Editörler :
18 Kasım 2019 19:28   

3+1 Becayiş

Arkadaşlar birçok yerde araştırmama rağmen hala aklımda soru işaretleri kalıyor, ben 3+1 ile atandım ve 1 yıl oldu. Ben şimdi benimle aynı konumda olan yani aynı haklara sahip 3+1 ile atanan başka bir hemşire ile becayiş yapabiliyor muyum? Yapabiliyorsam işe başladıktan kaç sene sonra yapabiliyorum. Konu hakkında kesin bilgisi olan arkadaşlarımın düşüncelerini bekliyorum.

18 Kasım 2019 21:53

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Atandıgnmz sözlesme belli, becayis yazmıyor, o hak bizde yok, kadroya geçince elde ediceksn, cimere yazıp soranlar bakanlığa gidip soranlar becayis yok cevabı aldı

19 Kasım 2019 14:59

Hakanprime
Aday Memur

Teşekkür ederim kardeşim, peki bu hak 3 yıl olunca mı veriliyor. Birde eğitim durumu yapılabiliyormu

19 Kasım 2019 15:48

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Teşekkür ederim kardeşim, peki bu hak 3 yıl olunca mı veriliyor. Birde eğitim durumu yapılabiliyormu

Hakanprime, 3 hafta önce - Alıntıya git

Kadroya geçince hepsini yapablrsn

19 Kasım 2019 17:12

Hakanprime
Aday Memur

orası tamam kardeşim de :) bu kadroya geçme süresi 3 yıl mı yoksa artı 1 yıl daha mı bekliyoruz.

19 Kasım 2019 17:34

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

orası tamam kardeşim de :) bu kadroya geçme süresi 3 yıl mı yoksa artı 1 yıl daha mı bekliyoruz.

+1 yıl, zTen sözleşmede yazıyor aynı yerde 1 yıl daha kalırsan kadro verilecek diye

19 Kasım 2019 19:35

Hakanprime
Aday Memur

her türlü 4 yılın sonunda kadro alıyorsak 3+1 denmesindeki mantık nedir peki

19 Kasım 2019 20:22

lalati
Şube Müdürü

benim bildiğim 3 yılı tamamladıktan sonra 1 yıl daha aynı yerde kalmayı kabul edersen o 1 yılı kadrolu olarak geçiriyorsun. o bir senen bittikten sonra tayin hakkın da açılıyor. yani kadroya 3 sene bittikten sonra geçiyorsun ama o 1 yıl yere gidemiyorsun. Yanlış mıyım?

19 Kasım 2019 20:40

Hakanprime
Aday Memur

benim bildiğim 3 yılı tamamladıktan sonra 1 yıl daha aynı yerde kalmayı kabul edersen o 1 yılı kadrolu olarak geçiriyorsun. o bir senen bittikten sonra tayin hakkın da açılıyor. yani kadroya 3 sene bittikten sonra geçiyorsun ama o 1 yıl yere gidemiyorsun. Yanlış mıyım?

lalati, 3 hafta önce - Alıntıya git

normal alt bölge tayini için o bir yılı beklemek gerekiyor da eş durumu becayiş ya da eğitim durumu gibi mazeretli yer değiştirmelerde bir umut 3 yıl dolunca oluyor mu acaba diye merak etmiştim, yönetmeliği okuyorum karışık geliyor hangisi kimi ilgilendiriyor çok anlayamadım

25 Kasım 2019 19:37

Hakanprime
Aday Memur

CİMER?e yazdım arkadaşlar, 3+1 ile atanan hemşire ve ebeler en az 3 yıl bulunduğu yerde çalışmak zorunda cevabı geldi, becayiş ve eğitim durumu 3 yıl çalıştıktan sonra oluyor, eş durumu ise eğer eşlerin ikisi de sağlık bakanlığındaysa 1 yıl çalışma zorunluluğu varmış.

25 Kasım 2019 22:06

Sözleşmelifare
Memur

CİMER?e yazdım arkadaşlar, 3+1 ile atanan hemşire ve ebeler en az 3 yıl bulunduğu yerde çalışmak zorunda cevabı geldi, becayiş ve eğitim durumu 3 yıl çalıştıktan sonra oluyor, eş durumu ise eğer eşlerin ikisi de sağlık bakanlığındaysa 1 yıl çalışma zorunluluğu varmış.

Tam olarak aldığınız cevap nedir acaba 3 yılımızı doldurunca kadroya atanıp eğitim sağlık gibi mazeret tayini haklarımız olacak mı gittiğimiz yerde 3+1in yeniden başlama durumu yok değil mi çünkü bu çok saçma lütfen Bilgi verin ona göre istifa verecem dayanılmıyor artık

Toplam 10 mesaj

ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?