Editörler : Mehmet Balci
11 Kasım 2019 17:43   

Atanmış birisi yeniden kpssye girebilir mi?

Arkadaşlar ben bir kuruma yeni atandım fakat kpssye bir daha hazırlanmam gerekiyor işlem nasıl ilerliyor istifa mı etmem gerekiyor yoksa da nakil yolu ile mi yerleşiyoruz?

11 Kasım 2019 19:52

Inception35
Aday Memur

atandıysan niye bir daha gireyim diyorsun merak ettim,mutlu mu değilsin?

11 Kasım 2019 20:39

Turkuaz22
Aday Memur

atandıysan niye bir daha gireyim diyorsun merak ettim,mutlu mu değilsin?

Inception35, 1 ay önce - Alıntıya git

Hayirli olsun yeni atandın buyuk bir ihtimalle 657 de atanmissin senin nereye atandigini belirtirsen yardimci olur forumdaki arkadaslar mesela KİT e atandiysan 3 sene kpss ye giremezsin aslinda girersin ama ayni kadroya atanamazsin burada açıklayici soru sordugun taktirde cok bilgili iyi arkadaslarimiz var yardimci olacaktir.

11 Kasım 2019 21:29

Kelebek97
Aday Memur

Tmoya atandım sadece merak ediyorum

12 Kasım 2019 01:19

Leykron06
Aday Memur

Tmoya atandım sadece merak ediyorum

Kelebek97, 1 ay önce - Alıntıya git
Bolvadin mi ? TMO kit kurumudur . eğer orta öğretimden atandı isen tekrar kpss girip de ortaöğretimden başka kuruma gidemezsin 3 sene şartı var. Ama ortaöğretimden atandin sonradan önlisans mezuni olup tercih verirsen istifa edip yeni kuruma baslayabilirsin
12 Kasım 2019 12:49

Kelebek97
Aday Memur

Yok önlisanstan atandım onda da mı 3yil çalışma şartı var ?

12 Kasım 2019 12:56

Porzing34
Aday Memur

Yok önlisanstan atandım onda da mı 3yil çalışma şartı var ?

Kelebek97, 1 ay önce - Alıntıya git

Tekrar onlisanstan sınava girip atanmaya çalışırsanız 3 yıl şartı var ama lisans bitirip sınava girerseniz 3 yıl beklemeden atanabilirsinz

12 Kasım 2019 22:00

soylucadi

Tekrar onlisanstan sınava girip atanmaya çalışırsanız 3 yıl şartı var ama lisans bitirip sınava girerseniz 3 yıl beklemeden atanabilirsinz

Porzing34, 1 ay önce - Alıntıya git

bu sadece kitler için mi geçerli yoksa tüm kurumlar için mi geçerli?

12 Kasım 2019 22:17

Porzing34
Aday Memur

bu sadece kitler için mi geçerli yoksa tüm kurumlar için mi geçerli?

soylucadi, 1 ay önce - Alıntıya git

Sadece kit.kit dışı atanirsaniz diğer sınava girip istediğiniz gibi tercih yapip puanı kullanabilirsiniz

13 Kasım 2019 11:30

Aristoteles21
Aday Memur

Sadece kit.kit dışı atanirsaniz diğer sınava girip istediğiniz gibi tercih yapip puanı kullanabilirsiniz

biraz daha açıklık getirir misiniz?

13 Kasım 2019 12:00

Aristoteles21
Aday Memur

hocam şuna açıklık getirmek lazım kite atanan önlisans mezunu memur olarak atanmışsa bir sonraki kpss sınavına girip tekniker olarak atanabilir ve aynı durum tmoya atanan eksperler için de geçerlidir 2020 kpssye girip mühendis aolarak atanabilir.Yani kitin 3 yıl şartı bu dediğim durumdan ibaret.

13 Kasım 2019 12:05

Aristoteles21
Aday Memur

Aynı unvanla 3 yıl boyunca tercih yapamazsınız yani

Toplam 11 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?