Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Kasım 2019 10:20   

Uyarı cezasına itiraz

Merhaba değerli arkadaşlar. Görevlendirme başladığım müdür yardımcılığında herhangi bir dahlim olmamasına rağmen bir konudan ötürü, benim görev alanıma girdiği için uyarı cezası almış bulunmaktayım. 3 ay bile dolmadan görev süremde herhangi bir yazı tebliğ konu hakkında bilgim olmadan gerçekleşen bir ihmalden ötürü bana verilen bu uyarı cezasını kaldırtabilmem mümkün müdür acaba.

13 Kasım 2019 13:28

trh...
Şef

El Cevap?

13 Kasım 2019 15:07

Safak Vaktii
Editor

cezayı sadece okul müdürünüz kaldırabilir. birinci derecede disiplin amiriniz müdürdür.

eğer müdür kaldırmazsa mahkemeye dava açmanız gerekiyor başka yolu yok.

14 Kasım 2019 14:03

balarest
Genel Müdür
teblig itibarı ile 60 gun içinde idari yargi basvurabilirsini. yada bir ust disiplin amirine basvurabilirsini. yada detayli savinma ile kdk
14 Kasım 2019 14:10

isic
Aday Memur

Önce ilçe milli eğitim müdürlüğüne itiraz dilekçesi yaz. Reddederlerse sonra İl Disiplin Kuruluna Ulaştırılmak Üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, başlığıyla itiraz dilekçesi yazıp ilçeye verin. Disiplin kurulundan da red gelirse idari mahkemeye, mahkeme harcı 267 tl. e imza ya da mobil imzanız vars a vatadaş-uyap portalından online da yapabilirsiniz. yardımcı olurum isterseniz. Peşini bırakmayın, hiç bir önemi yok uyarının ama sizi güçsüz görmesinler devamı gelir yoksa

Toplam 4 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?