Editörler :
16 Kasım 2019 23:33   

Referans ve torpil arasındaki ince çizgi

Arkadaslar göğsünü gere gere referansım var diyenler var ya bizim gibi olmayan garibanlar ne olacak? İnsanın enerjisini azaltıyorlar ne olurdu eşit şartlarda girseydik

16 Kasım 2019 23:48

dolas
Memur

Referansın referansı ezdiği bir dönemde o böbürlenen arkadaş kazanamayacak hocam içini ferah tut

16 Kasım 2019 23:52

Emin 41
Aday Memur

Rabbim canı gönülden isteyen hakkeden kimse ona nasıl etsin

17 Kasım 2019 01:55

dolas
Memur

Valla kardeşim 90 doğumluyum son hakkım 100 aldım spordan 5.girişim nasipse olur.

17 Kasım 2019 10:50

xmusax
Aday Memur
genelde torpiller savaşı şeklinde süreç işliyor , neticeleniyor.
18 Kasım 2019 14:26

Nush
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
18 Kasım 2019 15:36

Hsyn3338
Aday Memur

daha bugün yeni yaptırdım refeansımı il başkanlığından, direkt içişlerine :) referansı olmayan arkadaşlar, ötede ağlamaya başlayabilir :)

Nush, 3 hafta önce - Alıntıya git
Sen kazanamadın dostum sen sımdıden aglamaya basla
18 Kasım 2019 16:52

FahriYNR
Memur

Valla kardeşim 90 doğumluyum son hakkım 100 aldım spordan 5.girişim nasipse olur.

dolas, 3 hafta önce - Alıntıya git

kardeşim hayırlı olsun,aynı durumdayız bende 90lıyım hakkımızda hayırlısı olsun sözlü mülakatın nasıldı?

20 Kasım 2019 08:56

1881.1938
Şef

bana göre torpil ile referans aynıdır dahası referans torpilin kibar halidir.

şahsıma göre ister adına torpil diyin ister referans diyin bu şekilde işe giren kim olursa olsun aldığı her kuruş maaş haramdır

çünkü kul hakkına tecavüzdür.

20 Kasım 2019 13:15

Theavecbuscuit
Aday Memur

Bazı kurumlar CV doldurma ekranın da ya da fiziksel kağıtlarda istiyor . Örnek veriyorum yabancı dil mezunusun ya da mühendis vb. TİKA ya da benzeri bir kamu kuruluşuna başvurduğunuzu düşünün oraya daha önce çalıştıysan yazarsın çalıştığın amirin ya da yetkili kişinin adını bence bunda bir sorun yok çünkü işe alacak kurum bunu teyit etmek ister. ( çalışmış mı işini doğru düzgün yapmış diye .) Olması gereken de budur . Ama şimdi günümüzde kimse bu topun altına girmek istemez kim bilir necisin, sorunun var mi ilerde bir bok yiyecek misin tarzından . Şimdi polislik te parkur geçmek ayrı dert KPSS puanını alıp başvurmak ayrı dert . Bu aşamalardan herkes emin yani sen bu aşamaları geçmek için istersen bilmem kimi sok yardım edemez . Şimdi spordan kalıp ya da son snlerde geçtiysen yeterli sağlam bir KPSS puanını almadan , başvuru puanı 60 KPSS olabilir ama en az bi 70 puan almadan kazanamayınca ,kazananlara torpilli demekte kendini kandırmaktır . Zaten olayın haksızlığı daha başta var lisans mezunu adamlar kazanamazken 2 yıllık 1000 e yakın polis kazanıyorsa bu işte bir terslik var demek .

23 Kasım 2019 12:46

Emin 41
Aday Memur

Nuah adlı arkadaş böyle bir yorum yaptığına göre ergenlik süreci sende devam ediyor burda büyüklerin var güzel konuş hayde az ötede oyna

23 Kasım 2019 13:29

dolas
Memur

kardeşim hayırlı olsun,aynı durumdayız bende 90lıyım hakkımızda hayırlısı olsun sözlü mülakatın nasıldı?

FahriYNR, 3 hafta önce - Alıntıya git

cevabını yeni gördüm kardeşim, iyiydi çok şükür "kendimi tanıttım - üniversitede nerede kaldın muhabbeti - dershaneye gittin mi falan sonra da soru çektim rönesans nedir diye kısa öz cevap verdim - bu kadar mı? diye sordular bu kadar dedim. tamam teşekkür ederiz dediler çıktım ondan sonra.

Toplam 11 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?