Editörler : swat3410
14 Kasım 2019 20:11

amirden rapor
koruma buro amirliginde gorev yapiyorum saat 19.00 da nobetimi teslim etmek uzereyken gecenin amiri kapidan iceri nobetci diye bagirarak iceri girdi neden celek yelek giymedigimi sordu bende yeni cikardim ayrica tek basima nasil 11 saat boyunca celik yelekle nobet tutabilirim dedim o beni ilgilendirmez diyip iceri girdi kimligi alip fotografimi cekti ve rapor tutacan diyip kicina bak baka gitti burda rapora karsilik nasil rapor tutayim bi akil veren var mi

Gökkushagı
Yasaklı
14 Kasım 2019 20:35

Değişiminiz gelmiş miydi?

frcry
Memur
14 Kasım 2019 20:36

olumune inkar

Aslan0134
Aday Memur
14 Kasım 2019 20:50

rapordan bisey olmaz benim derdim mobingden dava acmak zaten tek basima 11 saat nobet tutamam nobet talimatnamesinde yaziyor
Gökkushagı, 4 yıl önce

Değişiminiz gelmiş miydi?

Aslan0134
Aday Memur
14 Kasım 2019 20:51

ben dikine konustum tutsun raporu diye
frcry, 4 yıl önce
olumune inkar

Kolluk kuvveti
Yasaklı
14 Kasım 2019 21:15

Kişisel telefonuyla fotoğrafını çektiyse "özel hayatın gizliliğini ihlal" den suç duyusunda bulun.Görev yaparken bile şahsi telefonla görüntü kaydı alınmaz.Devletin verdiği yaka kameraları kullanılır.Buna benzer olarak mahkeme karar verebilir.
Aslan0134, 4 yıl önce
ben dikine konustum tutsun raporu diye

Nizamettin1453
Genel Müdür
14 Kasım 2019 21:46

Saçma sapan yorumlar yazıyor.

Tutanağı yazıp verdiyse disiplin soruşturmasından ceza verirler.

Senin burada dikkat çekeceğin husus balistik yelek giyerek nöbet tutulması gerektiği diye birşeyin yazılı emirle tebliğ edilip edilmediği.

Balistik yelekle nöbet tutulması lazım geldiğinin yönetmelik te yazılıp yazmadığı. Zaten tabanca tüfek cop vs. İle tam teçhizatlı görev yaptığın Balistik yeleğin Operasyona katılan Polislerin giymesi lazım gelen bir teçhizat olduğu.

Nizamettin1453
Genel Müdür
14 Kasım 2019 21:48

Burdan tutturursan idare mahkemesinde iptal ettirebilirsin bu kısmı araştırabilirsin.

Aslan0134
Aday Memur
14 Kasım 2019 21:59

nizam sefim emsal karar cok biliyorum celik yelek tek basina 11 saat giyemezsin kabul edilse bile bolge idare iptal ediyor benim derdim komsere karsi bi rapor tutmak ve nasil tutmak akabinde dava acacagim zaten
Nizamettin1453, 4 yıl önce

Burdan tutturursan idare mahkemesinde iptal ettirebilirsin bu kısmı araştırabilirsin.

Nick ways
Şube Müdürü
14 Kasım 2019 22:19

Noktalar iki kişiden aşağı olmaz haberin olsun. Talimata yazması lazım

Nizamettin1453
Genel Müdür
14 Kasım 2019 22:35

Nöbetçi amirin yaptığı yanlış birşey yok ona tutanak tutsanda hiçbiişe yaramaz.

Sen sana verecekleri cazayı iptali düşün.

Bunun içinde balistik yelekle nöbet tutulması işinin nerde yazdığına parmak basman lazım.

Balistik yelek Operasyonlar için

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
14 Kasım 2019 22:49

iptalini düşünsün de rapor tutan iptal edilip edilmeyeceğini düşünmesin mi mahkeme istinaf mahkemesi dahil 2.5 yıl sürüyor onca kağıt onca iş git gel git gel... asıl sorun gelen cezayı bölge idare mahkemesinden iptal ettirdikten sonra cezayı veren ve raporu tutana karşı dava açmak
Nizamettin1453, 4 yıl önce

Nöbetçi amirin yaptığı yanlış birşey yok ona tutanak tutsanda hiçbiişe yaramaz.

Sen sana verecekleri cazayı iptali düşün.

Bunun içinde balistik yelekle nöbet tutulması işinin nerde yazdığına parmak basman lazım.

Balistik yelek Operasyonlar için

dogukan.06060606
Aday Memur
14 Kasım 2019 23:04

orasi senin görev yerin nöbet değil. nöbet olması için belli aralikla tutulmasi belli araliklar ile zaruri ihtiyaçlarini gidermek için de olsa değişimli olmasi gerekir. size imzalatilan nöbet talimatnamesinde bunu imzalamiş kabul etmiş olabilirsin ama yapilan hizmet nöbet değil görevdir. nöbet olmasi için dönüşümlu olmasi gerekir. ayrica savunmani tuvalet ihtiyaci için çıkardiğini dönüşümlü şekilde görev ifa edilmediğinden kisa süreli ihtiyaçlarda yeleği çıkardiğini belirtebilirsin

Nizamettin1453
Genel Müdür
14 Kasım 2019 23:38

Doğukanın yorumuna katılıyorum; Gydm nin yorumu yanlış. Disiplin işlemlerine ancak iptal davası açılabileceğini başka karşı dava diye bişey olmadığını bilmiyor.

Kardeş sen sana verecekleri cezanın iptaline konsantre ol başka şeylerle aklını bulandırırsan cezayıda iptal ettiremezsin. Beyhude uğraşmış olursun. Kıdemli kademeli adamları dinle

Nizamettin1453
Genel Müdür
14 Kasım 2019 23:40

Polnetteki mevzuat bölümünden Koruma şubeyle alakalı Yönetmelik genelgeleri okumaya başla

salomon42
Genel Müdür
15 Kasım 2019 00:12

Hemen git savcılığa suç duyurusunda bulun, ben nöbette iken amirim benim rızam olmadan fotomu çekti, ne amaçla kullanacağını bilmiyorum, davacıyım şikayetçiyim de.

salomon42
Genel Müdür
15 Kasım 2019 00:14

Sonradan vazgeçeceksin de bu işlere bulaşma, kendini yıpratma.

Aslan0134
Aday Memur
15 Kasım 2019 00:30

vazgececek olsak polis olmazdik abim 8 yilimi verdim bu meslege 500 sicilli cocuklara mi birakacam papuc sadece burda abilerim kardeslerim benim goremedigim aklimin ermedigi yerleri bana soylerler hem bizim icinde guzel bir ortam oluştu beyin firtinasi yaptik hepinizden allah razi olsun
salomon42, 4 yıl önce

Sonradan vazgeçeceksin de bu işlere bulaşma, kendini yıpratma.

15 Kasım 2019 01:43

Hakkın neyse sonuna kadar git reis. Haklıysan HAK seni korur..
Aslan0134, 4 yıl önce
vazgececek olsak polis olmazdik abim 8 yilimi verdim bu meslege 500 sicilli cocuklara mi birakacam papuc sadece burda abilerim kardeslerim benim goremedigim aklimin ermedigi yerleri bana soylerler hem bizim icinde guzel bir ortam oluştu beyin firtinasi yaptik hepinizden allah razi olsun

karanka111
Şube Müdürü
15 Kasım 2019 17:38

Balistik yeleğin operasyon haricinde kullanılamayacağını söyleyen arkadaşların meslektaş olup olmadığından emin değilim bu yorumu bir meslektaş yapamaz. Yazık

karanka111
Şube Müdürü
15 Kasım 2019 17:43

Aslan0134 korkma sana ceza gelse bile iptal olur gerekçe net değil
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi