Editörler :
08 Kasım 2019 15:59   

Sizce adaletsizlik yok mu

Bu seneki taban baraj puanları biraz adeletsiz olmamış mı benim puanım 77.15 kk personel 77.36 yine aynı şekilde hedef istihbaratın puanida benim puanimda 0.15 fazla

Ben fiziki mülakat ve sözlü ile iyi yapsam dahi tercih yaptiklarima giremeyecegim fakat taban puanindan 1 puan fazla alan adam fiziki mualakat ve sozluyu benden kötü bile yapsa girebilecek ??? Sizce mantıksız değil mi ?

08 Kasım 2019 16:32

Melo999
Aday Memur

Askeriyede mantık yoktur ?askerliğini yapanlar bilir 😅ama haklısın

08 Kasım 2019 17:00

biracayipadam89
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
08 Kasım 2019 18:20

çivonügzö
Memur

Kardeşim al benden de o kadar 15 senelik sporucyum boy 185 sırf kastan dolayı kilo fazlam var diye yıllardır yaptığım vücudu 3 aydır koşu antremanları ve dietle eritip istenilen kiloya geldim.mekik şınav zaten ful,koşuyu 6:30a kadar çektim.Yüksek lisans var dil var,görüntü diksiyon var ancak gel gelelim ki,özel sektörde çalıştığım için hiç çalışmadan kpss ye girip bir saatte barajı geçeyim yeter mantığı ile yapıp çıktım ve tercihlerimin hiç biri gelmedi,asıl canımı sıkansa askerliğe hiç bir şekilde elverişli olmadığı halde yüzlerce belkide binlerce kişinin öylesine sade kpss puanı ile başvurup mülakatlara gidecek olması oldu.Forumda bile onlarca kişi gördüm,şınav çekemiyorum,mekik nasıl oluyor,koşamıyorum diye konu açıp medet uman.Ama buda bir ders oldu demek ki neymiş herşey kpss de bitiyormuş.

biracayipadam89, 1 hafta önce - Alıntıya git
Spor zamanla gelişen birşey . . Yetenek değil . . Şınav , mekik ve koşuyu çalışan herkes yapar . . Ama KPSS yılda bir kez yapılan sınav . . Yeterli derecede çalışıp işini sağlama almalıydın . .işsizliğin bu kadar yoğun olduğu zamanda elemek için illaki sıralama olacak . . Sporu yapmayan insanları küçümseme. . Ders çalış . Seneye tekrar dene
08 Kasım 2019 18:53

kadri213
Aday Memur
Ben şınav çekmekte zorlanıyorum evet kardeş ama arkadaşın dediği gibi spor zamanla gelişen birşey kimse annesinin karnında başlamıyor şınava mekiğe , askeriye yoldan geçeni alacak bi müessese değil yapacak birşey yok tercihini mantıklı yapacaksın biraz daha çalışacaksın , gelip burda sporda zorlananları ben dahil eleştiremezsin kusura bakma herkes her açıdan gelişime açıktır kimse birşeyi doğduğunda yapmaya başlamıyor herşeyin başı çalışmak
09 Kasım 2019 09:46

biracayipadam89
Aday Memur
Spor zamanla gelişen birşey . . Yetenek değil . . Şınav , mekik ve koşuyu çalışan herkes yapar . . Ama KPSS yılda bir kez yapılan sınav . . Yeterli derecede çalışıp işini sağlama almalıydın . .işsizliğin bu kadar yoğun olduğu zamanda elemek için illaki sıralama olacak . . Sporu yapmayan insanları küçümseme. . Ders çalış . Seneye tekrar dene
çivonügzö, 1 hafta önce - Alıntıya git

