Editörler :
15 Kasım 2019 14:55   

Sabit ücret

Arkadaşlar merhaba, 2019/4 te atanan bir paramedigim. 16 ekimde sgk girisim yapildi 17 sinde nobet başladım. 15 kasimda yatan maaş 5324, sabit 1174, ek tayin bedeli 269 tl olarak aldım. Sabit az geldiği için döner sermaye birimiyle görüştüğümde performansla beraber yatacak denildi. Sabitin maaşla beraber yatması gerekmiyor mu? Bu konu bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen.

15 Kasım 2019 15:37

bilal.yildiz93
Aday Memur

Ben 4 ekimde başladım ilçe sağlık müdürlüğüne. 15 ekimde 1 maaş+ 1 sabit ve 10 günlük maaş aldım. Bugün 1 maaş + 1 sabit aldım yine. 10 günlük sabitin ne olacağını sormak için il sağlığa gittim bana da performansla halledilecek o dediler.

15 Kasım 2019 15:50

Bir.paramedik
Aday Memur

Teşekkür ederim. Peki size performans yattı mı bugüne kadar? Dilekçe mi vermemiz gerekiyor acaba ?

16 Kasım 2019 19:25

bilal.yildiz93
Aday Memur

Henüz almadım performans. İller arası farklılık gösterebilir performansın yatmasında. Bursa maaştan sonra ay sonuna kadar yatırıyormuş. Dilekçe vermek gerekeceğini sanmıyorum.

19 Kasım 2019 23:43

saglık46
Aday Memur

Ben 4 ekimde başladım ilçe sağlık müdürlüğüne. 15 ekimde 1 maaş+ 1 sabit ve 10 günlük maaş aldım. Bugün 1 maaş + 1 sabit aldım yine. 10 günlük sabitin ne olacağını sormak için il sağlığa gittim bana da performansla halledilecek o dediler.

bilal.yildiz93, 4 hafta önce - Alıntıya git

Size normalde 10 günlük ekim kıstı yapmaları gerekirdi. Biz genelde öyle yapıyoruz. Ancak ekim kıstı yerine size 27 günlük ekim performansı yapacaklardır. eğer o sürede raporunuz filan yoksa sorun olmaz yine aynı ödemeyi alırsınız

19 Kasım 2019 23:49

saglık46
Aday Memur

tayin bedeli aldığına göre 112 veya komuta kontrol çalışanısınız ve 269 tl aldığına göre 4b lisiniz. 4bliler 5 yılda bir derece terfi alabilecekleri için genelde 8. dereceden hesaplanıyor. bunlarında sabiti şuan 1174,83 tl. eğer derecen 8 in altındaysa ona göre sabitin yüksektir. Sabitin yükseldikçede performansın düşer. Yani sabit ve performans toplamın 8 de de daha düşükte olsa eşit olur.

20 Kasım 2019 01:15

paramedik97
Aday Memur
Ben de bunu merak ediyorum 2 ekimde başladım performans yatmadı + eğitimler aldım ek mesai olarak görünüyor sistemde ama onlar da yatmadı. Hiçbir şey anlamadım.
20 Kasım 2019 20:41

lalati
Şube Müdürü

tayin bedeli aldığına göre 112 veya komuta kontrol çalışanısınız ve 269 tl aldığına göre 4b lisiniz. 4bliler 5 yılda bir derece terfi alabilecekleri için genelde 8. dereceden hesaplanıyor. bunlarında sabiti şuan 1174,83 tl. eğer derecen 8 in altındaysa ona göre sabitin yüksektir. Sabitin yükseldikçede performansın düşer. Yani sabit ve performans toplamın 8 de de daha düşükte olsa eşit olur.

saglık46, 3 hafta önce - Alıntıya git

hocam sabitimiz artınca neden performasımız düşüyor. bu ödemeler 2 farklı kalem değil mi? neden derece kademe bakılmadan herkesin ödemesini eşitliyorlar

21 Kasım 2019 14:12

saglık46
Aday Memur

hocam sabitimiz artınca neden performasımız düşüyor. bu ödemeler 2 farklı kalem değil mi? neden derece kademe bakılmadan herkesin ödemesini eşitliyorlar

lalati, 3 hafta önce - Alıntıya git

Farklı kalem ama birbirine bağlı. Derece-terfi nin döner sermayede avantajı rapora veya izine bakılmaksınızın daha yüksek sabit almanız. Düşük derecedeki yüksek dereceli ile toplam alması için mutlaka çalışması gerekir

Toplam 8 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?