigini yazsın cevap vermeyeceğim.
08 Kasım 2019 08:55

maksimusua
Aday Memur
artvini mi kazandın? 8 mülakat derken 8 farklı mi yoksa hepsi adalet bakanlığı mi.
muhendisgaliba, 2 hafta önce - Alıntıya git

İstanbul Adliyesi,

Anadolu Adliyesi (2)

Cezaevi Katipliği(2)

Yargıtay(2)

İstanbul Çağlayan

08 Kasım 2019 10:21

asd_dfj
Şube Müdürü

Arkadaşlar sizleri çok iyi anlayabiliyorum. Çok şükür işe girerken sadece sınav vardı da bu lanet torpilcilerle uğraşmadım. Ben her girdiğim sınavda ilk sıralarda olmama rağmen, her görevde yükseliş sınavında mülakatta elendim. Neden mi? Çünkü boyun eğip kimseden torpil dilenmediğim için. Sadece ve sadece Allah'tan yardım beklediğim için. O kadar hakkım yendi ki,Türkiye derecesi yaptığım sınavlar hep boşa gitti. Ama şükür ki işim var. Ama siz işe girerken bu haksızlıklara maruz kakıyorsunuz ve burda 2-3 tane densiz size laf atmaya çalışıyor. Merak etmeyin. Allah herşeyi bilen ve görendir. Sadece verilen süreye kadar günlerini gün ederler, ama daha bu dünyada burunlarından gelir bu hak yemeler. Size tavsiyem bu torpil yaptıklarını açığa vuranlara cevap vermeyin. Cezalarını Allah'tan bulsunlar.

08 Kasım 2019 21:19

viranaoldum
Şef

Gözünle gördünmü torpil diyorsun kardeşim kimseye iftira atma bak biri seni ihbar eder basın belaya girer durduk yere ceza evine girme iftira atma elinde kanıtın varsa eyvallah ama tahminle kimseyi sucmalama

08 Kasım 2019 21:41

slowman03
Aday Memur

Gözünle gördünmü torpil diyorsun kardeşim kimseye iftira atma bak biri seni ihbar eder basın belaya girer durduk yere ceza evine girme iftira atma elinde kanıtın varsa eyvallah ama tahminle kimseyi sucmalama

viranaoldum, 2 hafta önce - Alıntıya git

neyi kanıt olarak istiyosun 2 tane torun soyadlı adam girmiş puanlar 78 ,73 Lisansdan 85 alan girememiş liseden 90 girememiş neyin kafası bu kral

08 Kasım 2019 21:58

laedriwashere
Aday Memur

neyi kanıt olarak istiyosun 2 tane torun soyadlı adam girmiş puanlar 78 ,73 Lisansdan 85 alan girememiş liseden 90 girememiş neyin kafası bu kral

slowman03, 2 hafta önce - Alıntıya git

Katiplik sınavında yüksek alan / yüksek yazan alınacak diye bir kural yok. Böyle olsaydı mülakat denen şey olmazdı. Baştan aşağı liste sırasından alınma işlemi gerçekleştirilirdi. O yüzden puanı bir kriter almayın bence.

08 Kasım 2019 23:03

laedriwashere
Aday Memur

Neye disslike veriyosun gerizekalı? Yalan yanlış bişey mi söylüyorum? Puan neye göre veriliyor onu söylüyorum. Tam malsınız ya.

08 Kasım 2019 23:20

ismetkirinc
Aday Memur

viranaoldum, 2 hafta önce - Alıntıya git

bu alımlarda torpil var mıdır bilemem. ama kendi yaşadığım tecrübelerden sonra şunu çok net söyleyebilirim ki adliye dahil tüm mülakatlı alımların büyük çoğunluğu torpillidir.

kardeş sen hiç "hayatın doğal akışına aykırı" diye bir şey duydun mu? kanıt budur. yoksa torpilin de rüşvetin de yolsuzluğun da kanıtı çok çok istisnadır. hepsi bir kılıfın içine sokulur.

sen hiç hayatında rüzgarı gördün mü? görmedin diye rüzgar esmiyor mu?

başka biri de gelmiş balya balya laf salatası yapıyor, millete hakaret ediyor. yazdıkları da hep su kurnazlığı. yok çalışmış mücadele etmiş falan filan. ya bırak mücadeleyi falan, sen "adı ne olursa olsun eşi, dostu, akrabayı, tanıdığı araya sokarak memur olmaya çalışan şerefsiz oğlu şerefsizdir" diyebiliyor musun? tıraşı kes, net cevap ver.

