Editörler :
20 Kasım 2019 15:04

laedriwashere
Aday Memur

sana aynen katılıyorum ve ekliyorum. özel sektörde bence en büyük iş ilanı akraba ve dosta haber salmak. herşeyden daha etkili. yalnız ben çalıştığım iş dolayısıyla devlet dairelerine çok girip çıkan biriyim. şunu gözlemledim. Örneğin bir şube var. Bu şubede on kişi çalışıyor. Bunların içinden iki tanesi işini iyi bilen mahir liyakat sahibi oluyor. Çünkü devlette işler yavaşta yürüse o şubenin iş görebilir olması lazım. Bu sayı 3-4 olabilir ama yarısını geçmez. İşte geriye kalanlar liyakatsız oluyor ve onların o mevkiye yerleşmesinde bir bit yeniği olduğu anlaşılıyor.

karamozovv, 2 hafta önce - Alıntıya git

Türkiyede liyakat olmaz hocam. Türkiyede particilik kazanır, gruplar kazanır yandaşlar veya yandaş olmayanlar kazanır. Türkiyede iş yapıp yapmadığına değil birinin yiğeni olup olmadığına bakılır, seni işe alacak adama dayının ne faydası olur ona bakılır. Dersen ki birinin yiğeni olmayanın memur olma hakkı yok mu? Maalesef burada yok. Zengin daha zengin fakir daha fakir olur hep burada. Vatanımız için canımız feda ama sonuç bu maalesef. Bu ülke neleri unutmadı ki yarın sana bana yapılan haksızlıklar yine unutulur. Hiç merak etme. Memur olmaya çalışan kişilerin hakkının yenmesi sorun değil yani

20 Kasım 2019 15:25

karamozovv
Aday Memur

Türkiyede liyakat olmaz hocam. Türkiyede particilik kazanır, gruplar kazanır yandaşlar veya yandaş olmayanlar kazanır. Türkiyede iş yapıp yapmadığına değil birinin yiğeni olup olmadığına bakılır, seni işe alacak adama dayının ne faydası olur ona bakılır. Dersen ki birinin yiğeni olmayanın memur olma hakkı yok mu? Maalesef burada yok. Zengin daha zengin fakir daha fakir olur hep burada. Vatanımız için canımız feda ama sonuç bu maalesef. Bu ülke neleri unutmadı ki yarın sana bana yapılan haksızlıklar yine unutulur. Hiç merak etme. Memur olmaya çalışan kişilerin hakkının yenmesi sorun değil yani

laedriwashere, 2 hafta önce - Alıntıya git

kardeşim orada biraz yanılıyorsun. çünkü eğer bi devlet dairesine gittiğinde işin az yada çok görülüyorsa işte bu o sana bahsettiğim 10 kişilik şubedeki 2-3 liyakatlı kişinin sayesindedir. ama bu demek değil ki geride kalanlar ülkede at koştursun. fakat dediğin gibi ülkede hiç liyakat yok demek haksızlık olur bence

Toplam 22 mesaj

ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?