Editörler : ayşegül bgm
12 Kasım 2019 21:53

sağlık bakanlığından üniversite hastanesine geçmek

arkadaşlar 2 ay önce atandım 1 ay önce işe başladım hemşire olarak istifa edip üniversite hastanesine geçmek istiyorum istifadan sonra 1 yıl memur olamama gibi ceza var acaba bu üniversite hastanesinde geçerlimi kpss puanım yanar mı ?

Zey006
Memur
12 Kasım 2019 22:17

.

subkutan
Kapalı
12 Kasım 2019 22:18

Sözleşmeliden sözleşmeliye (4B'den 4B'ye) gecerken 1 yıl ceza alırsın sozlesmeni bitiş tarihinden once fesetttıgın ıcın.

Bu arada Saglık bakanlıgına atanıpta üniversite hastanesine gecmek isteyen ilk defa goruyorum. Özel degilse sebebını ogrenebilirmiyim hocam?Sizi buna iten nedir?

subkutan
Kapalı
12 Kasım 2019 22:20

Egerkı sozlesme tarıhın bu yılın sonuna kadar ise kasımın son haftası sözleşmeyı yenılemıycegıne dair dilekçe vererek fesedebilirsin o zaman ceza almazsın. Detaylar için sen yınede insan kaynakları vs. konuş bi

Hayalperesthemşire
Müsteşar
12 Kasım 2019 22:20

Ondada geçerli bu ceza, bukadar acele etme derim, devletten neden hemen vazgeçiyorsun ki?

sglk25
Aday Memur
13 Kasım 2019 00:43

kardeşim hayal ettiğin gibi olmuyor kısacası yol-kira-fatura dedin mi maaştan 1000 lira kalıyor cebime ailemden uzak kaldım izmirden çıkıp kırsal alanda insan alışamıyor insallah oluru vardır eş durumu için kadrolu olmak gerekiyormu acaba bilginiz varmı

Hayalperesthemşire, 4 yıl önce

Ondada geçerli bu ceza, bukadar acele etme derim, devletten neden hemen vazgeçiyorsun ki?

sglk25
Aday Memur
13 Kasım 2019 00:44

ama bu yılın sonuna kadar çalışmam gerekicek herhalde öyle mi ?

subkutan, 4 yıl önce

Egerkı sozlesme tarıhın bu yılın sonuna kadar ise kasımın son haftası sözleşmeyı yenılemıycegıne dair dilekçe vererek fesedebilirsin o zaman ceza almazsın. Detaylar için sen yınede insan kaynakları vs. konuş bi

Hayalperesthemşire
Müsteşar
13 Kasım 2019 08:15

Evt bizde aynısını yaşıyoruz, malesef yaşam koşulları bu, eşin özeldeyse kadroya geçene kadar yok kamuda memursa şansın var tayin olablrsn

sglk25, 4 yıl önce

kardeşim hayal ettiğin gibi olmuyor kısacası yol-kira-fatura dedin mi maaştan 1000 lira kalıyor cebime ailemden uzak kaldım izmirden çıkıp kırsal alanda insan alışamıyor insallah oluru vardır eş durumu için kadrolu olmak gerekiyormu acaba bilginiz varmı

bsrbnz
Aday Memur
13 Kasım 2019 17:19

Neden ceza alıyoruz acaba sözleşme yenilemezsek atannirsak bidaha

Rdytrpst
Aday Memur
13 Kasım 2019 21:03

Siz bu atama konusunda nasıl bi yol izlemeyi düşünüyorsunuz kılavuzda üni hastanesindekiler dahil tercih verebilir ibaresi olursa kesin olur mu atama acaba ben hala kararsızım olur gibi geliyor ama insan olmazsa diye de çekinmiyor değil
bsrbnz, 4 yıl önce

Neden ceza alıyoruz acaba sözleşme yenilemezsek atannirsak bidaha

subkutan
Kapalı
13 Kasım 2019 21:52

Kardeşim üni hastanesindekiler dahil tercih verebilir diye bi ibare olmaz zaten. Şu tarih itibariyle sözleşmesini fesih edenler tercih verebilir diye bi ibare olur. Yani kılavuzda verdiği tarih onemli.

Rdytrpst, 4 yıl önce
Siz bu atama konusunda nasıl bi yol izlemeyi düşünüyorsunuz kılavuzda üni hastanesindekiler dahil tercih verebilir ibaresi olursa kesin olur mu atama acaba ben hala kararsızım olur gibi geliyor ama insan olmazsa diye de çekinmiyor değil
14 Kasım 2019 23:01

ben de yeni atandım ve aynı durumdayım. eylülde sözleşme imzaladım yıl sonunda sözleşmenin yenileneceğini söylediler. Şimdi yenilemeyeceğime dair dilekçe yazsam 1 yıl ceza almaz mıyım net bilgisi olan yok mu?
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi