Editörler : swat3410E.Kayı Han
16 Kasım 2019 23:12

Lisans Erkek Başvuru sayısı ve Yeni Parkur süre analizi
Arkadaşlar bazı sayfalarda Lisans Erkek başvurusunun 26 bin olduğu söyleniyor. Benim düşüncem de maximum 25, 30 bin arasıdır doğru olduğunu düşünüyorum. Malum parkur değişti ve Fyt bir çok arkadaşın elenmesine sebep olacak. Tahminlerim şu yönde. 25 bin arkadaşın 10 bini spor ve ön sağlık aşamasında elenir diye düşünüyorum. Geriye kalan 15 bin kişinin şansı %33 bu büyük Bi şans. Sporu geçen arkadaşların şansını çok yüksek buluyorum. Özellikle tahminim tam puan adayların %80 inin kazanacağı yönünde. Bide madem böyle Bi konu açtık şu soruyuda sorayım. Yeni Parkur dereceniz eskisine göre nasıl değişti? Benım eski derecem 42ydi şuan 47 yi nefes nefese yapıyorum 5 saniye eklendi maalesef.

sarslan97
Aday Memur
16 Kasım 2019 23:18

Eski derecem 43 tü şuan 49 oldu moral olarak bittim tükendim açıkçası. Ama 2-3 haftadır yapmıyordum yeterliyim diye. Parkur değişince gittim 49 a çıktı.

16 Kasım 2019 23:23

İstediğin kadar analiz et grip olursun ayağın kayar bı terslik olur elenirsin yada mülakat ihtimali yüzde 90 da olsa yüzde 10 olmama ihtimali var kafaya takmamak lazım

hiperfokal
Aday Memur
17 Kasım 2019 00:35

kardeşim kafandan at bunu, bunu düsünerek o piste çıkma herkes senin gibi geriye düştü allahın izni ile yaparsın , ben sporda kötüydüm paem de gittim hic yapmadigim saniyeyi yaptim, basimda hoca duruyordu yandan gazladı hadi aslanım yaparsın falan diye bagirdi yaptık, kendine inan
sarslan97, 4 yıl önce

Eski derecem 43 tü şuan 49 oldu moral olarak bittim tükendim açıkçası. Ama 2-3 haftadır yapmıyordum yeterliyim diye. Parkur değişince gittim 49 a çıktı.

Mehmetarslan01
Kapalı
17 Kasım 2019 00:43

yeni parkurda hepimizin elenme ihtimali var ama hiç parkur denememiş arkadaşlar, lisanslı sporcu ya da atlet değilse 48 saniyede tamamlama ihtimali çok düşük

omersenbr
Aday Memur
17 Kasım 2019 01:40

Ben bugün spordan sonra gittim ve aç karnına enerjisiz bir sekilde 45 saniye yaptım. Daha önce de 42 saniye yapıyordum, bence çok fazla bi fark olmuyor, ayrıca arkadaşlar antrenmandan sonra süre yapıyorsanız en az 2 saniye daha aşağısını düşünün. çünkü parkurda yorgun olmayacaksiniz doğrudan enerjik bir sekilde sınava gireceksiniz.

Mhmt.bay
Kapalı
17 Kasım 2019 08:51

Ön sağlıkta sad3ce boy kilo ölçümü mu yapiyolar

P1yade
Kapalı
17 Kasım 2019 09:00

Ben daha önce parkura bir kere gittim maddi yetersizlikten ama 2 aydır düz koşu yapıp istasyonları tek tek evde çalıştım.Bakalım yarın gölbaşında napcaz.

adayfzt
Aday Memur
17 Kasım 2019 09:29

Giriş yapıyorum hala belge bulunamadı diyor. Bu durumda olan var mı? Yarın sınavlar başlıyor nasıl ulaşıcam:( yıllardır buna çalışıyorum lütfen yardım emeklerim çöp olacak

aveosas
Aday Memur
17 Kasım 2019 10:23

Bendede resim cikmiyor belge uzerinde. Boyle durumlarda olan arkadaslar varmi
adayfzt, 4 yıl önce

Giriş yapıyorum hala belge bulunamadı diyor. Bu durumda olan var mı? Yarın sınavlar başlıyor nasıl ulaşıcam:( yıllardır buna çalışıyorum lütfen yardım emeklerim çöp olacak

Hltpomem
Aday Memur
17 Kasım 2019 12:25

Sözlüde 70 vermediği takdir de spordan 100 yapmışsın neye yarar kardeşim.

17 Kasım 2019 12:48

sınav giriş belgesinde bende de resim yok :D

aveosas, 4 yıl önce
Bendede resim cikmiyor belge uzerinde. Boyle durumlarda olan arkadaslar varmi

sarslan97
Aday Memur
17 Kasım 2019 12:55

Ya adam ne diye konu açmış gelen cevaplara bak. Resim yok diye mesaj geliyor. Başka konu açın orda tartısın bu konuyu

17 Kasım 2019 18:58

Kardeşim bu arkadaşlara artık laf anlatmaktan bıktım. Bırakıyorum ne yazarlarsa yazsınlar diye :)
sarslan97, 4 yıl önce

Ya adam ne diye konu açmış gelen cevaplara bak. Resim yok diye mesaj geliyor. Başka konu açın orda tartısın bu konuyu

echelon01
Kapalı
28 Kasım 2019 22:21

Benim başvuru sayısı hakkında bir bilgim ya da tahminim yok ancak sınava giren en az %70'in sözlü mülhakat aşamasına kalamayacağını düşünüyorum. Parkur kursuna gidiyorum mesela 20 erkek varsa 10-12 kişi istenilen sürede tamamlıyor, 8-10 kişi ise kritik ya da tamamlayamıyor. Ve bu mesai ayırıp parkura çalışan adayların durumu.. Baya bir de parkura çalışmadan gidenler olur ve yeni FYT'de hiç çalışmadan gidenin (sporcu geçmişi yoksa) başarı ihtimali haliyle daha az. E bir de daha en başta ön sağlıkta elenenler olacak.

Bir whatsapp grubu var bizim parkur kursunun. Sınavların başladığı günden beri sınava giden arkadaşlar bilgilendirme mesajı atıyorlar ve sahadan gelen haberler de ilginç.. 150 kişi içeri giriyorlarmış, iki gruba ayrılıyorlarmış. 75 kişilik gruplarda ön sağlık ve FYT'yi geçenlerin sayısı 18-26 arasında değişiyor..

5040 kontenjan için;

Eğer dediğin gibi 30 bin lisans erkek başvurusu varsa mülhakatı görmüş aday sayısı -bence- 9-10 bini geçmez. Şans %50

Eğer 25 bin lisans erkek başvurusu varsa mülhakatı görmüş aday sayısı -bence- 7-8 bini geçmez. Şans %65

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi