Editörler : crops35
26 Kasım 2019 16:49

2019/2 merkezi alım

Yaklaşık 100 kişi alınıyor hayırlı olsun arkadaşlar. Sevindirici bir haber.

mrs.msd
Aday Memur
26 Kasım 2019 16:50

Üst kurullar bile alım yapmış. Puanı yüksek olanlar çok şanslı.

Av. Skirtil
Aday Memur
26 Kasım 2019 16:53

Temmuzdaki alımdan sonra ilaç gibi geldi.
mrs.msd, 4 yıl önce
Üst kurullar bile alım yapmış. Puanı yüksek olanlar çok şanslı.

mrs.msd
Aday Memur
26 Kasım 2019 16:56

Kişisel verileri koruma kurulu, sanayi teknoloji bakanlığı gözüme çarptı ilk olarak. İyi kurumlar baya. Kaça düşer puanlar acaba?
Av. Skirtil, 4 yıl önce
Temmuzdaki alımdan sonra ilaç gibi geldi.

Hrknm
Aday Memur
26 Kasım 2019 16:58

Yanlış saymadiysam tam 99 kişi ama kaç tanesi kıdem arıyor bilmiyorum güzel alim

Sittlichkeit
Aday Memur
26 Kasım 2019 17:36

Puan kaça düşer sizce?

Hrknm
Aday Memur
26 Kasım 2019 17:41

Bence en en iyi ihtimalle 87 ogmde bile yedeklerle(130 kişi) 87 yle kapandi

Sittlichkeit, 4 yıl önce

Puan kaça düşer sizce?

Avbttb
Aday Memur
26 Kasım 2019 18:09

9 tane saydım 2 yıl tecrübe arayan.
Hrknm, 4 yıl önce

Yanlış saymadiysam tam 99 kişi ama kaç tanesi kıdem arıyor bilmiyorum güzel alim

Sittlichkeit
Aday Memur
26 Kasım 2019 18:55

Benim puanım 86.7 umut sıfır desene. Neyse 2020 Kpss'ye çalışmaya devam.

Hrknm, 4 yıl önce

Bence en en iyi ihtimalle 87 ogmde bile yedeklerle(130 kişi) 87 yle kapandi

Av. Skirtil
Aday Memur
26 Kasım 2019 20:04

2019/2 KPSS KURUM AVUKATLIĞI KADROLARI

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: 30 Kadro

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı: 20 Kadro

Üniversite: 12+5 Kadro

Kit, Bakanlık, Belediye vs.: 28+4 Kadro

Toplam 99 kişilik kadro vardır ve bunun 9 kişilik kadrosu 2 yıllık tecrübe gerektirmektedir.

6655321
Aday Memur
26 Kasım 2019 23:03

113 ilk atama 33 ikinci atama 30 diyanet 99 üçüncü atama 113+33+30+99=275 3 katı kadar adayın atandığı söyleniyordu. 275*3=825 sıralamaya kadar düşmez mi sizce 3 katı değil 2-2,5 kat desek bile 550 ya da 685 sıralamalara kadar inebilir diye düşünüyorum ben. Bu da 88 ve 87,5 puan arasına denk geliyor sanırım.

Adamin dibi
Daire Başkanı
26 Kasım 2019 23:09

Aile Bakanlığı 80, OGM 65, Diyanet 30, EGM 15, Adalet Bakanlığı 8 avukatı merkeziden alsaydı.. Şu an forumda 87,3e Ankara gelir mi, muhabbeti dönecekti!

Kadro sayısının 33ten 99a çıkması güzel. Ama halen yetersiz.

Son atamada Sağlık, DSİ, Karayolları, MEB, İş Kur, KYK, Hazine, Gümrük en azından 150 kişi almalı ki hak eden herkes atansın.

av.fatma.k.07
Aday Memur
26 Kasım 2019 23:47

KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİNE AİT POZİSYONLARI TERCİH EDECEK ADAYLARIN DİKKATİNE:

17/10/2018 tarihli ve 30568 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanan Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programına göre uygulayacakları strateji ve yöntemlerin belirlenmesine dair 16/10/2018 tarihli ve 186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararının ?Sınavlar? başlıklı 7 nci maddesinin dördüncü fıkrasında; "1/1/2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz." hükmüne yer verilmiştir.

Bu itibarla, kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adayların, belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet şüresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. KPSS 2019/1 döneminde yerleştirme yapılacak kamu iktisadi teşebbüsleri şunlardır:

 Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü

 Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü

 Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü

 Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü

 T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü

 Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

 Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü

 Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü

 Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü

 Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü

 Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü

discernment
Memur
27 Kasım 2019 11:45

yüksek kaoatacak ankaradaki kurumlar ile aile ve sgk yı düşündüğümüzde bazı istisna yerler haricinde öyle çok sevindirici olmadığını düşünüyorum. yukarıda arkadaşların yazdıkları gibi uzun zamandır alım yapmayan çok kurum var

Av. Skirtil, 4 yıl önce

2019/2 KPSS KURUM AVUKATLIĞI KADROLARI

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: 30 Kadro

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı: 20 Kadro

Üniversite: 12+5 Kadro

Kit, Bakanlık, Belediye vs.: 28+4 Kadro

Toplam 99 kişilik kadro vardır ve bunun 9 kişilik kadrosu 2 yıllık tecrübe gerektirmektedir.

