Editörler : Mehmet Balci
13 Kasım 2019 12:06

javaugh
Yasaklı
kardeşim bu kadar insanla tartışmaya değer miydi :)
eemsoru, 3 hafta önce - Alıntıya git
Kardeş nerden baktığına bağlı.Sen tartışma dersin diğeri teşekkür eder.diğeri daha az gelir der sonuçta herkes fikrini söylüyor
13 Kasım 2019 12:11

javaugh
Yasaklı
benim fikrim de bu ister beğenin ister beğenmeyin.800 üniveriste ataması var, belediye ve il özel idaresi de alacak deniyor, ek atamalarda imzalandı , geçen dönem az alındı bunlar yalansa tamam her bölüme 10 kadro gelir deyip kapatalım.Ha yok bunlar var ama yine kadro gelmez deniyorsa o zaman ortada bir hak var ve çalınıyor demektir. Ben burda aslında bir şeyi anlatmaya çalışıyorum kadromuz var çaldırmayalım.birkik olup demeye çalışıyorum
13 Kasım 2019 13:16

regretit
Aday Memur
Benim gördüğüm belli başlı meslekler dışında (sağlık, öğretmen vb.) merkezi atama sayıları iyice minimize ediliyor. Mülakatlı alımlar arttırılıyor. Bu yüzden kadroların bu alımda da düşük olacağını bekliyorum.Arkadaşın dediği gibi sayılar olmasada, umarım belli bir seviyede sayılar gelir.
13 Kasım 2019 13:52

blackfoam
Memur

Başımızda böyle çobanlar, etrafımızda da böyle koyunlar olduktan sonra bırakın sayıların artmasını 0 a inmediğine dua edin.

13 Kasım 2019 17:27

javaugh
Yasaklı

Hayaller odtü gerçekler kıbrıs

Eem1444, 3 hafta önce - Alıntıya git

Adam batman üniversitesinden mezun olmus gelmiş burda kıbrıstan mezun olanlara laf atıyor.Seni buldum kardes.Sana son uyarımdır bu.Eğer devam edersen C.Ö. bu iş mahkemede biter ya da çalıştığın dağıtım şirketindeki müdürünün haberi olur her şeyden.Sen uyanıksan bizimde kolumuzuzanıyor çok sükür çogu seye.Şimdi o haksız şekilde itham ettiğin insandan BENDEN DEĞİL özür dile sonra defol git buralardan.Beni de sorumluluk altında bırakma.

14 Kasım 2019 07:33

çevremüh58
Aday Memur

Arkadaşlar biz az Kadro diye düşünelim ki öyle olcak. Yüksek olursa da sürpriz olsun.

14 Kasım 2019 12:08

Memurati
Aday Memur

Allah razı olsun insanın umuda ihtiyacı var gelsede gelmesede pozitif bir haber lazım. Böyle pesimistik bir halde yaşanmıyor. Arada umudumuz artsın arada bizde bir inşAllah diyelim ya :)

14 Kasım 2019 23:01

kolsarkackol
Aday Memur
İnşaata 450 Elektriğe 400 Makinaya 300 Bilgisayara 350 Çevreye 150 Haritaya 100 Ziraate 180 tahminim bu yönde
javaugh, 3 hafta önce - Alıntıya git

Kanka torbacının numarasını atsana özelden

15 Kasım 2019 10:31

Haritacı3636
Aday Memur
Arkadaşlar okadar öğretmen ,polis, asker ,sağlıkcı, ve bekçi vb meslekler alınıyorda neden 4 sene dirsek çürüten mühendislere gelince 10-15 kadrodan başka bir sayı cıkmıyor kendim harita mühendisiyim . Okadar yüksek puanlarla okuduk ettik atanmak bir hayalden ibaret geliyor maaşlar desen öğretmenler ek ders ,kurs, belletmenlil bizden kat kat fazla alıyor. Sözleşmeli uzamn çavuş fazla alıyor, bekçi fazla alıyor , polis fazla alıyor , Yanlış anlamayım biz bu insanlrdan daha fazla tahsil görüyoruz daha iyi maaşlarla daha iyi imkanlarda yaşamamız gerekirken mühendis dediğinde işssiz diyorlar atanamayan bir grup sıfatı ile tanımlanıyoruz özel sektör desen eşşek gibi calıştırıp 2-3 lira maaş veriyor veya şantiye şartlarında sosyal hayatın olmuyor bunun içinmi okuduk bu toplum nie mühendise değer vermiyor 76-80 le atanan bir mühendisten bizim farkımız nedir biz nie 85-90 arası puanlarla atanamıyoruz
15 Kasım 2019 11:26

İnşaatmühendisi67
Memur
Arkadaşlar okadar öğretmen ,polis, asker ,sağlıkcı, ve bekçi vb meslekler alınıyorda neden 4 sene dirsek çürüten mühendislere gelince 10-15 kadrodan başka bir sayı cıkmıyor kendim harita mühendisiyim . Okadar yüksek puanlarla okuduk ettik atanmak bir hayalden ibaret geliyor maaşlar desen öğretmenler ek ders ,kurs, belletmenlil bizden kat kat fazla alıyor. Sözleşmeli uzamn çavuş fazla alıyor, bekçi fazla alıyor , polis fazla alıyor , Yanlış anlamayım biz bu insanlrdan daha fazla tahsil görüyoruz daha iyi maaşlarla daha iyi imkanlarda yaşamamız gerekirken mühendis dediğinde işssiz diyorlar atanamayan bir grup sıfatı ile tanımlanıyoruz özel sektör desen eşşek gibi calıştırıp 2-3 lira maaş veriyor veya şantiye şartlarında sosyal hayatın olmuyor bunun içinmi okuduk bu toplum nie mühendise değer vermiyor 76-80 le atanan bir mühendisten bizim farkımız nedir biz nie 85-90 arası puanlarla atanamıyoruz
Haritacı3636, 3 hafta önce - Alıntıya git

Haklisin hocam en onemli muhendislikler 90la atanamadi daha, hele insaat 92 ile beklemekte insallah yıl bitmeden muhendis ilanlari goruruz

15 Kasım 2019 13:21

oduncuk
Aday Memur

bsg

15 Kasım 2019 16:48

javaugh
Yasaklı

Kanka torbacının numarasını atsana özelden

kolsarkackol, 3 hafta önce - Alıntıya git
ulan ne adamsınız fikrimizi bile söyleyemiyoruz neredeyse
16 Kasım 2019 08:50

Asimet

Ziraatte bakanlık 30 aydırhiç alım yapmadı rekor kıracak adam tüm mühendislikler alımlarda dibi gördü

17 Kasım 2019 15:26

Haritacı3636
Aday Memur
....
19 Kasım 2019 14:45

javaugh
Yasaklı
aile bakanlığı 330 felan merkeziden alacak, diğer 2600 yine ösym ile alacak kpss puanı ile, ek atamalar, üniversite ek atamaları , il özel idaresi ve belediyeleri de eklersek dediğim çıkacak gibi hadi hayırlısı inşallah Allah utandırmaz
21 Kasım 2019 09:36

mühendiszeynel
Aday Memur
aile bakanlığı 330 felan merkeziden alacak, diğer 2600 yine ösym ile alacak kpss puanı ile, ek atamalar, üniversite ek atamaları , il özel idaresi ve belediyeleri de eklersek dediğim çıkacak gibi hadi hayırlısı inşallah Allah utandırmaz
javaugh, 2 hafta önce - Alıntıya git

keşke kardeşim ama ben de hiç umut yok

21 Kasım 2019 17:07

İnşaatmühendisi67
Memur

Aile muhendis alir insallah

21 Kasım 2019 17:07

javaugh
Yasaklı

Aile muhendis alir insallah

İnşaatmühendisi67, 2 hafta önce - Alıntıya git
almıyor yapacak bir şey yok
21 Kasım 2019 17:09

İnşaatmühendisi67
Memur

Belki merkezide alir hocam 2017/2de 8 insaat almis

21 Kasım 2019 17:10

javaugh
Yasaklı

Belki merkezide alir hocam 2017/2de 8 insaat almis

İnşaatmühendisi67, 2 hafta önce - Alıntıya git
330 kişiden 100 mühendis çıksa yine kar kardır
Toplam 60 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?