İlk olarak spor zamanla gelişen birşeyse ve yetenek değilse dünyanın yarısının olimpiyat sporcusu olması lazımdı.ikinci söylediğine katılıyorum evet işsizken 2016 senesinde son 3 ay çalışıp girdiğimde benim de p3 puanım 80 di,Tabi o zamanlar planlar farklıydı,özetle herkes kendini garantiye almalı doğru ancak daha önce bu forumda defalarca tartışılmış konulara girmeyeceğim,askerliğin tamamen ruhsal ve fiziksel dayanıklılık üzerine kurulduğu bence tartışmaya kapalı bir konu,kimseyi küçümseme gibi bir niyetim de yok,benimkisi bu sene yükselen baraj puanına ve fyt de eleneceğini bile bile yeşillik olsun diye başvuru yapan ne yapacağından bile haberi olmayan kararsızlara ince bir sitemdi sadece,kendi yaptığımdan da yola çıkarsak,coğrafya ve tarihi fulleyip yarım türkçe az matematik ile kimse benim askeri dayanıklılığımı ve becerimi ölçemez...

herkes için hayırlısı olsun

09 Kasım 2019 11:33

kadri213
Aday Memur
Güzel kardeşim bak aynı dili konuşuyoruz aslında , askerlik mülakatlarının olimpiyatla alakası yok mekik şınav koşu , hayatı boyunca hiç bunları yapmamış bi insan bile kalkıp 3 ay çalışsa çok iyi bi seviyeye gelir , ben subaylığa girmek için 14 kilo verdim 1.5 ayda , kollar güçsüz vücut ağır olunca haliyle şınav çekmekte zorlanıyorum kollarımı güçlendirmeye çalışıyorum fakat yeterli zaman yok o sebeple şınavda zorlanıyorum, koşuya ilk başladığımda 300 metreyi zor koşarken şimdi 2000-2500 leri rahat koşuyorum yani işin özü şu herkes hangi konu olursa olsun kendini geliştirebilir belki ben girecem belki sen gireceksin ama umarım hakeden gerçekten bu mesleğe layık insanlar girer hepimizin hakkında hayırlısı olsun Allah kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın
09 Kasım 2019 12:10

önemsizz
Memur

yeni gelen sistemle beraber kpss'den düşük alanlar eleniyor ve fiziki yeterlilik sınavında daha üstün olan puan olarak diğerlerinin önüne geçiyor. bu sayede kendini geliştirmiş kişiler ve fiziki özellikleri iyi olan kişiler seçilmiş oluyor.

bence bu sistem kurum için verimlilik açısından daha iyi.

09 Kasım 2019 15:54

uncertains
Aday Memur

yeni gelen sistemle beraber kpss'den düşük alanlar eleniyor ve fiziki yeterlilik sınavında daha üstün olan puan olarak diğerlerinin önüne geçiyor. bu sayede kendini geliştirmiş kişiler ve fiziki özellikleri iyi olan kişiler seçilmiş oluyor.

bence bu sistem kurum için verimlilik açısından daha iyi.

önemsizz, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kpss insanların kendini geliştirme seviyesini göstermez. 15 gün tarih çalışma ile neredeyse full çekecektim. Sadece iki ay çalışsaydım gayet hatrı sayılır bir puan elde ederdim. Fakat hem üniversite hem formasyon hem tez hazırlama ve staj yüzünden ancak 77,15 puan alabildim (sadece 15 gün çalışarak). Benim anlatmak istediğim 77,36 alan adam hedef istihbarat'a girebilecek fakat ben 0,15 puanla giremiyorum. Benden 1 puan fazla alan adam spor mülakatı benden kötü dahi yapsa onu tercih edecekler ben ondan bahsediyorum.

