Editörler : Mehmet Balci
04 Kasım 2019 10:28   

2020 Kpss Matematik Kaynak Önerileri

Merhaba arkadaşlar, bir çok sözelci arkadaşlarımız gibi ben de matematikten muzdaribim. Matematiğim zayıf olduğu için nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum. Önerebileceğiniz konu anlatımı kitap var mı? Özellikle matematiği zayıf olan arkadaşlar nasıl çalışıyorsunuz?

04 Kasım 2019 11:56

drssmyrdm
Aday Memur
Hocam bence Yedi İklim veya Benim Hocam kaynakları ile başlayarak ekstra videolar ile destekleyerek başlayabilirsiniz. Matematik ortalama 30 sorudan oluşuyor. Bunların 10 tanesi kolay düzeyde, basit matematik olarak adlandırılan 4 işlem ve kesirler gibi temelden oluşmaktadır. 10 tanesi mantık ve bunun perspektifindeki orta düzey işlem gerektiren sorular. Geriye kalan 10 tanesi ise formül gerektiren ve telaşa sürükleyen derin matematik problemlerinden ibaret. Bahsettiğim kaynaklar veya buna benzer temelden ve kolay bir şekilde başlayan yayınlar ile 30da en kötü 10-15 yapma ihtimaliniz yüksek. Hedef bir netiniz olsun bu konuda ve bununla birlikte
04 Kasım 2019 11:57

drssmyrdm
Aday Memur
Hocam bence Yedi İklim veya Benim Hocam kaynakları ile başlayarak ekstra videolar ile destekleyerek başlayabilirsiniz. Matematik ortalama 30 sorudan oluşuyor. Bunların 10 tanesi kolay düzeyde, basit matematik olarak adlandırılan 4 işlem ve kesirler gibi temelden oluşmaktadır. 10 tanesi mantık ve bunun perspektifindeki orta düzey işlem gerektiren sorular. Geriye kalan 10 tanesi ise formül gerektiren ve telaşa sürükleyen derin matematik problemlerinden ibaret. Bahsettiğim kaynaklar veya buna benzer temelden ve kolay bir şekilde başlayan yayınlar ile 30da en kötü 10-15 yapma ihtimaliniz yüksek. Hedef bir netiniz olsun bu konuda ve bununla birlikte
drssmyrdm, 1 ay önce - Alıntıya git
Bununla birlikte değerlendirme olanağınız daha sık olacaktır. Bol şans ve iyi çalışmalar dilerim..
11 Kasım 2019 11:41

taık
Memur

antrenmanlarla matematik kitabından faydalanabilirsin

14 Kasım 2019 21:25

Yazılımmuhendisadayi
Aday Memur

Benim hocam KPSS seti ve video izleyip şansımı denemek istiyorum umarım başarırım

Toplam 4 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?