Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Kasım 2019 21:52   

Yasaklı
İkinci üniversite olarak ne okunmalı? Hangi sertifikaları almak faydalı olur?

Edebiyata ilave ikinci ünv olarak nasıl bit bölüm okunmalı? Edebiyatta atama kaç olur?

17 Kasım 2019 22:08

YüzbaşınınOglu
Aday Memur

Sevmedin bi bölümü atanmak için okur musun buna kendin karar vermelisin

17 Kasım 2019 22:22

meczupkız
Memur

Tıp hukuk gibi bir iki bölüm dışında artık hiçbir bölüm atanmak için okunmaz şuan herkes atanmak için veya memuriyet için didiniyor bir tek tıpta böyle birşey yok en ölüsü bile doktor

17 Kasım 2019 22:27

meczupkız
Memur

Hayat çok zor eskiden nüfus azdı işsizlik yoktu ortaokul mezunu olan memur oluyordu her yerde her kurumda ihtiyaç vardı. Luan öyle değil durumun ne oldugu ortada ben günümüz şartları için en mantıklı olam şeyin şu olacagını düşünüyorum : önce hayatı devam ettirebilecek, aile geçindirebilecek bir iş kurmak veya bir işte çalışmak bunu yaparken aynı zamanda da okumak ama bu okumayı asla iş olarak görmemek maddi manevi tüm umutları okudugun bölüme bağlamamak lazım. Sadece kendimi geliştirmek çapdaki oluşum ve değişimlere ayak uydurmak ve zihni ufkumuzu açmak im okumak gerektiğinin kanaatindeyim

17 Kasım 2019 22:29

meczupkız
Memur

Eğer atanmak için bir bölüm okuyacaksanız hele de bu öğretmenlikse böyle birşeyi asla yapmayın. Malesef okumaya diploma almak işe girmek gözüyle bakıldıgı için eğitim seviyemiz bu kadar düşük

17 Kasım 2019 22:36

Edepya
Yasaklı

İkinizin de dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Peki kendimizi geliştirmek için ne tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Ne yapılabilir? Kurs, sertifika programları vs

17 Kasım 2019 22:41

Edepya
Yasaklı

Hayat çok zor eskiden nüfus azdı işsizlik yoktu ortaokul mezunu olan memur oluyordu her yerde her kurumda ihtiyaç vardı. Luan öyle değil durumun ne oldugu ortada ben günümüz şartları için en mantıklı olam şeyin şu olacagını düşünüyorum : önce hayatı devam ettirebilecek, aile geçindirebilecek bir iş kurmak veya bir işte çalışmak bunu yaparken aynı zamanda da okumak ama bu okumayı asla iş olarak görmemek maddi manevi tüm umutları okudugun bölüme bağlamamak lazım. Sadece kendimi geliştirmek çapdaki oluşum ve değişimlere ayak uydurmak ve zihni ufkumuzu açmak im okumak gerektiğinin kanaatindeyim

meczupkız, 3 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim. Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Peki nasıl bir iş kurabiliriz tavsiyeniz var mı? Bu iş için kurs gerekliyse nasıl bir kursa gidilmeli vs

17 Kasım 2019 22:54

meczupkız
Memur

Nasıl bir iş kurabilirsiniz şuan maddi açıdan ne durumdasınız veya neye ilginiz var sizii tanımadıgm bilmediğim için yorum yapamam

17 Kasım 2019 22:56

meczupkız
Memur

Hocam şunu da söyleyeyim yine kanaatimce besyocular, matematikçiler, çok iyi yabancı dil bilenler, ve iyi düzeyde enstrüman çalıp veya bir sanat dalında çok ilerleyen insanlar bence hiçbir zaman boş kalmazlar

17 Kasım 2019 22:58

meczupkız
Memur

Mesleğimiz ne olursa olsun ben her insanın özellikle dil bilmesi ve bir enstrüman çalabilmesi gerektiğini düşünüyorum belki yorumuma gülenler olacaktır ama inanın çok gözlemledim ve bu kanaate vardım

18 Kasım 2019 05:38

brkckl
Memur

Mesleğimiz ne olursa olsun ben her insanın özellikle dil bilmesi ve bir enstrüman çalabilmesi gerektiğini düşünüyorum belki yorumuma gülenler olacaktır ama inanın çok gözlemledim ve bu kanaate vardım

meczupkız, 3 hafta önce - Alıntıya git

Emin ol başka önemli vasfın olmadıktan sonra bildiğin dil de seni uçurup arşa çıkarmaz.Ben çıkamadım şahsen, oturdum atama bekliyorum.

18 Kasım 2019 08:37

Edepya
Yasaklı

Bir işsizin maddi durumu ne kadar kötü ise benim de o kadar kötü. Sadece maddi durum mu manevi durum da aynı şekilde kötü. El becerileri çok iyi yapılan bir şeyi hemen kararım,yetenek var. Yurt dışına mı çıkmalı? Orda yaşam nasıl olur? Yaş kaç olunca çıkmak doğru olur ya da çıkılmalı mı?

18 Kasım 2019 08:40

meczupkız
Memur

İmkanım olsa hemen yurtdışına çıkardım. Ama bir bayan olarak bu benim içim zor ailem böyle nirşey istemez ama siz rahatlıkla çıkabilrisiniz

18 Kasım 2019 09:16

meczupkız
Memur

Yaşın önemi yok. Burda gerçekten insanlar çok zor geçiniyor asgari ücretle 7 kişilik aileye bakan insanlar var merak ediyorum aldığımız bir çorap bile 10 20 lira iken bırakın 7 kişilik aile kendimize bile zor bakarız asgari ücretle

18 Kasım 2019 09:20

meczupkız
Memur

Gitme imkanınız varsa oturup ayrıntılı düşünerek ve planlı dabramarak kendinize bir yol çizin ve gidin inanın bana kısa sürede hayatınız değişir burdaki zor şartlar burdaki işsizlik herhalde hiçbir yerde yoktur. Komik değil mi öğretmenlik mezunuyuz atama yapmak zatn devletin görevi bunu yapmak zorunda olmasına rağmen biz aylardjr resmen dileniyoruz etkinlikler v. S yapıyoruz. Bu çok ayıp birşey normalde hakkımız olanı vermeleri için çaba gösteriyoruz oysa çaba olmadan zaten bize vermeleri lazımdı

18 Kasım 2019 09:24

meczupkız
Memur

Ek olarak şunu söyleyeyim bugüne kadar hatrı sayılır edebiyatçılar tarihçiler sanatçıalar ilahiyatçılar v. S hepsi bir dönem yurtdışında yaşamış insanlar çünkü sürekli durduğumuz yerde ilerleyemiyoruz ilerleyemeyizde zaten kendimizi aşmak için bence kabuhumızdan çıkmak gerekiyor yurtdışına çıkmak orda nir iş bulabilmek bunun için güzel bir başlangıç sayılabilir

18 Kasım 2019 09:25

meczupkız
Memur

Yorum yaparken yaptıgım yazım yanlışları için özür dilerim telefondan yazıyorum ve yazdıgım ekranı görmeden sadece tuşlara bastığım için öyle oluyor

18 Kasım 2019 11:02

Edepya
Yasaklı

Gayet güzel açıklamışsınız,maalesef böyle. Umarım emeklerimiz karşılık bulur

Toplam 17 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?