Editörler : swat3410
05 Kasım 2019 20:49

Mahkeme Kararıyla Geri Döndüm
Mesleğimin 13. Ayında açığa alındım. 22 ay açıkta kaldıktan sonra mahkememe 1 hafta kala DMK 56'ya göre severek girdigim mesleğimden çıkarıldım. Mahkemeden beraat kararı aldıktan sonra Idare Mahkemesine yaptığım başvuru neticesinde mahkeme heyeti beni haklı bularak 13 ay sonra göreve geri dönmem konusunda karar verdi. Buruk bir sevinç yaşamaktayım. Hukuk fakültesi mezunu olduğumdan meslekten çıkarıldığım süre zarfında Avukatlık stajımı bitirerek Avukatlık sertifikamı aldım ve Avukat oldum. Buna rağmen hem hakkımı almak hem de severek girdigim mesleğime geri dönmek için mücadelemi sonuna kadar sürdürdüm. Evet, sonunda haklı olduğum anlaşıldı ve mesleğe geri dönerek Komiserliğe devam edebilirim. Ama hem istikbalim için m hem de yaşadığım süreçlerden dolayı her ne kadar mesleğime geri dönecek olsam bile aldığım karar neticesi tüm haklarımı aldıktan sonra istifa edeceğim. Severek ve isteyerek girdigim bu meslekten istemeden de olsa ayrılmak zorundayım. Haklı olduğunuz hiçbir konudan asla vazgeçmeyin. Verdiğim mücadele hayata daha sağlam adım atmam konusunda örnek teşkil edecektir. 13 ay boyunca başarılarla geçen bir polislik serüveni yaşadım. Keşke o lanet süreci yaşamasaydım ve mesleğime devam etseydim. Ama olacaklara engel olamıyor insan, bazen... Üzülerek size veda ediyorum. Hakkınızı helal edin. Polisliği isteyerek ve severek yapın.

Nizamettin1453
Genel Müdür
05 Kasım 2019 22:01

Polislik isteyerek girilse bile severek devam edilmez. Maaşı için yapılır.

Madem avukat oldun savcılığa yada hâkimliğe kapak atmaya bakın.

05 Kasım 2019 22:10

Haksiz bir şekilde yine açığa alınıp meslekten çıkarılmak için mi hakim savcı olayım. Maalesef memurluk bizim için son bulmuştur.
Nizamettin1453, 4 yıl önce

Polislik isteyerek girilse bile severek devam edilmez. Maaşı için yapılır.

Madem avukat oldun savcılığa yada hâkimliğe kapak atmaya bakın.

Ado104
Genel Müdür
05 Kasım 2019 22:17

Rabbim utandırmasın bir daha... Yürütmeyi durdurma falan olmadımı sonrasında

Baysevgilicanavar
Aday Memur
06 Kasım 2019 07:54

Siz Beraat kararı almış işe dönememişsiniz benimde bir ceza davası sonucu ertelemesiz drekt beraat almama rağmen kamuda güvenlik soruşturması adı altında haksız yere işe başlatılmadım. Zaten önceden 30 yaş sınırından dolayıda çok haksızlığa uğrayarak hiç bir sınava giremedim. Sonra 35 e çektiler. Tabi zaman geçtiği için iş işten geçti. Sizin gibi daha nice insanlar var. Avukatlık yapın en güzeli böyle daha iyi olmuş. Zira 4-5 yıl sonra bende Avukatlık yapmayı düşünüyorum. Sağlığınız iyi olsun. Geçmiş olsun.

