Editörler : crops35
14 Kasım 2019 07:44

Hizmet Birleştirme Hakkında

Merhaba. Bir kamu kurumda mühendis olarak çalışmaktayım. Hizmet birleştirmesi yaptırmak. istiyorum. Çalıştığım kurum benden memuriyetten önceki çalıştığım firmada mühendis olarak çalıştığıma dair onaylı bonservis vb. evrak istiyor. Fakat çalıştığım firmanın yönetimi ve çalışma alanı değiştiği için ve şu anki firma yetkilisi de daha önceki firma ile alakaları olmadığını söylediği için bu belgeyi kurumuma teslim edemiyorum. Bu durumda ne yapabilirim?

saenes74
Genel Müdür
14 Kasım 2019 14:37

sigortalı sürelerini e- devletten alıp verebilirsin.

smemur06
Aday Memur
14 Kasım 2019 18:26

Hizmet dökümünü SGK dan alıp kurumuma dilekçe ile verdim fakat çalıştığım firma tarafında mühendis olarak çalıştığıma dair onaylı bonservis vb. belgeyi getirmem durumunda hizmet birleştirme talebimin işleme alınabileceği tarafıma iletildi.

saenes74
Genel Müdür
15 Kasım 2019 08:56

1- çalıştığın sürelere ilişkin ünvanının da kodu ile sgk HİTAP da belirtilmesi gerekiyor. belirtilmisse.

ona dayanarak tekrar başvurabilirsin.

e- devlettten hitap PROJESİNDEN 4/a HİZMET DÖKÜMÜNDEKİ hizmet sürelerinde Meslek Kodu- İşyeri No

yazması lazım. yazarsa mühendis kodunu burdan bulabilirsin.

https://www.muhasebeweb.com/SGK-Guncel-Meslek-Kod-Listesi-6009053

varsa tekrar bu durumu belirtip başvurabilirsin.

kolay gelsin.

smemur06
Aday Memur
15 Kasım 2019 19:04

e-devletten 4/a hizmet dökümüne baktım fakat meslek kodu sütununda hiç birşey yazmıyor.

saenes74
Genel Müdür
18 Kasım 2019 13:14

firmanın muhasebecisi yada muhasebesine bakanı yer sgk girişinde ünvan girmiş olmalı.

birde öyle bak. istersen.

smemur06
Aday Memur
18 Kasım 2019 13:27

Kusura bakmayın tam olarak anlayamadım?
saenes74, 4 yıl önce

firmanın muhasebecisi yada muhasebesine bakanı yer sgk girişinde ünvan girmiş olmalı.

birde öyle bak. istersen.

saenes74
Genel Müdür
18 Kasım 2019 14:05

eski çalıştığın yerde maaş ödemelerine bakan muhasebeci olması lazım. firma ismi değişmiş olabilir ama muhasebeci kolay kolay değişmez.

Muhasebeci maaş - rapor - işyeri bildirgelerini SGK ya bildirirken maaş bordronuza ünvan girmiştir.

onu diyorum.

balarest
Genel Müdür
18 Kasım 2019 15:51

muehndis avukat hemsire vb icin istenmememsi lazim

smemur06
Aday Memur
18 Kasım 2019 17:25

Mühendisim ama istiyorlar malesef
balarest, 4 yıl önce
muehndis avukat hemsire vb icin istenmememsi lazim

balarest
Genel Müdür
18 Kasım 2019 19:01

(03.01.2013-19581) devlet personel baskanlıgı gorusu var

Ancak 2013 yılına kadar SSK yonetmelık acıgından kaynaklı sorun nedenıyle bu tarıhten oncekı unvanlı çalısmalarınzı HITAP bılgılerınızde goremezsınız

balarest
Genel Müdür
18 Kasım 2019 19:09

devlet personel basknlıgı (12/03/2013-1122 )

balarest, 4 yıl önce

(03.01.2013-19581) devlet personel baskanlıgı gorusu var

Ancak 2013 yılına kadar SSK yonetmelık acıgından kaynaklı sorun nedenıyle bu tarıhten oncekı unvanlı çalısmalarınzı HITAP bılgılerınızde goremezsınız

smemur06
Aday Memur
28 Kasım 2019 13:07

Muhasebeci de ayrılmış firmadan ulaşamıyorum kendisine
saenes74, 4 yıl önce

eski çalıştığın yerde maaş ödemelerine bakan muhasebeci olması lazım. firma ismi değişmiş olabilir ama muhasebeci kolay kolay değişmez.

Muhasebeci maaş - rapor - işyeri bildirgelerini SGK ya bildirirken maaş bordronuza ünvan girmiştir.

onu diyorum.

saenes74
Genel Müdür
29 Kasım 2019 14:09

peki bu dönemde maaş bordronu bir yere vermissen geri isteyebilirsin.

örneğin kredi çektiysen

bankadan geri isteyebilirsin. en azından bir örneğini

saenes74
Genel Müdür
29 Kasım 2019 14:12

değişen şirketin kayıtları bir yerlerde mutlaka olmalı.

iş ve işci bulma kurumunda olabilir. asgari ücretli çalıştıranın birazını devlet ödüyordu ondan yararlanmışlarsa çalışan bilgileri kurumla paylaşmış olabilirler.

aslankocero
Memur
29 Kasım 2019 14:20

Sigorta 4-A hizmet dökümünde primi yatıran firmanın kodunu araştırın ismi değilmişse ticaret sizil gazetesinin isim değişikliğini de ekleyiniz. O firmaya gidiniz. Ya da resmi muhasebesini tutan yere gidin. evrakları toparlayıp kuruma verin

smemur06
Aday Memur
30 Kasım 2019 17:28

Firmanın işyeri sicl numarası açtırdığı ilgili sosyal güvenlik merkezine başvursam bana söz konusu işyerinde mühendis olarak çalıştığıma dair belge verebilirler mi?
aslankocero, 4 yıl önce

Sigorta 4-A hizmet dökümünde primi yatıran firmanın kodunu araştırın ismi değilmişse ticaret sizil gazetesinin isim değişikliğini de ekleyiniz. O firmaya gidiniz. Ya da resmi muhasebesini tutan yere gidin. evrakları toparlayıp kuruma verin

balarest
Genel Müdür
01 Aralık 2019 23:12

çalıştığın firmanin sahiplerinden imza yetkisi kişilerden alacagin yazıLı beyan da yeterlidir.
smemur06, 4 yıl önce
Muhasebeci de ayrılmış firmadan ulaşamıyorum kendisine

malumechul
Şef
26 Aralık 2022 15:02

Konuyu biraz hortatmış gibi olacağım ama ufak bir sorum var. Hizmet birleştirme yapmak için sgk dökümünü aldım. bir kısmı eski çalışmalar olduğu için meslek kodu yok. bir kısmında da meslek kodu mühendis yerine inşaat sürveyanı olarak girilmiş. bu sürveyan olarak girilen yerlerden mühendis olarak çalıştığına dair antetli evrak almam gerekir galiba. yoksa sgk dökümünde sürveyan yazıyor. bu kağıdı getirsende kabul etmeyiz diyebilirler mi.

Ayşe3526
Aday Memur
02 Ocak 2023 23:35

Bir sorum olacaktı. Daha önce uzun bir süre özel bir bankada çalıştım ve şu an 4 b li olarak atandım. Bankada çalıştığım sürelerin yıllık iznime ve görevde yükselmelere bir etkisi olacak mıdır
Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi