Editörler : asaygincihan27
04 Kasım 2019 22:53   


Okul içindeki sözlü tartışma okul dışında kavgaya dönüşürse...

Olaya şahit olan yada olmayan nöbetçi öğretmenin ya da idarenin sorumluluğu ne olur? Şu çıkışta hesaplaşacağız davası. Son zamanlarda sık yaşanmaya başladı, her 5 tehditten 1'i kavgaya dönüşüyor. Nöbetçi öğretmen ya da idare bu tür konularda ne kadar sorumlu tutuluyor? Yaşayan ya da bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

05 Kasım 2019 06:21

RaSKaH
Şube Müdürü
Okulda meydana gelen olayları tutanaklaştırın. Talebe bozuntularının ifade tutanakları, öğrenci sözleşmesi, okul öğrenci veli sözleşmesi gibi evraklarınız olsun. okul dışında meydana gelen hiçbir olay sizi bağlamaz.
09 Kasım 2019 08:41

yalnizzlink
Daire Başkanı

tehdit olayında tutanak tutup aileyi bilgilendirmek gerekiyor. işi sağlama almak için aile okula çağırıp bilgilendirmeli ve bu olay tutanak altına alınmalı.

12 Kasım 2019 15:39

guard
Genel Müdür

meslek liselerinin klasik özelliği.özellikle kültür dersi öğretmenlerini takmaması.cunku dersın bır baglayıcılıgı yok.zorla okutmaya calıştıgımız daha dogrusu bakıcılık yapmaya calıştıgımız birokul.yaptırım gucumuz yok.gecenlerde bır ogretmenı dovduler.cocuk okulda öğretmeni baska yere verdıler.

not:(her tur özel ve devlet okulunda her turlisede calıştım.proje okullarıda dahil)

meslek liselerinde özellikle kültür dersi öğretmeninin eli guclendırılmeli)

15 Kasım 2019 20:23

Gydm
Şef
hocam öğretmen değilim ama sıkıntı yaşadığınızda 155 arayıp okul çıkışında okul dağılana kadar tedbir alınmasını istiyebilirsiniz kaldıki okullarda şuanda okul polisi coğunda mevcut durumu onada izah edebilirsiniz. aynı zamanda veli ile irtibata geçip durumu anlatabilirsiniz.
Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Şehir Üniversitesinin, borçlarından dolayı, Halkbank yoluyla kapatılmak istenmesini doğru buluyor musunuz?