09 Kasım 2019 16:11

ozmen1078
Aday Memur

Kpss insanların kendini geliştirme seviyesini göstermez. 15 gün tarih çalışma ile neredeyse full çekecektim. Sadece iki ay çalışsaydım gayet hatrı sayılır bir puan elde ederdim. Fakat hem üniversite hem formasyon hem tez hazırlama ve staj yüzünden ancak 77,15 puan alabildim (sadece 15 gün çalışarak). Benim anlatmak istediğim 77,36 alan adam hedef istihbarat'a girebilecek fakat ben 0,15 puanla giremiyorum. Benden 1 puan fazla alan adam spor mülakatı benden kötü dahi yapsa onu tercih edecekler ben ondan bahsediyorum.

uncertains, 1 hafta önce - Alıntıya git

kpss belki göstermez ama bir sıralama için de gayet net bir sınavdır.15 günde tarihi fullemeye yakınlasıp 2 ayda fullerim mantıgını sınavda yapmanın kolay olmadıgını söyleyebilirim.tabi alt yapın harika veya tarih öğt degilsen.Spor su an mekik ve sınavda gecer notum var ama kosuda 11 dk kosarken sadece 5 günde 8 dk düştüm demek ki bizde bu mantıkla 2 ayda marsa bile gideriz

09 Kasım 2019 16:27

uncertains
Aday Memur

kpss belki göstermez ama bir sıralama için de gayet net bir sınavdır.15 günde tarihi fullemeye yakınlasıp 2 ayda fullerim mantıgını sınavda yapmanın kolay olmadıgını söyleyebilirim.tabi alt yapın harika veya tarih öğt degilsen.Spor su an mekik ve sınavda gecer notum var ama kosuda 11 dk kosarken sadece 5 günde 8 dk düştüm demek ki bizde bu mantıkla 2 ayda marsa bile gideriz

ozmen1078, 1 hafta önce - Alıntıya git

Benim itirazım kpss den yüksek alanlara değil. Diyorumki ben şimdi kpss den 77 almışım 55 şınav ve 50 mekik çekebiliyorum. Koşu ise gece soğukta yaklaşık 6,30 gibi bitirebiliyorum. Sadece taban paunlar benim canımı sıktı. Yani biraz daha taban puanlara esneme payı bıraksaydılar daha hoş olacağını dünüşünüyorum.

09 Kasım 2019 16:36

ozmen1078
Aday Memur

Benim itirazım kpss den yüksek alanlara değil. Diyorumki ben şimdi kpss den 77 almışım 55 şınav ve 50 mekik çekebiliyorum. Koşu ise gece soğukta yaklaşık 6,30 gibi bitirebiliyorum. Sadece taban paunlar benim canımı sıktı. Yani biraz daha taban puanlara esneme payı bıraksaydılar daha hoş olacağını dünüşünüyorum.

o konuda haklisin aslinda senin ve bazi arkadaşların sanssizligi bazilari belki benimde bir 2 bolum yerine garanti olsun diye tüm basvurabildigimiz bolumlere basvurmak.Bunun icinde kimseyi suclayamazsin.9 bolum secebilen hepsine seçer 5 i kazaanip 1 ine kaydolur bu da böyle bir sey.Keske kpss niz daha yuksek olsaymis iyi sanslar
09 Kasım 2019 19:37

uncertains
Aday Memur
o konuda haklisin aslinda senin ve bazi arkadaşların sanssizligi bazilari belki benimde bir 2 bolum yerine garanti olsun diye tüm basvurabildigimiz bolumlere basvurmak.Bunun icinde kimseyi suclayamazsin.9 bolum secebilen hepsine seçer 5 i kazaanip 1 ine kaydolur bu da böyle bir sey.Keske kpss niz daha yuksek olsaymis iyi sanslar
ozmen1078, 1 hafta önce - Alıntıya git

İyi dileklerin için teşekkür ederim. Sanada iyi şanslar

09 Kasım 2019 22:27

savciadayaday
Aday Memur

Ben askerde nobet tutarken calistim 91 aldim. insan istedikten sonra her seyi yapar puanlar yuksek diue yuksek alan insanlari suclayamazsiniz. gerekirse 12 baraj sinavi ceker mulakatta kendini cok iyi ifade eder kazanir. ornegin bir personelci meslege basladiktan sonra 150 sinav cekse kac yazar isini iyi yapamadiktan sonra. her sey kas gucu degil askerlikte bir asker cocugu olarak soyluyorum.

Toplam 13 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?