Editörler : crops35
05 Kasım 2019 09:23

Antidepresan ikm

Arkadaşlar geçmişte kısa bir dönem anksiyete için temel seviyede normal reçeteli antidepsesan kullanmak ikm olmaya engel mi

mamii07
Aday Memur
05 Kasım 2019 09:26

lütfen bu duruma yaşayan bilgili arkadaşlar cevap versin

mamii07
Aday Memur
05 Kasım 2019 09:47

.

ng93
Kapalı
05 Kasım 2019 09:52

Hayır olmaz, belli başlı hastalıklar engel diyebiliyorum. Duygu durum bozukluğu, paronoid şizofreni, OKB gibi onların da yüzdesi yüksek olmalı.

mahmutt159
Daire Başkanı
05 Kasım 2019 09:53

Değil.

ikmlerden zaten onlarcası kullanıyor

mamii07
Aday Memur
05 Kasım 2019 10:02

içimi rahatlattınız çok sağolun

ng93, 4 yıl önce

Hayır olmaz, belli başlı hastalıklar engel diyebiliyorum. Duygu durum bozukluğu, paronoid şizofreni, OKB gibi onların da yüzdesi yüksek olmalı.

serkovski
Aday Memur
06 Kasım 2019 01:26

İkm de sorun yok, ben yıllardır kullanıyorum okb anksiyete somotoform bozukluklar VS psikoloji ile ilgili bir çok problem yaşadım ölembişi yok diye başvurmuştum, işin saçmalığı bunları kullandığım için polis olamıyorum ama askere gönderiyorlar :) illa bir iki kere rapor alıp öyle muaf tutulacağı, devletimiz de sistem tıkır tıkır birbirinden alakasız işliyor

mamii07
Aday Memur
16 Kasım 2019 14:19

....

gmze23
Aday Memur
24 Kasım 2019 14:21

Ilaç geçmişini istemişler ama kazanan arkadaşlardan süreci bilen lütfen cevap versin

mamii07
Aday Memur
24 Kasım 2019 14:22

Kaç yıllık istemişler
gmze23, 4 yıl önce

Ilaç geçmişini istemişler ama kazanan arkadaşlardan süreci bilen lütfen cevap versin

gmze23
Aday Memur
24 Kasım 2019 14:27

Ilaç döküm formu istemişler kav yıllık olduğunu bilmiyorum.kazanip sağlık raporu alan arkadaşlar ???

24 Kasım 2019 18:15

son kullandigin 10 12 ilac cikiyor recetede. senden eczaneye gidip kullanilan ilac listesi almani istiyorlar orda da dedigim gibi son kullandigin 10 ilac cikiyor kardes. cok eski zamandaysa cikmayabilir. bunu ogrenmen icin eczaneye gidip son kullandigim ilaclar hangileri diye sor o kullandigin antideprasan kacinci sirada onu bi ogren

gmze23
Aday Memur
24 Kasım 2019 20:00

Bir buçuk yıl önce kullandım ben ama gerekli evraklarda sizden ne istediler tam olarak

mamii07
Aday Memur
28 Kasım 2019 13:07

Sen alıp denedin mi listeni beni de bilgilendirirsen sevinirim
gmze23, 4 yıl önce

Bir buçuk yıl önce kullandım ben ama gerekli evraklarda sizden ne istediler tam olarak

gmze23
Aday Memur
29 Kasım 2019 12:21

Eczanelerden son bir yıl çıkıyormuş arkadaşlar ama istenen belgelerde ne yazıyor bilmiyorum

29 Kasım 2019 12:46

raporlu olarak antidepresan kullanmış olmanız engel teşkil ediyor. Ancak raporlu değilse, yani öyle hastaneye gitmişsiniz de doktor antidepresan vermiş, kullanmışsınız, bu durum atamaya engel teşkil etmez. Zaten can sıkıntısı için gitsen bile antidepresan yazdıkları için memleketin yarısı bu ilaçları öyle böyle kullanmıştır. Kurumlar da bunu biliyorlar. Kısacası raporlu değilse sorun olmaz ancak raporlu ise olur hacı, kimse aksini iddia edemez. Hele hele polis, asker, ikm gibi güvenlik personelleri için.

mamii07
Aday Memur
29 Kasım 2019 12:49

ben normal reçeteyle aldım rapor falan yok bildiğin soğuk algınlığı ilacını nasıl alıyosam öyle aldım yani
özel sektör memuru, 4 yıl önce

raporlu olarak antidepresan kullanmış olmanız engel teşkil ediyor. Ancak raporlu değilse, yani öyle hastaneye gitmişsiniz de doktor antidepresan vermiş, kullanmışsınız, bu durum atamaya engel teşkil etmez. Zaten can sıkıntısı için gitsen bile antidepresan yazdıkları için memleketin yarısı bu ilaçları öyle böyle kullanmıştır. Kurumlar da bunu biliyorlar. Kısacası raporlu değilse sorun olmaz ancak raporlu ise olur hacı, kimse aksini iddia edemez. Hele hele polis, asker, ikm gibi güvenlik personelleri için.

Kirazz21
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:14

Rapor yok ama uzun süredir kullanılıyorsa?? Sanırım bu hastanın durumuna da bağlı..

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi