Editörler : hopaliSafak Vaktii
26 Kasım 2019 17:32   

tekrar ekys başvurusu
sayın meslektaşlarım,ben geçen sene yapılan ekys ile bir okulda 30 Eylül 2019 tarihinde müdür yardımcısı olarak göreve başladım.. 15 Mart'ta yapılacak sınava girebilir miyim? Sınav sonucuna göre yeniden farklı okulda müdür yardımcısı tercihinde bulunabilir miyim? Ya da müdürluk için başvuruda bulunabilir miyim?
27 Kasım 2019 11:49

bifefomat
Daire Başkanı

tekrar sınava girersin. müdür yardımcılığına başvuramazsın 4 yılın dolmadan. müdürlüğe başvurursun.

27 Kasım 2019 12:17

05sancakbeyi
Aday Memur

tekrar sınava girersin. müdür yardımcılığına başvuramazsın 4 yılın dolmadan. müdürlüğe başvurursun.

bifefomat, 3 hafta önce - Alıntıya git

Sınav puanı ile yeniden müdür yardımcılığı atamaya başvurabilir

27 Kasım 2019 12:32

gshkn
Memur

05sancakbeyi, 3 hafta önce - Alıntıya git
işte bu yüzden burada cevap aradım.. bazı tecrübeli arkadaşlara sordum hepsi aynı cevabı vermedi bazisi müdür yardımcılığına basvurabilirsin bazıları basvuramazsin diyor..kafam karıştı
27 Kasım 2019 12:32

bifefomat
Daire Başkanı

başvuramaz

27 Kasım 2019 12:36

bifefomat
Daire Başkanı

bu yıl başvuramadı örneğin (müdür yardımcıları sınavla mdürü yardımcılığına).. hatta müdürlüğe de başvuramayacaklardı bir ek kararla başvurdular..

27 Kasım 2019 12:58

bifefomat
Daire Başkanı

müdür yardımcıları 4 yıllık süresi bitmeden sadece müdürlüğe başvurabilir.

müdürler ise 4 yıllık görev süresi bitmeden ikisine de başvuramaz(norm fazlası bile olsa)

ama bu sistemin daha iyi işler hale getirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

örneğin 4 yıllık süresi biten müdür, müdür yardımcılığına ek -1 ile de başvurabilmeli bence.

27 Kasım 2019 13:58

05sancakbeyi
Aday Memur

müdürler ise 4 yıllık görev süresi bitmeden ikisine de başvuramaz(norm fazlası bile olsa)

örneğin 4 yıllık süresi biten müdür, müdür yardımcılığına ek -1 ile de başvurabilmeli bence.

müdür de müdür yardımcılığına dönebilmeli...

27 Kasım 2019 19:24

05sancakbeyi
Aday Memur

konuyla ilgili haber ve bir alltında klavuzn c maddesi konuya açıklık kavuşturuyor....

https://www.ajanskamu.net/haber/mevcut-mudur-yardimcilari-ve-mudurler-sinava-girebilecek-mi-h99275.html

http://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_02/25164711_EYitim_KurumlarYna_YYnetici_SeYme_SYnavY_Duyurusu.pdf

B. Başvuru İşlemleri

a) Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

b) Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

c) Hâlen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir.

d) Başvuru koşullarını taşımayan adaylardan sınava alınanlar, sınava girmiş olsalar dâhi sözlü sınava çağrılmayacak, görevlendirmeleri yapılmayacak, görevlendirmeleri

27 Kasım 2019 19:33

gshkn
Memur

konuyla ilgili haber ve bir alltında klavuzn c maddesi konuya açıklık kavuşturuyor....

https://www.ajanskamu.net/haber/mevcut-mudur-yardimcilari-ve-mudurler-sinava-girebilecek-mi-h99275.html

http://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_02/25164711_EYitim_KurumlarYna_YYnetici_SeYme_SYnavY_Duyurusu.pdf

B. Başvuru İşlemleri

a) Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

b) Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

c) Hâlen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir.

d) Başvuru koşullarını taşımayan adaylardan sınava alınanlar, sınava girmiş olsalar dâhi sözlü sınava çağrılmayacak, görevlendirmeleri yapılmayacak, görevlendirmeleri

c bendi çok açık değil ya da ben anlayamadım sayın hocam..
27 Kasım 2019 19:54

05sancakbeyi
Aday Memur
c bendi çok açık değil ya da ben anlayamadım sayın hocam..
gshkn, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hâlen yönetici olarak görev yapanlar ibaresi yeterince açık diye düşünüyorum hocm...ajans kamu açıklamasını yapmış ....

halen yönetici olarak görev yapanlar demiş sadece müdür müdür yardımcıs dememiş..

yine de ya nasip bakalım görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler

27 Kasım 2019 21:20

gshkn
Memur

Hâlen yönetici olarak görev yapanlar ibaresi yeterince açık diye düşünüyorum hocm...ajans kamu açıklamasını yapmış ....

halen yönetici olarak görev yapanlar demiş sadece müdür müdür yardımcıs dememiş..

yine de ya nasip bakalım görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler

inşaallah hakkımızda hayırlısı..siz de mi aynı durumdasiniz
27 Kasım 2019 22:04

05sancakbeyi
Aday Memur
inşaallah hakkımızda hayırlısı..siz de mi aynı durumdasiniz
gshkn, 3 hafta önce - Alıntıya git

evet

28 Kasım 2019 09:28

bifefomat
Daire Başkanı

c bendinde demek istediği şu. 4 yıllık süre bittiğinde eğer ek-1 ile başvurmamışsa (atanmamışsa değil) sınavla başvurabilir diyor..

28 Kasım 2019 09:38

gshkn
Memur

c bendinde demek istediği şu. 4 yıllık süre bittiğinde eğer ek-1 ile başvurmamışsa (atanmamışsa değil) sınavla başvurabilir diyor..

bifefomat, 2 hafta önce - Alıntıya git
hocam belki yanlış düşünüyorum ama hiç sizin yazdığınız yorumu cikaramadim..hala yönetici görevi yapanlar diyor,görev süresi bitenler ya da son yılı demiyor
28 Kasım 2019 09:56

bifefomat
Daire Başkanı

ama yazılı sınava başvurabilir diyor. yazılı sınavla yöneticiliğe başvurabilir demiyor.

28 Kasım 2019 09:58

bifefomat
Daire Başkanı

sınava başvurulabilir her zaman fakat puanını müdür yardımcısı isen her zaman müdürlük için kullanabilirsin. ama müdürsen 4 yıl bitince kullanırsın müdürlük ya da yardımcılık için de kullanabilirsin puanını.

28 Kasım 2019 10:19

05sancakbeyi
Aday Memur

sınava başvurulabilir her zaman fakat puanını müdür yardımcısı isen her zaman müdürlük için kullanabilirsin. ama müdürsen 4 yıl bitince kullanırsın müdürlük ya da yardımcılık için de kullanabilirsin puanını.

Malesef hocamın dediği doğru sanırım...

EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİLİKLERİNE

İLK DEFA

GÖREVLENDİRME

a)

İlk defa görevlendirme başvu

ruları

1-Müdür ve müdür yardımcılığına ilk defa görevlendirilecekler ile daha önce yöneticilik

görevinde bulunup hâlen öğretmen olarak görev yapanlardan yöneticiliğe

görevlendirilecekleri kapsamaktadır. Yöneticiliğe ilk defa görevlendirme yazılı sınav

ve sözlü sınav sonucuna göre yapılacaktır.

28 Kasım 2019 10:28

gshkn
Memur

şimdi daha net oldu hocam.. teşekkürler..peki 30 Eylül'de ilk defa müdür yardımcıligi görevine başlamış birisi ilk ne zaman müdürlüğe basvurabilir?
28 Kasım 2019 10:34

bifefomat
Daire Başkanı
şimdi daha net oldu hocam.. teşekkürler..peki 30 Eylül'de ilk defa müdür yardımcıligi görevine başlamış birisi ilk ne zaman müdürlüğe basvurabilir?
gshkn, 2 hafta önce - Alıntıya git

müdür olma şartı 1 yıl müdür yardımcılığı yapmak yetiyorsa 2020'nin 30 eylülünde başvurabilir diye biliyorum.

28 Kasım 2019 15:22

EnderuN Mektebi
Aday Memur

watsap grubu mu kursak ekys için

Toplam 24 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;