Editörler :
13 Kasım 2019 00:44   

3+1 3 yıl sonra kadroya gecince özelde calısan esin yanına tayin isteyebiliyor mu?

3+1 3 yıl sonra kadroya gecince özelde calısan esin yanına tain isteyebiliyormu yönetmelikte bulamıyorum lütfen yardımvı olun

13 Kasım 2019 01:42

mfurkanay
+
13 Kasım 2019 08:39

siyasalhemsire
Aday Memur

+

13 Kasım 2019 10:46

gelişimcii

+++

13 Kasım 2019 10:58

LaigLeNoiR
Memur

İstediği yere geçebilir.

3+1 demek 3 yıl bir yerde çalışmak zorundasınız. Sadece eş durumu ile 1 yılın sonunda yer değiştirme hakkın var. Onun haricinde 3 yıl çakılı çalışırsınız ve bu 3 yılın sonunda aynı yerde 1 yıl daha çalışırsanız kadroya geçeceğinizi söyler.

Ancak 3 yılın sonunda istediğiniz bir yere tayin hakkı kazanırsınız yani eş durumu veya mazeret olması gerekmez. Herhangi bir istediğiniz yere 3 yılın sonunda geçtikten sonra 3+1 yıllık süreç baştan başlar. Yeni geçtiğiniz yerde de 3+1 yıl çalışırsanız kadroya geçersiniz.

13 Kasım 2019 15:11

Sözleşmelifare
Memur

İstediği yere geçebilir.

3+1 demek 3 yıl bir yerde çalışmak zorundasınız. Sadece eş durumu ile 1 yılın sonunda yer değiştirme hakkın var. Onun haricinde 3 yıl çakılı çalışırsınız ve bu 3 yılın sonunda aynı yerde 1 yıl daha çalışırsanız kadroya geçeceğinizi söyler.

Ancak 3 yılın sonunda istediğiniz bir yere tayin hakkı kazanırsınız yani eş durumu veya mazeret olması gerekmez. Herhangi bir istediğiniz yere 3 yılın sonunda geçtikten sonra 3+1 yıllık süreç baştan başlar. Yeni geçtiğiniz yerde de 3+1 yıl çalışırsanız kadroya geçersiniz.

LaigLeNoiR, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu nerde yazıyo acaba hangi madde hangi yönergede neye dayanarak söylüyorsunuz 3 yıl sonunda tayin istenebildiğini ve sözleşmenin yeniden başlandığını

13 Kasım 2019 22:36

Bertbert
Aday Memur

İstediği yere geçebilir.

LaigLeNoiR, 1 ay önce - Alıntıya git

bu bilgi nerde yazıyor kendi düşüncenizmi !!!

14 Kasım 2019 08:54

LaigLeNoiR
Memur

Bu bilgiyi bir yerde okumadım, sağlık müdürlüğündeki personelin söylemi, doğru yanlış bilmiyorum.

14 Kasım 2019 11:49

Sözleşmelifare
Memur

Bu bilgiyi bir yerde okumadım, sağlık müdürlüğündeki personelin söylemi, doğru yanlış bilmiyorum.

LaigLeNoiR, 4 hafta önce - Alıntıya git

Daha geçenlerde memurlar.net haber yaptı 3 yılını doldurup kadroya geçen öğretmenlere eş durumu sağlık durumu gibi haklar verilmeli diye onlarda 3+1 bizde 3+1e tabiyiz bizim bakanlıkta bu atama şekliyle ilk kadroya geçenler Mayıs?ta geçecek bekleyip göreceğiz kadroya geçince ne gibi haklar elde edilecek diye ama şahsi görüşüm öğretmenlerde olduğu gibi özür grubu tayin haklarının verilmesi gerekir isteğe bağlı tayin için +1 yıl uygulanır öyle 3+1in tekrar başlaması gibibi durumda söz konusu olamaz bu büyük haksızlık olur ki kanunda da mazeret tayinleri ayrıcalıkdeğildir diyo zaten inşallahta öyle olur yeter ailemizden ayrı kaldığımız

Toplam 8 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?