Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Kasım 2019 23:27

4DMC5
Aday Memur

Aile demek eş ve çocuk demektir. Anne ve babanızın bakıma ihtiyacı yoksa aile birliğinden söz edilemez. 35 yaşında annenizi özlemeniz sizi 3,5 yaşında babasından ya da annesinden ayrı bir çocukla benzer yapmaz. Lütfen ciddiyetle yaklaşın.

hugo.almeida, Dün - Alıntıya git

Lütfen adaletli ve mantıklı yaklaşın konuya. Annemin ve babamın bakım ihtiyacı olmasına gerek yok birlikte olmamız için. Neden sizin eşiniz ve çoğunuzuna olan ihtiyacı benim anneme ve babama olan ihtiyacımdan daha değerli oluyor? Ben ailemi bırakıp gidebiliyorsam siz de eşinizi ve çocuğunuzu bırakıp gidin. Yok olmuyorsa başka biri gitsin. Ayrıca doğudaki öğrenciye haksızlık olmuyor mu her sene sınıf öğretmeni değişince. Mantıklı yaklaşın konuya diyecem ama siz sadece ve sadece düşünmeye devam edeceksiniz.

14 Kasım 2019 09:14

hugo.almeida
Daire Başkanı

Lütfen adaletli ve mantıklı yaklaşın konuya. Annemin ve babamın bakım ihtiyacı olmasına gerek yok birlikte olmamız için. Neden sizin eşiniz ve çoğunuzuna olan ihtiyacı benim anneme ve babama olan ihtiyacımdan daha değerli oluyor? Ben ailemi bırakıp gidebiliyorsam siz de eşinizi ve çocuğunuzu bırakıp gidin. Yok olmuyorsa başka biri gitsin. Ayrıca doğudaki öğrenciye haksızlık olmuyor mu her sene sınıf öğretmeni değişince. Mantıklı yaklaşın konuya diyecem ama siz sadece ve sadece düşünmeye devam edeceksiniz.

4DMC5, Dün - Alıntıya git

3,5 yaşında çocukla aranızdaki tek benzerlik ikinizin de tuvalet eğitimini tamamlamış olması. Siz bir eğitimci olarak özbakım becerileri gelişmemiş, kişiliği oturmamış, ilgiye sevgiye muhtaç bir çocukla kendinizi aynı kefeye koyuyorsanız burada ciddi bir sıkıntı var demektir. Yine aynı konuda eşlerin birbirinden uzak olması insanlar birbirini ne kadar severse sevsin, ne kadar bağlı olursa olsun aile yapısını zedeleyici bir etki bırakmaktadır. Burada konu aile birliği.

Ancak anne ve babanızın yanında olma isteğinizi, doğduğunuz sevdiğiniz topraklarda yaşama isteğinizi destekliyorum. Umarım en kısa sürede geçersiniz.

İnanıyorum bir gün öğretmen camiası kendi rahatı için başkalarının haklarını ellerinden almayı değil de diğerlerinin haklarını iyileştirmeyi bir çözüm olarak görecek.

14 Kasım 2019 10:00

melankoly1990
Şef

Sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkı var arkadaşlar. Her ikisi de sözleşmeli ise biri diğerinin yanına isteyebiliyor. Biri kadrolu diğeri sözleşmeli ise kadrolu olan sözleşmeli olanın yanına isteyebiliyor. Örneğin sözleşmeli çalışan Ağrı Patnos diyelim. Kadrolu olan Denizli de ise Denizli den Ağrı Patnos a isteyebilir.Sonuçta memleket her yer bizim önemli olan ailelerin bir arada olması ise işte tayin hakkı. Herkese iyi görevler.

14 Kasım 2019 11:35

fatihv
Aday Memur

Sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkı var arkadaşlar. Her ikisi de sözleşmeli ise biri diğerinin yanına isteyebiliyor. Biri kadrolu diğeri sözleşmeli ise kadrolu olan sözleşmeli olanın yanına isteyebiliyor. Örneğin sözleşmeli çalışan Ağrı Patnos diyelim. Kadrolu olan Denizli de ise Denizli den Ağrı Patnos a isteyebilir.Sonuçta memleket her yer bizim önemli olan ailelerin bir arada olması ise işte tayin hakkı. Herkese iyi görevler.

melankoly1990, 8 saat önce - Alıntıya git
O iki taraf öğretmense oluyo.ben kamu personeliyim eşim sözleşmeli onun yanına gitmek istiyorum isterse 10 senelik yollasın isterse Hakkari'ye yollasın ama aile birliğini sağlasın bizim dersimiz Doğu Batı degil aile
Toplam 24 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?