Editörler :
08 Kasım 2019 20:23   

İnşaat Mühendisi Arkadaşlar Bu Başlık Altında

Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize başarı, sağlık ve huzur dolu bir hayat temenni ediyorum.

Bu başlık altında 2019 dış kaynak muvazzaf subay alımı hakkında mühendis arkadaşlarımla gerekli bilgi alış verişinde bulunacağımızı umuyorum. İsteyen KPSS ve FYT puanlarını paylaşabilir, mülakat süreci başladığı zaman bilgi akışımızı önemli gördüğümüz noktaları bu sayfada saygı çerçevesi etrafında paylaşabiliriz. Özel sektörde çalışma ve yedek subaylık deneyimim oldu.

Şimdiden herkese bol şans diliyorum.

08 Kasım 2019 21:35

Müh4401

Merhaba. Bende inşaat mühendisi olarak başvuruda bulundum. KPSS puanım 85. Hava ve deniz istihkam sayıları sizce geçen yıla yakın olur mu ?

08 Kasım 2019 21:39

furkancemek

Merhaba. Bende inşaat mühendisi olarak başvuruda bulundum. KPSS puanım 85. Hava ve deniz istihkam sayıları sizce geçen yıla yakın olur mu ?

Müh4401, 1 hafta önce - Alıntıya git

geçen yıl deniz istihkamın sadece 2 kontenjanı vardı, bu yıl 78 taban puanı olduğuna göre bu yıl çok daha fazla olacağını düşünüyorum

08 Kasım 2019 22:02

civileng44
Aday Memur

Evet arkadaşlar geçen yıl hava istihkam 14 dü bu yılda tahminim 14-15 civarında olacak fakatdeniz istihkam taban puanına bakınca 9-10 kişi olacağını tahmin ediyorum. FYT tarihim 14 kasım yaklaşık 40 puan bekliyorum. Sizlerin nasıl ?

08 Kasım 2019 22:09

civileng44
Aday Memur

geçen yıl deniz istihkamın sadece 2 kontenjanı vardı, bu yıl 78 taban puanı olduğuna göre bu yıl çok daha fazla olacağını düşünüyorum

furkancemek, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sen hangi sınıflara başvuru yaptın kardeşim ve mülakat tarihiniz ne zaman?

08 Kasım 2019 22:20

furkancemek

Sen hangi sınıflara başvuru yaptın kardeşim ve mülakat tarihiniz ne zaman?

civileng44, 1 hafta önce - Alıntıya git

hava,deniz,kara istihkam tercih ettim, 21 kasımda gideceğim mülakata

08 Kasım 2019 22:44

Hmz63
Aday Memur

Topçu , tankçı , kkk istihkam, piyade

08 Kasım 2019 22:48

siIencio
Aday Memur

İyi akşamlar beyler. Kpss puanım 67 kara istihkam a girme şansım nedir sizce?

08 Kasım 2019 22:50

civileng44
Aday Memur

İyi akşamlar beyler. Kpss puanım 67 kara istihkam a girme şansım nedir sizce?

siIencio, 1 hafta önce - Alıntıya git

Neden olmasın geçen yıl yaklaşık 100 kişi alındı bu yılda o kadar alınır girme şansın var 👍🏻

08 Kasım 2019 22:50

Müh4401

Bende kara inşaat, hava deniz kara istihkam .fyt bende 40 civarı bekliyorum. Arkadaşlar biri grup kursa link paylaşsa faydalı olabilir.

08 Kasım 2019 23:02

siIencio
Aday Memur

Beyler bir de bu 24 mekik muhabbeti dönüyor değişti mi barajlar en son 10 şınav 10 mekikti.

09 Kasım 2019 22:30

civileng44
Aday Memur

Beyler bir de bu 24 mekik muhabbeti dönüyor değişti mi barajlar en son 10 şınav 10 mekikti.

siIencio, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kardeşim bu yıl 10 puan altında kalanlar geçemiyor galiba o da 24 mekiğe denk geliyor, fyt ye girdikten sonra net cevabı verebilirim.

10 Kasım 2019 12:15

Engineerrr42

bnde kara istihkam için mülakata gidecem aranızda bilgisi olan var mı acaba

10 Kasım 2019 20:26

MrSinan
Aday Memur

kara istihkam , piyade , topçu , tankçı için puanım yetiyor . Kara kuvvetleri istihkam için bilgisi olan var mı arkadaslar

11 Kasım 2019 20:20

Mühendissbeyy
Aday Memur

Müh4401, 1 hafta önce - Alıntıya git

kardeşim şınav mekik koşu nasıl

11 Kasım 2019 22:53

Mhndsbey00

Arkadaşlar bende kara istihkamdan girecem Mülakata kpss düşük 67 sizce gelme olasılığı Nedir?

15 Kasım 2019 19:22

civileng44
Aday Memur

Evet arkadaşlar 14 Kasım Fyt sürecimi tamamladım, size yaşadıklarımızı anlatmak istiyorum.

Öncelikle sabah 6 da sıradaydım ve 2 gibi işim bitti, daha erken bitebilirdi ama elektrik kesintisi olduğu için bekledik. Eksik evraklar için içeride yardımcı oluyorlar siz yine de evraklarınızı tamamlayın. Güvenlik Soruşturma Formu sözlü mülakat için getirmemizi söylediler. Şınav mekiğimizi çektik ve stadda yemin törenine denk geldiğimiz için L şeklinde bir yeri 2 defa koştuk (tek tur 750m) stada göre çok fark yok sadece dönemeçler ve yokuş aşağı-yukarı olduğu için biraz yavaşlattı ama istediğim gibi tamamladım. Yardımcı olunan bir süreç işliyor hakkımızda hayırlısı olsun.

Başarılar.

15 Kasım 2019 19:57

burakraul
Aday Memur

Evet arkadaşlar 14 Kasım Fyt sürecimi tamamladım, size yaşadıklarımızı anlatmak istiyorum.

Öncelikle sabah 6 da sıradaydım ve 2 gibi işim bitti, daha erken bitebilirdi ama elektrik kesintisi olduğu için bekledik. Eksik evraklar için içeride yardımcı oluyorlar siz yine de evraklarınızı tamamlayın. Güvenlik Soruşturma Formu sözlü mülakat için getirmemizi söylediler. Şınav mekiğimizi çektik ve stadda yemin törenine denk geldiğimiz için L şeklinde bir yeri 2 defa koştuk (tek tur 750m) stada göre çok fark yok sadece dönemeçler ve yokuş aşağı-yukarı olduğu için biraz yavaşlattı ama istediğim gibi tamamladım. Yardımcı olunan bir süreç işliyor hakkımızda hayırlısı olsun.

Başarılar.

civileng44, 2 gün önce - Alıntıya git

koşarken süreyi söylüyorlar mı ? nerede söylüyorlar?

15 Kasım 2019 20:31

civileng44
Aday Memur

koşarken süreyi söylüyorlar mı ? nerede söylüyorlar?

burakraul, 2 gün önce - Alıntıya git

Bizde L şeklinde olduğu için ilk turun yani 750 m sonunda orada duran kişi süreyi belirtiyor. Normal stadda koşarsanız her tur sonunda süreyi söylerler.

15 Kasım 2019 21:04

burakraul
Aday Memur

Bizde L şeklinde olduğu için ilk turun yani 750 m sonunda orada duran kişi süreyi belirtiyor. Normal stadda koşarsanız her tur sonunda süreyi söylerler.

civileng44, 2 gün önce - Alıntıya git

sağolasın. L şekli için bir tavsiyen var mı böyle koş şöyle koş

15 Kasım 2019 22:25

civileng44
Aday Memur

sağolasın. L şekli için bir tavsiyen var mı böyle koş şöyle koş

burakraul, 2 gün önce - Alıntıya git

Size belki yolda L şeklinde koşu denk gelmez, normal koşunuzu yapın orda da rahat yaparsınız zaten koşuda kimse kalmadı bizim gruptan.

Toplam 20 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?