08 Kasım 2019 23:23

ismetkirinc
Aday Memur

Katiplik sınavında yüksek alan / yüksek yazan alınacak diye bir kural yok. Böyle olsaydı mülakat denen şey olmazdı. Baştan aşağı liste sırasından alınma işlemi gerçekleştirilirdi. O yüzden puanı bir kriter almayın bence.

laedriwashere, 2 hafta önce - Alıntıya git

puanı kriter almasınlar da neyi kriter alsınlar kardeş? torpili mi kriter alsınlar? akrabalığı mı kriter alsınlar? yoksa particiliği mi kriter alsınlar?

mülakatın amacı nedir bunu açıklar mısın? cidden fikrini öğrenmek için soruyorum?

08 Kasım 2019 23:25

muhendisgaliba
Aday Memur

bu alımlarda torpil var mıdır bilemem. ama kendi yaşadığım tecrübelerden sonra şunu çok net söyleyebilirim ki adliye dahil tüm mülakatlı alımların büyük çoğunluğu torpillidir.

kardeş sen hiç "hayatın doğal akışına aykırı" diye bir şey duydun mu? kanıt budur. yoksa torpilin de rüşvetin de yolsuzluğun da kanıtı çok çok istisnadır. hepsi bir kılıfın içine sokulur.

sen hiç hayatında rüzgarı gördün mü? görmedin diye rüzgar esmiyor mu?

başka biri de gelmiş balya balya laf salatası yapıyor, millete hakaret ediyor. yazdıkları da hep su kurnazlığı. yok çalışmış mücadele etmiş falan filan. ya bırak mücadeleyi falan, sen "adı ne olursa olsun eşi, dostu, akrabayı, tanıdığı araya sokarak memur olmaya çalışan şerefsiz oğlu şerefsizdir" diyebiliyor musun? tıraşı kes, net cevap ver.

ismetkirinc, 2 hafta önce - Alıntıya git
torpili kimse ispat edemez zaten :) rüzgar ispat edilir ama örnek biraz abes kalmış. puanı en düşünlere mülakatta 100 100 verebilirler ben gidip nesine itiraz edecem bunun zaten o arkadaşı hiç anlamadim. 3 kişinin 5 dakika bizimle konuşup vereceği puana bağlı olmaması lazım kaderimizin.
08 Kasım 2019 23:49

laedriwashere
Aday Memur

puanı kriter almasınlar da neyi kriter alsınlar kardeş? torpili mi kriter alsınlar? akrabalığı mı kriter alsınlar? yoksa particiliği mi kriter alsınlar?

mülakatın amacı nedir bunu açıklar mısın? cidden fikrini öğrenmek için soruyorum?

ismetkirinc, 2 hafta önce - Alıntıya git

Yahu 70 puan almanın yettiği yerde 100 alsan ne farkın var ki? Araba kullanmak için araba ehliyetine ihtiyacın var pilot olsan da bir şey değişmiyor. 70 puanla 90 kelime yazan herkes hak etmiş sayılır bu işi. Madem puana göre alınacak niye mülakat yapılıyor diyorum? En baştan sıralayıp alsınlar işte. Sırf puanı var diye 2 kelimeyi bir araya getiremeyen adamlar mı memur olacak? Yüksek puan alan kişi daha çok hak etmiş demek değildir. Yüksek kelime yazan kesin alınacak diye bir şey yoktur. Sabahtan akşama kadar evde oyun oynayan asosyal adamlar memurluğu işi gücü çocuğu ailesiyle ilgilenen ve yüksek yazamayıp yüksek alamayan adamlardan daha çok hak etti diyorsun o zaman. Saçmalık yani.

08 Kasım 2019 23:57

laedriwashere
Aday Memur
torpili kimse ispat edemez zaten :) rüzgar ispat edilir ama örnek biraz abes kalmış. puanı en düşünlere mülakatta 100 100 verebilirler ben gidip nesine itiraz edecem bunun zaten o arkadaşı hiç anlamadim. 3 kişinin 5 dakika bizimle konuşup vereceği puana bağlı olmaması lazım kaderimizin.
muhendisgaliba, 2 hafta önce - Alıntıya git

Mülakatta referans işlerinin döndüğü doğrudur. Tanıdığı olmayan adamların işe giremediği veya girmekte çok az şansının olduğu da doğrudur. Ancak benim düşünceme göre mülakata kalan herkes zaten yeteri kadar emek verip o işi hak etmiş demektir. Puanı 75 olan kişi puanı 80 olan kişiye göre daha az hak etmemiştir işi. Klavyede 130 yazan kişi 160 yazan kişiye göre daha az hak etmemiştir. Çünkü bir işin gereği için bir kriter vardır, sen o kriterlere sahipsen o işi hak etmişsindir. Mülakat denen şey olmalı ancak referans meselesinin önüne geçmek gerek. Referans denen olay istisnasız her işte var ancak devlette olmamalı kanaatindeyim. Sen markete kasiyer bile olacak olsan orada bile referans istiyorlar. Terör meselelerinden sonra devletin de referansa dayalı alım yapmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Ancak tabi ki devlette tanıdığı olmayanların memur olma hakkı yok mu dersen bu da doğrudur. Onlara haksızlık yapılıyor. Ama kişilerden ziyade biraz da sisteme eleştiri getirmeliyiz diye düşünüyorum.

08 Kasım 2019 23:58

ismetkirinc
Aday Memur

Yahu 70 puan almanın yettiği yerde 100 alsan ne farkın var ki? Araba kullanmak için araba ehliyetine ihtiyacın var pilot olsan da bir şey değişmiyor. 70 puanla 90 kelime yazan herkes hak etmiş sayılır bu işi. Madem puana göre alınacak niye mülakat yapılıyor diyorum? En baştan sıralayıp alsınlar işte. Sırf puanı var diye 2 kelimeyi bir araya getiremeyen adamlar mı memur olacak? Yüksek puan alan kişi daha çok hak etmiş demek değildir. Yüksek kelime yazan kesin alınacak diye bir şey yoktur. Sabahtan akşama kadar evde oyun oynayan asosyal adamlar memurluğu işi gücü çocuğu ailesiyle ilgilenen ve yüksek yazamayıp yüksek alamayan adamlardan daha çok hak etti diyorsun o zaman. Saçmalık yani.

kardeş tamam da, mülakat denilen 5 dakikalık garabetle mi kimin bu işe uygun olduğunu seçiyorlar? 70 alanla 100 alan arasında fark yoksa, insanlar hangi kriterlere göre işe alınıyor? bunu soruyorum. eğer mülakat denilen şey gerçekten kişilerin dış görünüşünü, konuşma yeteneğini, hitabetini vs. seçiyor olsa zaten çoğu kişi buna itiraz edemez. ama bakıyorsun kpss de hep düşük puan alanlar mülakattan yüksek puan alıyor. yahu bu işte bi gariplik yok mu?

09 Kasım 2019 00:00

Mersimen
Aday Memur

gerçekten şimdi burda tartıştığınız şeye bakın bırbırlerıne hakaretler kufurler okey masasında devlet kurtaran adamlara donduk torpil değilse nedir tm torpil kardeşim forumdaki herkes de kabul etti diyelim torpil haklısın yerden goge kadar peki sonuç yani sonuç burda bırbırımıze hakaret ederek ne değişiyor torpil yapılmıyormu sonuç ne

09 Kasım 2019 00:01

muhendisgaliba
Aday Memur

Mülakatta referans işlerinin döndüğü doğrudur. Tanıdığı olmayan adamların işe giremediği veya girmekte çok az şansının olduğu da doğrudur. Ancak benim düşünceme göre mülakata kalan herkes zaten yeteri kadar emek verip o işi hak etmiş demektir. Puanı 75 olan kişi puanı 80 olan kişiye göre daha az hak etmemiştir işi. Klavyede 130 yazan kişi 160 yazan kişiye göre daha az hak etmemiştir. Çünkü bir işin gereği için bir kriter vardır, sen o kriterlere sahipsen o işi hak etmişsindir. Mülakat denen şey olmalı ancak referans meselesinin önüne geçmek gerek. Referans denen olay istisnasız her işte var ancak devlette olmamalı kanaatindeyim. Sen markete kasiyer bile olacak olsan orada bile referans istiyorlar. Terör meselelerinden sonra devletin de referansa dayalı alım yapmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Ancak tabi ki devlette tanıdığı olmayanların memur olma hakkı yok mu dersen bu da doğrudur. Onlara haksızlık yapılıyor. Ama kişilerden ziyade biraz da sisteme eleştiri getirmeliyiz diye düşünüyorum.

katılmıyorum kardeşim sana:) ayrı düşünüyoruz.
Toplam 135 mesaj

ANKET
Şehir Üniversitesinin, borçlarından dolayı, Halkbank yoluyla kapatılmak istenmesini doğru buluyor musunuz?