Editörler : Pangaea
15 Kasım 2019 14:00

Malatya Diyanet vhki-memur alımı
Böyle bir alım oluyor kurum kendi içinde en az 2 yıl çalışma şartı koyuyor ve sınav yapıyor.ben neden kpss giriyorum diye düşünüyorum.bu ilanıda diyanetin typ programı ile camilere temizlikçi alımını takip ederken gördüm üzüldüm

hyigit93
Aday Memur
15 Kasım 2019 14:07

Her şehirde, her kurumda mutlaka bunlar oluyor. Memur alımları az değil aslında atılan, boşalan kadroları bu şekilde akraba, particilik ilişkileriyle dolduruyorlar.. Başka zaman %90'ı müslüman ülke diye geçiniyoruz :)
15 Kasım 2019 14:38

ben lisans mezunuyum kpss 85 aldım işkurun typ temizlikçi ilanlarını takip ediyorum sonrada iş beğenmiyor deniliyor ne hikmetse kurumlar lise mezunu kurum içinden kendi adamlarına sınav açıp memur yapıyolar Allaha havale ediyorum bu zihniyeti
hyigit93, 4 yıl önce
Her şehirde, her kurumda mutlaka bunlar oluyor. Memur alımları az değil aslında atılan, boşalan kadroları bu şekilde akraba, particilik ilişkileriyle dolduruyorlar.. Başka zaman %90'ı müslüman ülke diye geçiniyoruz :)

icracı..
Aday Memur
21 Kasım 2019 15:11

Arkadaşlar bunda garipsenecek ne var, kamuda unvan değişikliği diye legal bir olay var, kamu da bir kadroda memursunuz, örneğin hizmetli, kurum içi sınavla, memur kadrosuna atanabilirsiniz, veya örnekte olduğu gibi diyanette diyelim vaiz, imam, şoför vs bir kadrodasınız yani zaten devlet memurusunuz. Kurum için açılan sınav ile başka ünvana atanabilirsiniz. bu gayet normal hatta olması gereken bir husustur. Bu olayda sıfırdan memur alımı söz konusu değildir.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi