Editörler : Mehmet Balci
18 Kasım 2019 15:18   

lisans mezun durumda olup önlisans kpss girmek
elektrik önlisans mezunuyum elektrik elektronik mühendisliği bitti ama diploma basılmadi, ilişiği kesmedim hala okuyor gözüküyorum. ösym klavuzuna baktim ve diploma almadıysa lisans öğrencisi, önlisans kpss girebilir yazıyor. bu durumu yaşayan ya da bilgisi olan var mi?
18 Kasım 2019 17:22

huseyin630
Aday Memur
aynı durum bendede var bir ders kaldı isteğe bağlı alıp bahar döneminde uzatcm temmuz gibi mezuniyet düşer.ama ÖSYM kılavuzunda lisans basvurusunda tarihinde mezun değilsen alt öğreniminde sınava girebilirsn
18 Kasım 2019 17:27

muhendisgaliba
Aday Memur
aynı durum bendede var bir ders kaldı isteğe bağlı alıp bahar döneminde uzatcm temmuz gibi mezuniyet düşer.ama ÖSYM kılavuzunda lisans basvurusunda tarihinde mezun değilsen alt öğreniminde sınava girebilirsn
huseyin630, 3 hafta önce - Alıntıya git
osym aradım sordum. Sınav başvurusu zamanı diploman yoksa girebilirsin dedi. Okulu aradım o da sen mezuniyet işlemi baslatmazsan okuyor gözükürsün dedi.
18 Kasım 2019 17:39

huseyin630
Aday Memur
osym aradım sordum. Sınav başvurusu zamanı diploman yoksa girebilirsin dedi. Okulu aradım o da sen mezuniyet işlemi baslatmazsan okuyor gözükürsün dedi.
muhendisgaliba, 3 hafta önce - Alıntıya git
o zaman iyi sınav başvurusu zamani mezuniyet durumu sisteme dusmedikce on lisanstan sınava girilir. ama Ağustos gibi sınav başvurusu başlar inşallah sistem bizlere açılır .
18 Kasım 2019 17:54

memuristann
Aday Memur
o zaman iyi sınav başvurusu zamani mezuniyet durumu sisteme dusmedikce on lisanstan sınava girilir. ama Ağustos gibi sınav başvurusu başlar inşallah sistem bizlere açılır .
huseyin630, 3 hafta önce - Alıntıya git

Benim 1 dersim var alttan lisans mezunu olmak icin aof.

Onlisans mezunuyum kpss puanimi suan kullanıyorum. Mezun olursam lisans kpss ye girmezsem. 2020 onlisans sınavına kdr suanki 2018 kpss onlisans puanimi kullanmaya devam edebilir mym ? / (3 dersjm vardi alttan her ihtimale karşı, mufredattan kaldirilmis 2 ders . Kaldi 1 . Bu durum beni düşündürüyor )

18 Kasım 2019 17:56

huseyin630
Aday Memur

Benim 1 dersim var alttan lisans mezunu olmak icin aof.

Onlisans mezunuyum kpss puanimi suan kullanıyorum. Mezun olursam lisans kpss ye girmezsem. 2020 onlisans sınavına kdr suanki 2018 kpss onlisans puanimi kullanmaya devam edebilir mym ? / (3 dersjm vardi alttan her ihtimale karşı, mufredattan kaldirilmis 2 ders . Kaldi 1 . Bu durum beni düşündürüyor )

memuristann, 3 hafta önce - Alıntıya git
zorunlu dersinse sıkıntı yok.istege bağlı ise bir dönem tek uzatrsn.ama yine siknti olmaz onlisan puanın halen gecerli
Toplam 5 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?