Editörler :
12 Kasım 2019 21:53   

Becayiş istiyor
sağlık bakanlığından üniversite hastanesine geçmek

arkadaşlar 2 ay önce atandım 1 ay önce işe başladım hemşire olarak istifa edip üniversite hastanesine geçmek istiyorum istifadan sonra 1 yıl memur olamama gibi ceza var acaba bu üniversite hastanesinde geçerlimi kpss puanım yanar mı ?

12 Kasım 2019 22:17

Zey006
Memur
.
12 Kasım 2019 22:18

subkutan
Aday Memur

Sözleşmeliden sözleşmeliye (4B'den 4B'ye) gecerken 1 yıl ceza alırsın sozlesmeni bitiş tarihinden once fesetttıgın ıcın.

Bu arada Saglık bakanlıgına atanıpta üniversite hastanesine gecmek isteyen ilk defa goruyorum. Özel degilse sebebını ogrenebilirmiyim hocam?Sizi buna iten nedir?

12 Kasım 2019 22:20

subkutan
Aday Memur

Egerkı sozlesme tarıhın bu yılın sonuna kadar ise kasımın son haftası sözleşmeyı yenılemıycegıne dair dilekçe vererek fesedebilirsin o zaman ceza almazsın. Detaylar için sen yınede insan kaynakları vs. konuş bi

12 Kasım 2019 22:20

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Ondada geçerli bu ceza, bukadar acele etme derim, devletten neden hemen vazgeçiyorsun ki?

13 Kasım 2019 00:43

sglk25
Aday Memur

Ondada geçerli bu ceza, bukadar acele etme derim, devletten neden hemen vazgeçiyorsun ki?

Hayalperesthemşire, 1 ay önce - Alıntıya git

kardeşim hayal ettiğin gibi olmuyor kısacası yol-kira-fatura dedin mi maaştan 1000 lira kalıyor cebime ailemden uzak kaldım izmirden çıkıp kırsal alanda insan alışamıyor insallah oluru vardır eş durumu için kadrolu olmak gerekiyormu acaba bilginiz varmı

13 Kasım 2019 00:44

sglk25
Aday Memur

Egerkı sozlesme tarıhın bu yılın sonuna kadar ise kasımın son haftası sözleşmeyı yenılemıycegıne dair dilekçe vererek fesedebilirsin o zaman ceza almazsın. Detaylar için sen yınede insan kaynakları vs. konuş bi

subkutan, 1 ay önce - Alıntıya git

ama bu yılın sonuna kadar çalışmam gerekicek herhalde öyle mi ?

13 Kasım 2019 08:15

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

kardeşim hayal ettiğin gibi olmuyor kısacası yol-kira-fatura dedin mi maaştan 1000 lira kalıyor cebime ailemden uzak kaldım izmirden çıkıp kırsal alanda insan alışamıyor insallah oluru vardır eş durumu için kadrolu olmak gerekiyormu acaba bilginiz varmı

sglk25, 4 hafta önce - Alıntıya git

Evt bizde aynısını yaşıyoruz, malesef yaşam koşulları bu, eşin özeldeyse kadroya geçene kadar yok kamuda memursa şansın var tayin olablrsn

13 Kasım 2019 17:19

bsrbnz
Aday Memur

Neden ceza alıyoruz acaba sözleşme yenilemezsek atannirsak bidaha

13 Kasım 2019 21:03

Rdytrpst
Aday Memur

Neden ceza alıyoruz acaba sözleşme yenilemezsek atannirsak bidaha

bsrbnz, 4 hafta önce - Alıntıya git
Siz bu atama konusunda nasıl bi yol izlemeyi düşünüyorsunuz kılavuzda üni hastanesindekiler dahil tercih verebilir ibaresi olursa kesin olur mu atama acaba ben hala kararsızım olur gibi geliyor ama insan olmazsa diye de çekinmiyor değil
13 Kasım 2019 21:52

subkutan
Aday Memur
Siz bu atama konusunda nasıl bi yol izlemeyi düşünüyorsunuz kılavuzda üni hastanesindekiler dahil tercih verebilir ibaresi olursa kesin olur mu atama acaba ben hala kararsızım olur gibi geliyor ama insan olmazsa diye de çekinmiyor değil
Rdytrpst, 4 hafta önce - Alıntıya git

Kardeşim üni hastanesindekiler dahil tercih verebilir diye bi ibare olmaz zaten. Şu tarih itibariyle sözleşmesini fesih edenler tercih verebilir diye bi ibare olur. Yani kılavuzda verdiği tarih onemli.

14 Kasım 2019 23:01

enjektorsuzsaglikci5
Aday Memur
ben de yeni atandım ve aynı durumdayım. eylülde sözleşme imzaladım yıl sonunda sözleşmenin yenileneceğini söylediler. Şimdi yenilemeyeceğime dair dilekçe yazsam 1 yıl ceza almaz mıyım net bilgisi olan yok mu?
Toplam 11 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?