Editörler : Mehmet Balci
14 Kasım 2019 13:32   

DHMİ Bilgisayar

2013/1 5 teknisyen / 2 mühendis

-

2016/2 6 programcı

2017/1 2 tekniker / 2 teknisyen / 2mh. / 5 programcı

2017/2 4 prg.

2018/1 2 teknisyen / 3 prg.

-

2018/2 8 teknisyen / 4 mh. / 1 prg.

2019/1 4 teknisyen

Toplam: 21teknisyen/2tekniker/8mühendis/19programcı

Yukarıdaki sayilar DHMİ bilgisayar bölümünden merkezide yapılan alımları gösteriyor. Bilgisayar teknikerliği 2. sıradan DHMİ bekliyorum ancak tekniker alımı maalesef olmuyor. Tekniker yerine daha çok teknisyen tercih ediliyor nedense.

DHMİ insan kaynaklarıyla görüştüm ama neden tekniker alımı olmadığı hakkında bilgi veremediler.

Kurumda çalışan bir arkadaş bilgi işlem bölümünün bir iki senelik yeni bir birim olduğunu alım mutlaka olacağını söyledi ama zamanını bilmiyorum dedi.

Artık beklemeyi düşünmüyorum ortalama bi kurum olsa da yazacağım.

Forumda bu işleri daha iyi bilen öngörülü arkadaşlar var. Tavsiyeniz nedir?

14 Kasım 2019 19:02

alonestyle
Aday Memur

elektrik,mekatronik gibi bölümlerden tekniker olarak alıyor ama bilgisayardan teknisyen olarak almış

15 Kasım 2019 12:31

Önder61
Aday Memur

elektrik,mekatronik gibi bölümlerden tekniker olarak alıyor ama bilgisayardan teknisyen olarak almış

alonestyle, 3 hafta önce - Alıntıya git

Aynen öyle bana ilginç gelen de o zaten.. Tekniker kadrosu sadece bilgisayar bölümünde tercih edilmiyor nedense. Daha yeni Mayıs'ta ünvan değişikliği sınavı açılmış, teknisyenlikten teknikerliğe geçiş mutlaka olmuştur. Bunun da olumsuz etkisi olacaktır diye düşünüyorum, zaten kadro açmıyorlar..

O yüzden daha fazla beklemenin manası kalmadı. Ümidimiz son kararnamede 90 tekniker izni çıkmış etkisi olur mu bilemem ama ondanda pek ümitli değilim.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?