Avbttb
Aday Memur
27 Kasım 2019 13:11

Üniversiteler hariç puanlar kaça düşer? Özellikle aile ve sgk doğu illeri?

Adamin dibi
Daire Başkanı
27 Kasım 2019 14:58

OGMye yerleşen asillerin tutumuna bağlı.

Avbttb, 4 yıl önce
Üniversiteler hariç puanlar kaça düşer? Özellikle aile ve sgk doğu illeri?

Bsktop
Aday Memur
27 Kasım 2019 15:13

cift yılda aldigimiz puanla 4 keremi atama oluyor? bu konuda hic bilgim yok oyuzden soruyorum

dammit
Şef
27 Kasım 2019 16:05

Değerli meslektaşlarım selamlar, ben bankacılık yaparken yeniden sınava girip hukuk okudum. (Daha önce iibf bitirmiştim, bankacılığı bilenler neden hukuk anlayacaklardır. Zira her an işten çıkarılma korkusu ile çalışmaktan bıktım. Ayrıca 40 yaş sonrası işsiz kalmak da son yıllarda bankacılıkta ayyuka çıktı) Avukatlık stajım yakında bitecek, ruhsatımı da sanırım ocak ayında alacağım.

2018 kpss'ye çalışmadan girdim ve 85 puan aldım. Genel kültürden 33 net yapabilmişim. Sizlere sorum, 2020 için gk kısmını nasıl çalışmalıyım? Bu puanı yukarıya çekmek için neler yapmalıyım?

Bir diğer düşüncem, bu puan beni son atamada avukatlık için olmasa da iibf'den düz memurluğa atayabilir. Riske atmayıp son atamada düz memurluğa gideyim mi yoksa çalışarak 85'ten 90 üstüne çıkılır mı?

Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

Muhterem Gatsby
Aday Memur
27 Kasım 2019 16:11

evet 4 kez
Bsktop, 4 yıl önce
cift yılda aldigimiz puanla 4 keremi atama oluyor? bu konuda hic bilgim yok oyuzden soruyorum

Muhterem Gatsby
Aday Memur
27 Kasım 2019 16:15

kpssye calisabildiginiz kadar çalışın, bu esnada düz memurluktan yana da şansınızı deneyin temmuzda. kurum avukatliginda alimlarin ne kadar olacağı zaten belli olmuyor olsa bile en erken atama aralikta olacak ise başlamanız 2021i bulacak. ki bunun için de bir 90 küsür puan gerekiyor.
dammit, 4 yıl önce

Değerli meslektaşlarım selamlar, ben bankacılık yaparken yeniden sınava girip hukuk okudum. (Daha önce iibf bitirmiştim, bankacılığı bilenler neden hukuk anlayacaklardır. Zira her an işten çıkarılma korkusu ile çalışmaktan bıktım. Ayrıca 40 yaş sonrası işsiz kalmak da son yıllarda bankacılıkta ayyuka çıktı) Avukatlık stajım yakında bitecek, ruhsatımı da sanırım ocak ayında alacağım.

2018 kpss'ye çalışmadan girdim ve 85 puan aldım. Genel kültürden 33 net yapabilmişim. Sizlere sorum, 2020 için gk kısmını nasıl çalışmalıyım? Bu puanı yukarıya çekmek için neler yapmalıyım?

Bir diğer düşüncem, bu puan beni son atamada avukatlık için olmasa da iibf'den düz memurluğa atayabilir. Riske atmayıp son atamada düz memurluğa gideyim mi yoksa çalışarak 85'ten 90 üstüne çıkılır mı?

Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

Bsktop
Aday Memur
27 Kasım 2019 16:27

kesinlikle düz memurluk denenmeli. bu kpss riske atanılıcak bir durum degil neyin ne olacağı belli olmuyor. bir yere takılıp durunca zaman akıp gidiyor .puanınız kesinlikle değerlendirilmeli nacizane fikrim
Muhterem Gatsby, 4 yıl önce
kpssye calisabildiginiz kadar çalışın, bu esnada düz memurluktan yana da şansınızı deneyin temmuzda. kurum avukatliginda alimlarin ne kadar olacağı zaten belli olmuyor olsa bile en erken atama aralikta olacak ise başlamanız 2021i bulacak. ki bunun için de bir 90 küsür puan gerekiyor.
Toplam 110 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi