Editörler : swat3410E.Kayı Han
15 Kasım 2019 08:54

Renk Körlüğü Testi Anısı

Arkadaşlar geçen sene subaylık sınavına girdim. İlk aşamlar geçti sıra göz testine geldi normalde gözlük kullanıyorum. Daha önce defalarca renk körlüğü testini evde çok rahat çözdüm. Ama doktor renk körlüğü kitabını açtığında hiçbirini okuyamadım. Doktor sen renk körüsün dedi bende bu imkansız daha önce eksiksiz hepsini biliyordum dedim. Doktorda ama sen hiçbirini okuyamadın ne yazıkki elendin dedi. Ben kabul etmedim tartışırken yan tarafta bir göz doktoru daha vardı oda geldi doktorun gösterdiği kitapçığa baktı bu kitapçığı ben renk körü olmamam rağmen bende okuyamıyorum çocuğun okuyamaması normal dedi. İlk doktorun gösterdiği kitapçık aç kapa yapa yapa yıpranmıştı ve bu yüzden okuyamadım hiçbirini. Diğer doktor kendi kitapçığını açtı o daha yeniydi ve hepsini eksiksiz okudum. Garip olan doktorun şimdi ben birsürü insanı bu yüzden mi eledim demesiydi. Aklınızda bulunsun daha önceden görüpte o gün göremeyen arkadaşlarımız olursa diye yazmak istedim. Kitapçığın yıpranmış olması etkili oluyor O yüzden sınavdan önce mutlaka kendinizi test edin.

kaptanzen
Memur
17 Kasım 2019 23:36

Hangi kitapçık di reis kullandıkları gördün mü

yunuskaplan
Aday Memur
18 Kasım 2019 14:02

aynı durum benim de başıma geldi ve ben bir yanlışlık var dedim kitapçığı elime aldım kendim sayfaları çevirdim ve okudum Doktor kitapçığı gösterirken tepeden floresan ışığı kitapçığın içindeki sayıları okumama engel oluyordu sonuç geçtim

fatih190793
Aday Memur
03 Şubat 2020 15:07

Peki renk körlüğü orman muhafaza memuru olmaya engel midir ? Silah kullanabilir raporu istiyorlar ... bilgisi olan ???

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi