Editörler :
10 Kasım 2019 17:01   

Kütahya Dumlupınar üniversitesi 3. Sınıf öğrencisiyim

Arkadaşlar ben Kütahya Dumlupınar üniversitesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Okuduğum bölüm Türkiyede 4 ilde var. Ve Niğdede İcra katipliğini kazandım. Eğitim özrü hakkı var mıdır bu hakkı ne zaman talep edebilirim veya vize ve finaller için izin verirler mi? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar bildiklerini paylaşırsa çok memnun olurum. İyi günler sağlıcakla.

10 Kasım 2019 17:22

Florancenight
Aday Memur
Ben de ikm
10 Kasım 2019 17:23

Florancenight
Aday Memur
Ben de ikm
Florancenight, 4 hafta önce - Alıntıya git
Ben de ikm kazandım fakat Ankarada okuyorum okulu dondurmak zorundayım
10 Kasım 2019 17:24

Frknkrgl
Aday Memur
Ben de ikm kazandım fakat Ankarada okuyorum okulu dondurmak zorundayım
Belki değilsindir hocam bi hal çaresi vardır belki arkadaşlar bilgilendirir
10 Kasım 2019 17:26

serkovski
Aday Memur

Kaç soru bildin flooren mülakat ta

10 Kasım 2019 18:03

farkvar6768
Aday Memur

Okuduğun üniversiteyi söylediniz mi ? Ben örgün okudumu söylemedim sorun yaratır mı ?

10 Kasım 2019 18:45

Florancenight
Aday Memur
Belki değilsindir hocam bi hal çaresi vardır belki arkadaşlar bilgilendirir
Frknkrgl, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bana okul ile birlikte yürümeyeceği söylenmişti zaten okul Ankara kazandığım yer Sivasta
10 Kasım 2019 18:46

Florancenight
Aday Memur

Kaç soru bildin flooren mülakat ta

serkovski, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bütün soruları bilmeye gayret etmiştim 1-2 sorum şüpheliydi
10 Kasım 2019 19:19

Frknkrgl
Aday Memur
Bana okul ile birlikte yürümeyeceği söylenmişti zaten okul Ankara kazandığım yer Sivasta
Eğitim hakkı anayasaldır diye biliyorum
10 Kasım 2019 19:21

Florancenight
Aday Memur
Zaten git gel yapamazdım uzaktan da okulu yürütemezdim devamsızlıktan kalırdım hayırlısı olsun hakkınızda
10 Kasım 2019 19:45

RakunRoll
Aday Memur

Tek çaresi memurlukta 5 yılı doldurduktan sonra (max) 1 yıllık ücretsiz izne çıkabilirsin.

*Kesinlik içermez. Daha detaylı araştırmanı öneririm.

10 Kasım 2019 20:32

comutansago
Aday Memur

Ben adalet 2.sınıf öğrencisiyim adalet mezunu olmak ile okumak arasında mülâkat açısından fark olur mu? Komisyon da adalet okuduğumu gördüler ve aynı zamanda babam da ikm 3 sorudan 2sini cevapladım sizce durum ne olur

10 Kasım 2019 20:38

mahmutt159
Daire Başkanı
Memur surekli olarak universite okur işe gelmez. Mantık yanliş sadece sinavlar için izin verilir vize ve final
10 Kasım 2019 20:39

Frknkrgl
Aday Memur
Memur surekli olarak universite okur işe gelmez. Mantık yanliş sadece sinavlar için izin verilir vize ve final
mahmutt159, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hay yaşayın hocam çok teşekkür ederim . Eminsiniz değil mi o bile gayet yeterli benim için öğrenmek istediğim buydu?
10 Kasım 2019 20:42

mahmutt159
Daire Başkanı
Hay yaşayın hocam çok teşekkür ederim . Eminsiniz değil mi o bile gayet yeterli benim için öğrenmek istediğim buydu?
Tabi ki de vize final için izin verilir buna mani olmazlar. Kac yuz kişi var memur olup hukuk fakultesi okuyan. Hukuk fakultesi okuma sebepleri hem unvanda yukselebilme kolayligi, farkli meslege gecebilme vs fakat en önemlisi devam zorunluluğu yok. Dersler için izin verme zorunluluklari yok fakat sınavlar için izin alabilirsiniz
10 Kasım 2019 21:04

Frknkrgl
Aday Memur
Tabi ki de vize final için izin verilir buna mani olmazlar. Kac yuz kişi var memur olup hukuk fakultesi okuyan. Hukuk fakultesi okuma sebepleri hem unvanda yukselebilme kolayligi, farkli meslege gecebilme vs fakat en önemlisi devam zorunluluğu yok. Dersler için izin verme zorunluluklari yok fakat sınavlar için izin alabilirsiniz
mahmutt159, 4 hafta önce - Alıntıya git
Çok teşekkür ederim hocam çok sağolun. Benim de devam zorunluluğum yok. Gerçekten rahatladım tekrar teşekkürler
10 Kasım 2019 23:54

alioz51
Aday Memur

eski günlerim geldi aklıma bende dpü de okudum ve niğdeliyim

11 Kasım 2019 10:13

Frknkrgl
Aday Memur

eski günlerim geldi aklıma bende dpü de okudum ve niğdeliyim

alioz51, 4 hafta önce - Alıntıya git
Siz de böylesi bi durum yaşamış mıydınız :)
11 Kasım 2019 13:04

alioz51
Aday Memur
Siz de böylesi bi durum yaşamış mıydınız :)
Frknkrgl, 3 hafta önce - Alıntıya git

hayır okul bitmişti benim

11 Kasım 2019 17:35

Böte321
Aday Memur

bende Bilg. öğr. son sınıf öğrencisiyim. Bende sonuç bekliyorum benim sana bir kaç önerim var eğer devamsızlığını hocaların sıkıntı yapmazsa sadece vize ve finallerine ilk yıl izin vermeyecekleri için 2. yıl yıllık izinler geliyor yıllık izinlerini kullanırsın böylece bitirirsin okulunu. Ama bu sana uymazsa Geçiş yap kazandığın şehre geçiş yapma şansın var çünkü bide ortalaman hariç okula girdiğin puanla geçiş yapma hakkın var bu da her yıl açılıyor üniversitelerde takip et derim. kolay gelsin şimdiden.

Toplam 19 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?