06 Kasım 2019 12:19

Devrem anlaşılıyor ki severek girmişsin mesleğe araman Gayet normal ama hukuk gibi bir mesleğin var çok aşağı değil bilhassa çok güzel bir meslek bizler meslekteyiz bu şekilde açığa alinmasaydin mesleğine devam etsenydin 5 6 sene sonra belki de birakmak isteyecektin vardır bir hayır ama dediğim gibi gururun kırıldığı için dönmek istiyor olabilirsin ama meslek şu anda pek de çekilecek durumda değil emin ol

ayazayazoglu
Aday Memur
06 Kasım 2019 18:43

Özelden dönüş yapabilir misiniz?
09 Kasım 2019 22:01

Dün itibariyle istifamı ettim. Silahıma ve kimliğime son kez dokundum. Çok büyük bir yıkımdı bu ayrılık. İnsan oğlu bazen olacaklara kendi karar ver(e)miyor... Polislik mesleğinizde başarılar diliyorum. Hoşça kalın

slowman03
Aday Memur
10 Kasım 2019 14:16

geçmiş olsun

sataparekettin, 4 yıl önce
Dün itibariyle istifamı ettim. Silahıma ve kimliğime son kez dokundum. Çok büyük bir yıkımdı bu ayrılık. İnsan oğlu bazen olacaklara kendi karar ver(e)miyor... Polislik mesleğinizde başarılar diliyorum. Hoşça kalın

d.s.m
Daire Başkanı
10 Kasım 2019 14:40

Hayırlı olsun. Hakedişinizi faiziyle mı aldınız? Eğer almadıysanız hukuk yoluna başvurmayı düşünüyor musunuz?
11 Kasım 2019 07:48

Hakkım olan bir kuruşu bile kimseye bırakmam, eksik yatırılması konusunda hukuki süreci başlatırım. Haftaya yatırılacağı söylendi duruma göre bilgilendiririm sizi.
d.s.m, 4 yıl önce
Hayırlı olsun. Hakedişinizi faiziyle mı aldınız? Eğer almadıysanız hukuk yoluna başvurmayı düşünüyor musunuz?

Ado104
Genel Müdür
05 Şubat 2020 12:11

Devrem var mı gelişmee

Hakkım olan bir kuruşu bile kimseye bırakmam, eksik yatırılması konusunda hukuki süreci başlatırım. Haftaya yatırılacağı söylendi duruma göre bilgilendiririm sizi.

Mekmeke
Genel Müdür
05 Şubat 2020 12:16

devre özele bakar misin ? sataparettin

mubas
Daire Başkanı
10 Mart 2020 22:35

sataparekettin geçmiş olsun.

Saygıdeğer Arkadaşlar Selamünaleyküm. Hukuksuz tayinim YD kararı verilerek İdare Mahkemesinden döndü. 20 gün oldu tık yok. Ayrıca kurum YD kararına itiraz etmiş.

1- Kurumun YD kararına itirazı, İlgili kuruma YD kararının uygulanmasını geciktirme gibi bi hak veriyor mu? Ki kanunda 30 gün azami süre yazıyor.. Kanuna göre geciktirmek bile kusur... Fakat atladığım bi husus var mı meraktayım.

2- Daha önce de açtığım bi davayı söke söke kazandım. Fakat adamlar kurum amiri mi, mafya babası mı belli değil. YD kararını 2,5 ay sonra "lütfen" uygulamışlardı... Şimdi ki YD kararının süresi de geçmek üzere. Ben de geçirmelerini bekliyorum zaten. Psikiyatri hastası birisi olarak;

a- Hem İdari yargıda kurum aleyhine,

b- Hemi de adli yargıda, "YD kararını uygulamayıp, kurumu babaysının çiftiği" gibi yöneten arkadaşların kendilerine tazminat davası açacağım.

YARGI KARARININ UYGULANMAMASI YA DA GEÇ UYGULANMASI HAKKINDA TAZMİNAT DAVASI AÇAN, VEYA ELİNDE BU KONUDA ÖRNEK KARAR OLAN, YA DA BU KONULARDA BİLGİ TECRÜBESİ SABİT ARKADAŞLARDAN FİKREN YARDIMLARINI ESİRGEMEMELERİNİ İSTİRHAM EDİYORUM. SELAMETLE :))

Mekmeke, 4 yıl önce
devre özele bakar misin ? sataparettin
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi