Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Kasım 2019 22:42   

Sosyal Bilgiler 2020
çalışan arkadaşlar bu başlık altında birbirimize yardımcı olabiliriz kullandığınız/tavsiye ettiğiniz kaynaklar çalışma planınız dikkat ettiğiniz noktalar nelerdir ?
13 Kasım 2019 23:56

bhb28
Aday Memur

Konu anlatımı olarak nobel ve yekpareyi(yargının) önerebilirim. Nobeli bitirdikten sonra yekpareden sürekli tekrar yapmıştım. Bizim alan malum geniş başka bir derse çalışırken diğerini unutabiliyorsunuz. O yüzden unuttuğumu hissettiğim dersleri sürekli tekrar ediyordum. Soru bankasından cok fazla soru çözdüğümü söyleyemem. Konuların yarısını bitirdikten sonra ise bol bol deneme çözdüm. Soru işini deneme çözerek halletim. Malum son sene kpssye hazirlandigim icin vakit konusunda biraz sıkıntı çektim. Ama günde 1 2 saatte olsa o günü boş geçmemek bence önemli. Zaten çalıştıkça inanın gerisi gelir hocam.

14 Kasım 2019 00:14

Rmznts
Memur

İş soru çözmekte bitiyor arkadaşlar konuya ağırlık veren arkadaşlarım maalesef hüsran yaşadı. Alanımız çok geniş. Konuların özünü kapıp bol bol soru çözün. Ne kadar çok soru görürseniz sınavda o kadar rahat olursunuz:)

14 Kasım 2019 00:21

bhb28
Aday Memur

İş soru çözmekte bitiyor arkadaşlar konuya ağırlık veren arkadaşlarım maalesef hüsran yaşadı. Alanımız çok geniş. Konuların özünü kapıp bol bol soru çözün. Ne kadar çok soru görürseniz sınavda o kadar rahat olursunuz:)

Rmznts, 4 hafta önce - Alıntıya git

Ben daha cok konu ağırlıklı çalıştım diyebilirim. Hüsrana uğradığımı da düşünmüyorum. Tabi ki bol bol soru çözdüm ama daha cok deneme çözerek. Tam anlamıyla bir soru bankası bitirmedim. Konuyu tam anlamıyla oturtmadiktan sonra bol bol soru çözmenin de bir manası olacağını sanmıyorum. Her unuttuğumu hissettiğimde tekrar konuya döndüm. Faydasını gördüğümü de düşünüyorum. Tabi çalışma tarzı kişiden kişiye değişir.

14 Kasım 2019 00:50

sefa-24
Şube Müdürü

Özetle konu çalışmadan tabi ki olmaz. Ama soru ve deneme çözmeden hiç olmaz. Konu çalışılmalı ama ağırlık soru ve denemeye verilmeli. Ben şahsen bu sene piyasada cozmedigim soru bankası deneme bırakmadım bütün yayınları çözdüm. Biraz maliyetli oldu ama buna değdi

14 Kasım 2019 12:40

mdsocial
Aday Memur
haklısınız hocalarım bizim dezavantajımız birkaç ders değilde on küsur dersten sorumlu oluyoruz konuları bitirsek bile bir hafta sonra unutabiliyoruz önemli olan bol soru çözmek ve unutulacak konuları ara ara tekrar etmek . onerebileceginiz soru bankası vs var mı
14 Kasım 2019 17:37

mdsocial
Aday Memur

Konu anlatımı olarak nobel ve yekpareyi(yargının) önerebilirim. Nobeli bitirdikten sonra yekpareden sürekli tekrar yapmıştım. Bizim alan malum geniş başka bir derse çalışırken diğerini unutabiliyorsunuz. O yüzden unuttuğumu hissettiğim dersleri sürekli tekrar ediyordum. Soru bankasından cok fazla soru çözdüğümü söyleyemem. Konuların yarısını bitirdikten sonra ise bol bol deneme çözdüm. Soru işini deneme çözerek halletim. Malum son sene kpssye hazirlandigim icin vakit konusunda biraz sıkıntı çektim. Ama günde 1 2 saatte olsa o günü boş geçmemek bence önemli. Zaten çalıştıkça inanın gerisi gelir hocam.

bhb28, 4 hafta önce - Alıntıya git
soru bankası olarak hangi yayınları kullandınız hocam
14 Kasım 2019 18:00

bhb28
Aday Memur

Murat yayınları, sosyalsavar ve yekpare. Yekpareyi konu anlatımı olarak bahsetmiştim hocam. Ortalama 20 sayfa konu anlatımı var ve konu bitiminde ise derse gote değişen sorular var. Mesela arkeolojiden 100 tane filan soru oluyor. Bazı derslerde konu bitiminde 50 soru var. Sorulari hem güzel hem de unutulan dersleri hizli tekrar etmede cok iyi bir kaynak. 2019 lpss de ekmeğini cok fazla yediğimi söyleyebilirim. 😊

14 Kasım 2019 19:14

mdsocial
Aday Memur

Murat yayınları, sosyalsavar ve yekpare. Yekpareyi konu anlatımı olarak bahsetmiştim hocam. Ortalama 20 sayfa konu anlatımı var ve konu bitiminde ise derse gote değişen sorular var. Mesela arkeolojiden 100 tane filan soru oluyor. Bazı derslerde konu bitiminde 50 soru var. Sorulari hem güzel hem de unutulan dersleri hizli tekrar etmede cok iyi bir kaynak. 2019 lpss de ekmeğini cok fazla yediğimi söyleyebilirim. 😊

bhb28, 4 hafta önce - Alıntıya git
şu an elimde sosyalsavar var hocam baya güzel soruları var bilinmedik kavramları tarihi şahısları not alıyorum tekrar için n verimli oluyor yargıyı almayı düşünüyorum kullananlar oldukça memnun murat hiçbir sitede bulamadım açıkçası soruları nasıldi sizce
Toplam 8 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?